Novinky

Demokratická strana USA je dnes ultralevicová, socialistická a elitářská
Sdílet článek:

„Tulsi Gabbardová je jen dalším příkladem probuzení některých politiků levice, kteří si začínají uvědomovat, že jejich elity přestaly sloužit zájmům svého lidu a hlavně pracujících a více se soustředí na zájmy své a zájmy jiných elit (včetně nejrůznějších globálních a globalistických spolků),“ napsal Boleček v e-mailové komunikaci s deníkem The Epoch Times.

Ve Spojených státech podle Bolečka prošla „podobnou katarzí“ i Republikánská strana USA. „V roce 2009 vzniklo lidové hnutí Tea Party, které si dalo závazek změnit Republikánskou stranu zevnitř odstraněním elitářů, které nazývali RINO (Republicans in the name only & Republikáni pouze jménem),“ vysvětluje Boleček. „Tea Party bylo úspěšné jen částečně, ale jejich práci téměř dokončil Donald Trump.“

Českou Tea Party tvoří členové Občanské demokratické strany (ODS), kteří prohlašují, že je třeba, aby se ODS vrátila k prosazování „osobní a ekonomické svobody“ občanů a k „vytváření prostoru pro prosperitu společnosti“. Podle členů Tea Party bylo smyslem založení ODS vytvářet „hráz proti setrvalým snahám levice tuto osobní a ekonomickou svobodu všemi možnými způsoby erodovat a umenšovat“.

V souvislosti s prohlášením Gabbardové říká Luboš Boleček, že „byly časy (hlavně do 90. let), kdy Demokratická strana USA byla „napravo od českých pravicových stran“. „Dnes je to však ultralevicová, socialistická a elitářská strana umístěná někde mezi komunistickou stranou, Piráty a STAN. V zájmu celého světa by bylo lepší, kdyby se vrátila ke svým principům, ze kterých vzešla,“ míní Boleček.

Podle Bolečka by bylo dobré, pokud by se členové Demokratické strany pokusili stranu navrátit k původnímu směřování.

„My neznáme přesný program Tulsi Gabbardové, ale máme z ní podle některých jejích projevů velmi dobrý pocit. Proto nemůžeme vítat, že normální lidé tu stranu opouštějí a nezkouší ji měnit zevnitř. Pokud totiž ten exodus členů nebude dostatečně velký (obrovský), nic se nezmění,“ říká zakladatel české Tea Party.

V pořadu XTV (zdroj) Boleček prohlásil, že „souhlas Petra Fialy s komunistickými myšlenkami Green Deal byla poslední kapka“ a motivace k založení Tea Party, protože podle něho je ODS „pravicová konzervativní strana“, kterou by bylo škoda „ztratit“, což je podle Bolečka důvod, proč se někteří její členové rozhodli stranu změnit zevnitř a přivést ji nazpět k tomu, proč byla založena.

Založení české Tea Partybylo inspirováno stejnojmenným obrozeneckým hnutím uvnitř Republikánské strany USA, které se též říká Velká stará strana (Great Old Party neboli GOP).

Zmiňovaný program Grean Deal neboli Zelený úděl je podle Bolečka politická iniciativa, která „přinese do Evropy komunismus a zničí české hospodářství“.

Podle Bolečka si někteří konzervativní členové ODS myslí, že je dnes již ODS „nereformovatelná“, což komentuje následovně: „Lidská lhostejnost a říká, že něco nejde, je to nejhorší, co se může ve společnosti stát,“ říká Boleček, podle něhož „nikdy není pozdě začít pracovat na nápravě“.

„Určitě nejsme spokojení s vedením ODS, jak ho představuje Petr Fiala, ale určitě nám nejde o to, ho shodit za každou cenu,“ říká Boleček, který považuje klimatický zákon, proti němuž hlasovali v Evropském parlamentu jenom členové ODS a SPD, za „nebezpečnou věc“.

Svoje myšlenky shrnuje Tea Party v oblastech práva, financí, infrastruktury a dalších na svých webových stránkách. „Vycházíme z rakouské ekonomické školy, která funguje, která je historicky ověřená a implementací našich myšlenek byla vždy společnost svobodná a bohatá,“ říká Boleček.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Dnes je už z původní ODS jen jméno. Je lepší dát hlas jiné straně. ODS, stejně jako dříve KSČ je nereformovatelná, snažit se o to je ztráta času a škoda energie.
    Je jen škoda, že několik malých pročeských stran se neumí sjednotit

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*