Novinky

Dr. Ben Carson: Pandemii by bylo možné rychle vyřešit, kdybychom zahodili politiku
Sdílet článek:

„Zahoďme politiku. Tento problém bychom mohli vyřešit docela rychle,“ prohlásil v rozhovoru, který byl zveřejněn 18. prosince.

„Otevřme tuto věc všem různým mechanismům,“ řekl Carson, uznávaný neurochirurg, který v roce 2008 získal za svou práci Prezidentskou medaili svobody – nejvyšší civilní ocenění v USA. V roce 2013 odešel do důchodu a v roce 2016 se ucházel o prezidentský úřad, poté působil jako ministr pro bydlení a rozvoj měst za Trumpovy vlády.

„Podívejme se po světě na věci, které fungují. Podívejme se na to, že na západním pobřeží Afriky covid téměř neexistuje. A položme si otázku, proč tomu tak je? A pak uvidíme, že je to proto, že užívají antimalarika, zejména hydroxychlorochin. Pojďme si to prostudovat. Podívejme se, co se tam děje.“

„Naslouchejme těmto skupinám lékařů, kteří měli s ivermektinem neuvěřitelný úspěch. Podívejme se na výsledky s monoklonálními protilátkami. Podívejme se na všechny tyto věci. Zařaďme je všechny do našeho arzenálu, abychom neměli jen jeden univerzální systém pro všechny.“

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) svého času povolil hydroxychlorochin k léčbě některých pacientů s covidem-19, ale v červnu 2020 povolení k mimořádnému použití (EUA) rychle zrušil s tím, že žádná data neprokázala jeho účinnost.

Úřad FDA nevydal ani povolení k mimořádnému použití pro ivermektin k léčbě covidu-19, přičemž uvedl stejné důvody.

Použití hydroxychlorochinu nebo ivermektinu k léčbě pacientů s covidem-19 bylo velmi kontroverzní. Některé studie ukazují a někteří lékaři tvrdí, že hydroxychlorochin nebo ivermektin mohou pacienty s covidem-19 účinně léčit. Zpráva (pdf) amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) označila taková tvrzení za zavádějící informace nebo dezinformace.

„Covid je virus. Viry mutují. To viry dělají. A budou mutovat i nadále,“ řekl Carson.

Carson zdůraznil, že s každou mutací jsou viry naštěstí většinou o něco slabší.

„Můžeme si to přiznat a vypořádat se s tím, nebo můžeme vzít každou malou mutaci a každou malou změnu a snažit se z toho udělat krizi, abychom mohli lidi vystrašit a více jim kontrolovat život,“ řekl Carson.

Nejnovější varianta byla pojmenována omikron. Během brífinku pracovní skupiny pro covid-19 v Bílém domě 15. prosince ředitelka CDC dr. Rochelle Walenskyová uvedla, že v nadcházejících týdnech očekává nárůst případů onemocnění variantou omikron, a vyzvala lidi, aby přijali preventivní opatření, jako je očkování a posilující dávky vakcín.

Carson uvedl, že má určité obavy z toho, jak je covid-19 využíván k „manipulaci a zastrašování lidí“.

„V boji proti pandemii bychom měli využívat všechny dostupné nástroje. O tom není pochyb,“ řekl Carson. „Ale to znamená také léčebné prostředky, které byly bagatelizovány. A já chápu proč. Protože abyste mohli získat povolení k mimořádnému použití vakcín, nemůžete mít jako alternativu nic, co je účinné. Takže to je vada našeho systému, které se musíme zbavit.“

„Myslím, že spousta lidí zemřela zbytečně, protože jsme měli takový přístup,“ dodal Carson. Svěřil se, že když se nakazil čínským virem a byl těžce nemocný, zachránily mu život monoklonální protilátky. Doplnil, že monoklonální protilátky už odpočátku nebyly ve skutečnosti dostatečně využívány.

Úřad FDA vydal první povolení k mimořádnému použití pro monoklonální protilátky k léčbě pacientů s covidem-19 v listopadu 2020.

„Existuje mnoho věcí, které byly velmi účinné a které jsme nevyužili, včetně přirozené imunity,“ pokračoval Carson.

„Proč bychom tyto informace neshromažďovali? Proč bychom to nechtěli vědět? Jediný důvod, proč bychom to neudělali, je ten, že bychom nechtěli znát odpověď,“ dodal. „Protože to příliš nezapadalo do toho, o co se snažíme, tedy aby se všichni nechali očkovat.“

Carson naznačil, že to je jeden z důvodů, proč lidé ztrácejí důvěru ve federální zdravotnické agentury.

Minulý měsíc CDC uvedlo, že nemá žádné záznamy o tom, že by přirozeně imunní lidé přenášeli covid.

„Mnoho lidí, kteří by se pravděpodobně měli nechat očkovat, to nedělá, protože vidí tyto nesrovnalosti, věci, které nedávají absolutně žádný smysl,“ uvedl Carson. „Tento požadavek, aby se každý nechal očkovat, s výjimkou případů, kdy nelegálně přecházíte jižní hranici. Pak to není až tak důležité.“

Carson je také proti tomu, aby byly k očkování nuceny i děti.

„Máme tu situaci, kdy vláda prosazuje, aby byly očkovány děti, přestože riziko úmrtí dítěte na covid je 0,025 procenta, což je v podstatě stejné jako u sezónní chřipky. Kvůli sezónní chřipce tohle všechno každý rok neděláme,“ prohlásil Carson.

„Riziko úmrtí zdravého dítěte se blíží nule, a přesto říkáme, že to uděláme, aniž bychom věděli, jaká jsou dlouhodobá rizika?“ řekl. „A proč byste vystavovali nevinné dítě celoživotnímu neznámému riziku? To prostě nedává smysl.“

„Musíme mít důvěru v naši vládu. Musíme mít důvěru v náš systém zdravotní péče. A tím, že jsme do toho vložili politiku, jsme se podle mého názoru dostali do prekérní situace. Bude chvíli trvat, než tuto důvěru znovu získáme,“ řekl.

„Co kdybychom se podívali na to, co je logické a co dává smysl? A proč nepodporovat diskusi o těchto věcech, místo aby všichni zalezli do svého kouta a házeli po sobě ručními granáty?“

Cestou ven je skutečné vedení, řekl.

„Jedinou cestou je silné vedení. A to my nemáme.“

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*