Důchodcům sebrat ano, soudcům ne? Soudcům se sáhlo na platy … ti se chtějí bránit žalobami
Sdílet článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

V lednové výplatě měli dostat víc peněz – vláda ale rozhodla, že platy ústavním činitelům letos neporostou tak rychle, jak by měly. Kromě vrcholných politiků se to týká také soudců a státních zástupců. A právě ti proti pomalejšímu růstu platů protestují. V otázce platů soudců ale nejde pouze o peníze. Materiální zajištění mají zajišťovat nezávislost soudů a část soudců se chce bránit žalobami.

Libor Vávra říká, že jsou to politické zásahy. Jsou v podstatě motivovány snahou získat potlesk obyvatelstva, ale tohle se nesmí dělat na úkor soudnictví. Zákon říká, že platy soudců mají růst a klesat s příjmy ostatních lidí. V roce 1995 se přijal zákon, který mohl bezzásahově upravovat platy ústavních činitelů, aniž by se na nich dělala nějaká politická propaganda a politici svévolně zasahovali.

No už víte pane Vávro co říká zákon? Ano opravdu mají růst a klesat se mzdami obyčejných lidí. Víte, že nám klesají skoro všem? Ovšem soudci jsou nadlidi a jich se politika naší vlády asi netýká. Milí soudci a další potrefení. Ústavní soud to posvětil okradením důchodců za bílého dne, tak teď laskavě zavřete huby, vykašlete se na žaloby, protože ÚS a vláda mají vždycky pravdu. Nebo jste to neslyšeli? Pak si to pusťte ze záznamu.

Nejméně vydělává mladík na okrese, zatímco nejvyšší odměnu pobírají předsedové nejvyšších institucí, které sídlí v Brně. Základní platy soudců sahají od 100 200 Kč po 330 000 Kč hrubého měsíčně, navíc přičítáme paušální náhrady a případně naturálie. Jak vidíte nežije se ani jednomu z nich špatně, ale 20 000 průměrný důchod leží v žaludku skoro všem. Že na něj makali celý život je jim naprosto jedno. To je hrubé ponižování starých lidí a tohle se jim jednou sakra vrátí a bude jim to spočítáno i s těmi naturáliemi.

 

politikarina.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*