Ekoteroristé vydírají Pražany
Sdílet článek:

FILIP ŘEHÁK

20 zřejmě duševně nemocných lidí se v posledních dnech courá Pražskými ulicemi a zdržuje provoz. Požadují omezení povolené rychlosti na 30 kilometrů v hodině v celém hlavním městě. Ve středu zablokovali severojižní magistrálu.

Ještě před pár lety by bylo normální je sebrat za ohrožování silničního provozu.

Členové organizace Poslední generace prý svým počínáním upozorňují na „klimatický kolaps“. Ten se jaksi nedostavuje, a tak ekolunetici způsobují alespoň kolapsy dopravní. Zablokovat nuselský most v osm ráno je věru majstrštyk. Organizátoři protestu patrně předpokládali, že si zdržením lidí na cestě do práce, škol či k lékaři nakloní pražskou veřejnost. Inu, nestalo se.

Vůdcem Poslední generace je aktivista a podnikatel Arne Springorum, německý emigrant, žijící v Česku. Podniká v energetice, respektive v úsporách energií. Podle svých slov například spolupracuje se Škodou Auto, které prý svými radami ušetřil padesát milionů korun. A jako koníčka má záchranu světa. A myslí to zjevně vážně.

V rozhovoru z roku 2019 pro Lidové noviny prohlásil, že chce změnit svět. „Vím, že tady v Česku je spousta lidí přesvědčená, že nemůže nic změnit. Ale já jsem naopak přesvědčený, že se dá změnit celý svět“. A tak to tedy dělá. Silou.

Loni v prosinci vyfasoval v Británii šest měsíců podmíněně, za to, že v listopadu s dalšími blouznivci z Extinction rebellion zablokovali dálniční obchvat Londýna. Springorum se spustil z konstrukce dopravního značení. Dnes terorizuje Prahu, protože je přesvědčen, že „v ČR umírají ročně tisíce lidí, kvůli znečištění ovzduší zplodinami spalovacích motorů“.

Když se ekoteroristům z Poslední generace nepodařilo Pražany přesvědčit o své pravdě blokádou silnic, zapojili sociální sítě. Na Twitteru uspořádali anketu, v níž se ptali, zda jsou její účastníci pro zavedení limitu 30 km/h v Praze. Pro bylo 19 a proti 81 % lidí. Na dotaz, zda budou respektovat výsledek hlasování, odpověděli dámy a pánové z Poslední generace, že nikoli: „Hlasování budeme opakovat, dokut nebude mít třicítka rozhodné ano. Třeba několik měsíců.“

Lidé, kteří se považují za „majitele pravdy“, jsou nebezpeční. Novodobí jakobíni nerespektují demokratické procesy a vnucují ostatním své postoje pěkně po leninsku – silou. Jak nebezpeční mohou být, naznačuje mimo jiné Springorumova odpověď na otázku Lidových novin, zda jako ekoaktivista nelituje toho, že má čtyři děti, protože největším zdrojem emisí CO2 je člověk. Springorum odpověděl: Z perspektivy planety nějakou výčitku cítím. Jsem součást růstu populace, která momentálně ničí planetu.“

Věřím, že proti panu Springorumovi při dalším „protestu“ zakročí orgány činné v trestním řízení a výsledkem nebude pouze podmíněný trest. Individua nebezpečná lidem nepatří do společnosti, ale za katr. Nebo do blázince.

filiprehak

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*