Elektronické záznamy o školení zaměstnanců se hodí pro kontroly i pojišťovny
Sdílet článek:

Firemní vzdělávání se mění. Digitalizace jej zjednodušila, zautomatizovala, a taktéž rozšířila bez extrémního zvyšování firemních nákladů. Vedete si ale o školení zaměstnanců elektronické záznamy s podpisem? Určitě se hodí. Pracovat s nimi umí LMS platforma EDUNIO.

Online vzdělávání je pro firmy doslova spásou

Umožňuje jednodušeji a též levněji zvládat vzdělávání zaměstnanců. Firmy si nemusí budovat ani vlastní online vzdělávací platformy. Pokud jde o nejběžnější a zákonná školení, tak ani připravovat vlastní kurzy. Společnost PREVENT poskytuje velice sofistikovaný e-learning na své platformě EDUNIO. Tato chytrá platforma nenabízí pouze kurzy, ale rovněž umí spravovat kompletně firemní vzdělávací systém. Společnosti v rámci platformy EDUNIO získají možnost definovat a spravovat skupiny zaměstnanců a jejich vzdělávání, přidělovat práva přístupu do systému a jeho správy, knihovnu firemních dokumentů a personalizovaný přístup k nim, správu GDPR, ale též elektronické podepisování.

Elektronické záznamy o školení se mohou hodit

E-learning kurzy se staly standardem, avšak aby bylo možné online vzdělávání plně zautomatizovat, je nutné mít elektronické záznamy o školení a možnost tyto dokumenty i podepsat. Firma PREVENT má hned dvě platformy pro online vzdělávání a obě, INSTRUCTOR i EDUNIO, nabízí rovněž možnosti elektronického podepisování záznamů o školení. Díky tomu existuje záznam o realizaci školení i potvrzení o jeho absolvování ze strany zaměstnance. Toto potvrzení zbavuje firmu tištěných záznamů. Zaměstnanec přitom podepisuje snadno, pomocí tabletu nebo mobilního telefonu s dotykovým displejem. Podepisovat jde i myší. Identifikace uživatele je současně ověřena prostřednictvím PINU.

Tímto způsobem lze podepisovat například záznamy o zákonem nařízených školeních, jako je BOZP a PO, školení řidičů, též různá prohlášení i prokazatelné seznámení se s důležitými firemními dokumenty. Takto vyhotovený podpis je uložen uvnitř systému platformy. Je pak snadno dohledatelný v případě různých kontrol nebo nutnosti dokazování pro potřeby pojišťoven.

Elektronický podpis se hodí i pro různé interní dokumenty firmy a pro průkaznost jejich nastudování. Firmy mohou dokonce v systému nastavit i podepsání prohlášení o tom, že si zaměstnanec předložený dokument nastudoval a rozumí mu.

Přejděte na e-learning

Online školení dnes představují nejlepší formu vzdělávání zaměstnanců. Využívají se pro povinná školení, pro jiná firmou žádaná školení, pro dobrovolné rozšiřování znalostí zaměstnanců, ale též jako zaměstnanecký benefit. Na rozdíl od klasického vzdělávání je e-learning přijatelnější pro zaměstnance a levnější pro firmy. Právě tímto směrem se vydává budoucnost firemního vzdělávání.

(PR)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek: