EU tyranizuje sedláky jako nepřátele Zelené agendy
Sdílet článek:

PETER CADDLE

EU pohlíží na sedláky jako na nepřátele jejich Zelené agendy, řekla Breitbart Europe europoslankyně s tvrzením, že je Unie tyranizuje jako údajné pachatele globálního oteplování.

Poslankyně v Evropském parlamentu za stranu Alternativa pro Německo Dr. Sylvia Limmer Breitbart Europe řekla, že sedláky tento blok tyranizuje, protože je obviňují z globálního oteplování.

K prohlášení této poslankyně došlo krátce před parlamentní debatou EU o krizi hnojiv, kvůli níž má mnoho sedláků po celém kontinentu potíže udržet svůj business.

Ač vedoucí činitelé bloku slíbili tomuto sektoru pomoc, tak se toho pro podporu evropským sedlákům moc neudělalo, když jim Unií protlačované Zelené politiky ve skutečnosti jen dále více ubližují.

„Je to pro sedláky zlomyslný vtip,“ řekla europoslankyně o plánech EU zajistit dodávky hnojiv pomocí politiky, kterou označila za „kanadský žert“, jelikož Unie zároveň přijímá politická rozhodnutí vyhánějící vzhůru ceny zemního plynu – základní složky moderních hnojiv.

„Je to politika, v níž dělají, co mohou, aby v první řadě vyhnali ceny energií do závratných výšin, a pak žasnou, proč se v EU zákonitě hroutí trh hnojiv,“ dodala.

Dr. Limmer rovněž tvrdě kritizovala celkové zacházení EU s farmáři pod tlakem Zelené agendy spojené s plánem trvalé udržitelnosti „sedláci k vidlím“, kdy poslankyně říkala, že zemědělský sektor teď eurokraté pravidelně démonizují kvůli domnělým dopadům na životní prostředí.

„Ta strategie sedláci k vidlím je útokem na evropské sedláky,“ řekla Breitbart Europe. „Místo, aby jim pomáhali v jejich práci, tak je tyranizují, obviňují je ze spáchání globálního oteplování a činí je plošně podezřelými.“

„Žádný rozumný sedlák by nechtěl jen zamořovat životní prostředí, vždyť on sám na něm závisí. Jenže rozumné, efektivní využívání hnojiv je důležité,“ dodala také, že tento blok teď potřebuje „obecně znovu promyslet zemědělskou politiku.“

Prohlášení Dr. Limmerové přišlo před debatou o tom, jak v tomto bloku co nejvíce zlepšit bezpečnost dodávek hnojiv, kdy se čeká, že k dosavadnímu přístupu kasty Eurokratů bude kritických hodně europoslanců.

Stejně jako spousta jiných problémů, s nimiž se EU momentálně potýká, tak i náhlý vzestup cen hnojiv je částečně důsledkem evropské plynové krize, když kombinace politik Zelené agendy a Ukrajinské války ohromně vyhání ceny důležitých zemědělských komponent.

Sedláci se však v EU potýkají s daleko více pohromami, než je krize cen hnojiv, kdy se v tomto sektoru mnozí napříč Unií potýkají s výhledem, že jim kvůli předpisům Zelené agendy Bruselu business zkrachuje.

Pro evropské sedláky se jako zvláště nebezpečné ukazují předpisy týkající údajného znečištění dusíkem, kdy značnému počtu majitelů statků v Německu a Holandsku říkají, že už svá pole nesmí plně hnojit, protože by to bylo proti ekologickým předpisům protlačovaným EU.

Hlavní tíhu té řezničiny ničení sedláků útokem Zelené agendy teď nese Holandsko, kdy vláda této země už plánuje nuceně v zemi zrušit až 3 000 statků, jen aby splnili plány Zelené agendy zavedené Bruselem.

Stephan Schulz/picture alliance via Getty Images

PETER CADDLE

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*