Levicová kulturní válka
Sdílet článek:

SYRZDARMA.CZ

„Jsme napadeni v levicové kulturní válce, kterou jsme nezačali a kterou jsme nikdy nechtěli vést. Každý den nám říkají, že se musíme účastnit jejich rituálů, vzdávat hold jejich vlajkám a uctívat falešné symboly. To není normální. Je to šílenství a je to špatně.” Řekla guvernérka Arkansasu.

Sarah Huckabee Sanders je bývalá mluvčí Donalda Trumpa a v minulém roce byla zvolena guvernérkou státu Arkansas. V televizním rozhovoru řekla to, co si mnozí jen myslí. Že může mít pravdu, potvrzuje lehkost, s jakou se dají najít zprávy, které by normálně vyšly jen v Kocourkově. Kompletní zdroj na konci článku.

(1) Mávátek není nikdy dost

Součástí přijímacích zkoušek na stanfordskou univerzitu je vlastnoručně psaný esej. Student střední školy Ziad Ahmed při jeho psaní vsadil na emoce. Jediné, co napsal, bylo „BlackLivesMatter”, a to sice stokrát. Druhý den byl přijat. V rozhovoru pro média uvedl, že pro „něj bylo důležité, aby přijímací komise opravdu slyšela jeho netrpělivost s nespravedlností”.

Pozn. redakce: Dlouhý pochod institucemi, jehož cílem je ovládnout mysl mladých lidí, je zjevně v cíli.

(2) Přijímáme pouze přesvědčené soudruhy

Některé americké školy vyžadují, aby součástí přijímacího řízení pro nové zaměstnance bylo prohlášení podepsané uchazečem, ve kterém uvádí svoje postoje například k rasismu, diverzitě nebo inkluzi. Situace je natolik vážná, že například zákonodárci ve státě Utah předložili návrh zákona, který taková prohlášení výslovně zakazuje.

Pozn. redakce: Ti, kteří se domnívají, že se něco podobného děje pouze za velkou louží, se mohou dotázat na českých univerzitách na genderové dotazníky.

(3) Jak nespárovaná přišla o párování

Skupina amerických a kanadských vědců spustila nedávno projekt, jehož cílem je vymýtit z jazyka slova, která druhým způsobují újmu, a nahradit je slovy přívětivějšími.

Například slovo „matka” a „otec” by mělo být nahrazeno slovy „dárkyně vajíčka” a „dárce spermatu”. Slovo „harém” je nenávistné, protože navozuje „urážlivé stereotypy” o některých kulturách. Nově by se měl používat výraz „pářící skupina”. Místo „panna” se nově bude říkat „nespárovaná”.

Pozn. redakce: Úkol z dějepisu v blízké budoucnosti. Milé kombinace, přeložte následující větu: Dárce spermatu řekl dárkyni vajíčka, že jejich kombinace není od včerejška nespárovaná, takže se hodí leda do pářící skupiny. 

Nelze zjistit, kdo to platí, ale pravděpodobně pracující matky a otcové ze svých daní, neboť se tím vědci zjevně zabývají během zaměstnání.

(4) Ubohý zločinec je obětí nespravedlivého systému

Demokratická kongresmanka Angie Craig byla tento týden napadena ve výtahu domu, ve kterém bydlí během svého pobytu ve Washingtonu. V televizním rozhovoru se udiveně ptala, jak je možné, že byla třináctou obětí násilníka, který byl po posledním útoku za mřížemi pouhých deset dní.

Pozn. redakce: Protože progresivní levice nedočetla známý román Zločin a ?”. Důkaz zde a zde.

(5) Generace pro 21. století

Ve městě Baltimore je 23 státních základních škol, ve kterých není ani jeden žák, který by prošel základním testem matematiky. Nula neboli zero. Ve státě Illinois je 30 základních škol, které nemají ani jednoho žáka s požadovanou úrovní čtení. Baltimore i Illinois jsou řízeny demokratickými politiky.

Pozn. redakce: Ale na druhou stranu zase všechni vědí, že dárci spermatu mohou být těhotní.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*