Evropským automobilkám hrozí “krvavá lázeň”
Sdílet článek:

LUKÁŠ KOVANDA

Evropským automobilkám hrozí “krvavá lázeň” v záplavě levného čínského dovozu, varuje šéf Stellantisu. Odpovědí by mohlo být vytvoření nadnárodního evropského “Airbusu elektromobility”.

Autopůjčovna Hertz se v USA zbavuje 20 tisíc elektroaut a nahrazuje je vozy s tradičnějším pohonem. Klíčovým důvodem jsou příliš vysoké náklady na údržbu a opravy elektroaut. Ty jsou i zásadní příčinou toho, proč se celosvětově zadrhává poptávka po elektrovozech.

Zle dopadají hlavně jejich evropští výrobci v čele s Volkswagenem, kteří jen paběrkují a jejichž globální prodeje dramaticky zaostávají za tržbami americké Tesly a čínské BYD. Tesla kvůli chabnoucí poptávce jde s cenami prudce dolu. Čínská elektroauta jsou mnohem levnější než ta evropská.

Carlos Tavares, šéf Stellantisu, společného podniku FiatuChrysleru a Peugeotu s Citroenem, přitom varuje, že pokud evropské automobilky rychle nenajdou rozumnou odpověď na tento vývoj, čeká je “krvavá lázeň” v záplavě levného čínského dovozu. Jedním z řešení by mohlo být vytvoření jakéhosi nadnárodního “Airbusu pro elektroauta”. Společný podnik evropských automobilek by prý mohl čelit konkurenci snáze, jako v letecké výrobě čelí konkurenci Boeingu právě společný evropský Airbus.

…a toto vše se v Evropě má dít ve jménu potenciálního snížení globálních emisí skleníkových plynů o 1 %, tedy v rozsahu statistické chyby…

 

lukaskovanda.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Lukáši Kovando, za takové kacířské myšlenky vás ve vašem rodném Aspen Institute nepochválí 🙂

  2. Správně! Ovšem to nadnárodní auto na baterky včetně všech komponent bude vyráběno pouze ze solární energie. Když přijdou mraky, linky se zastaví a počká se na lepší počasí. U pásů budou rovnoměrně zastoupeny ženy, černoši, eskymáci a všech sto osm džendrů. Číňan se tak zalekne, že se oběsí na komíně uhelné elektrárny.

  3. Blbost je strašná vlastnost. Koncentrace blbosti je ještě strašnější. Bez ohledu na to, že ji koncentrující se blbci pojmenují po letadlu (“ajrbas”). Jediné vysvětlení je, že ti blbci chtějí, aby je jejich blbost nadnášela.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*