Ukrajinská ornice
Sdílet článek:

Na extra dobrém francouzském informačním serveru RiposteLaique, který se proklamuje jako proizraelský a suverenistický, šéfredaktor novin Jacques Guilleman osvětluje jeden podstatný důvod americké lásky k Ukrajině (viz) Vzhledem k tomu, že ukrajinská pšenice je částečně americká, pustit Ukrajinu by znamenalo vystřelit si vlastní oko. Není to myslitelné. Jestliže Putin vede civilizační válku s dekadentním Západem, aby zajistil bezpečnost vlastního lidu před hrozbami NATO, jak tvrdí, Američané se určitě nebijí za záchranu demokracie na Ukrajině, kterou považují za zkorumpovanou a mafiózní. Jde jim především o dolar a o americké firmy, jako ve všech válkách, které vedli od roku 1945. Američané tráví s oblibou čas mlácením Putina po hlavě, aby lépe maskovali vlastní hříchy a především lépe hájili své skryté zájmy.

Car je dnes obviňován z toho, že ukradl ukrajinskou pšenici, aby ji prodal v Sýrii a v Africe. Tvrdí se, že ukradl půl milionu tun obilí oproti 25 milionům tun čekajících na vývoz v ukrajinských silech, je to tedy velmi málo, něco kolem 2% zásob. Nicméně Američané pospíchali, aby upozornili 14 afrických zemí, že ruské obilí je ukradeno. Jakoby Afričané měli z důvodu pochyb raději hladovět. Ale Američané skrývají před celým světem jeden podstatný fakt, ukrajinské obilí patří převážně americkým firmám, protože vlastní 28% nejlepší orné půdy na Ukrajině. Stojí za to prostudovat způsob (viz) jakým americké společnosti převzaly bohatou zemědělskou půdu, skvěle to ilustruje cynismus strýčka Sama. Američané se zmocnili 17milionů ha ornice první kvality, což je výměra celé italské orné půdy. Po pádu SSSR kolchozní půdu privatizovali jeho členové, v roce 2001 zákon zakázal transakce s půdou. Ukrajinští vlastnící půdy měli dlouhou dobu dvě možnosti: půdu pronajmout nebo na ní pracovat. Ovšem v roce 2021, proti názoru většiny Ukrajinců (81 %), vláda v důsledku nátlaku Mezinárodního měnového fondu (MMF), který řídí Američané, autorizovala transakce s půdou. MMF je největším ukrajinským věřitelem, změnit zákon a povolit transfer půdy na zahraniční firmy byla podmínka sine qua non pro další kredity od MMF.

Tři americké velké korporace se rychle zmocnily třetiny ukrajinské úrodné půdy. Jde o známé společnosti Cargill, Dupont et Monsanto. Co je však méně známo, za těmito obchodními značkami se skrývají velké investiční fondy, které nepracují s miliardami, ale s biliony. Vanguard, Blackstone, Blackrock mají dnes působiště na Ukrajině. Samozřejmě ve zkorumpované zemi, jako je Ukrajina, tento skvělý kauf zemědělské půdy udělal velkou radost mnoha lidem v kuloárech moci. Známe dobré politické metody. Tlak na volené představitele a úplatky dělají zázraky. MMF udělá to, co chce strýček Sam. Vidíme, kde pramení Bidenova neústupnost Putinovi, nejde o morálku, Bílý dům není žádný charitativní podnik. Po třiceti biologických laboratořích instalovaných na Ukrajině, jejichž podstata se snad jednou odkryje, se dnes dovídáme, že nejbohatší zemědělská půda patří americkým investičním fondům. Co ještě skrývá strýček Sam? Evropské naivní ovce snad už něco udeří do hlavy.

 

LIBOR ČÍHAL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Furt dookola robím tú istú chybu. Čítam debilný článok, rozčuľujem sa nad tými debilinami a nakoniec zistím, že zase Číhal. Nie aby som sa najprv pozrel dole, kto to píše a ušetril si čas a nervy.

  Len preto, že si Američania kúpia pôdu, alebo vybudujú laboratórium, predsa to nie je žiadny dôvod, aby Rusi viedli dobyvačnú vojnu a vyvražďovali a pustošili. Každý, čo sa snaží hľadať relativizujúce výhovorky, prečo to Rusi robia, je odporná zapredaná krysa.

  • Ale jděte do pryč, nebo ještě lépe na Slovensko. Pravda bolí a to co vám tluče ČT/Nova/Prima/ Idnes/Seznam do vaší hlavičky bolí ještě více, pakliže vám někdo dá pravdu, jste schopen ji pobrat, validovat si to u jiných zdrojů , analyzovat? Ale myslím si že toho vůbec nejste chopen, proto píšete tyto své hlouposti.

  • Tovižejoo….a jen proto, že ty americké laboratoře (které tam nejsou! Ale za nic na světě nesmí padnout do rukou Rusům!) vyvíjejí nějaké hnusné válečné viry, které na vás případně vypustí – přeci proto nebudete válčit, že. A jen proto, že se vám na vaše hranice štosují nepřátelské rakety taky snad nebudete válčit. A jen proto, že si vás chce bohatý západ rozebrat na kousky, taky nebudete válčit, že.
   Válčí se totiž správně jen za jediným účelem – abyste vnutili (pardon, přinesli) místnímu obyvatelstvu vaše skvělé zřízení, o které sice obyvatelstvo nestojí, ale jen proto, že je blbé a zaostalé.
   To je jediný legitimní důvod k tomu, vtrhnout do cizí země, přeci!

 2. Další nemalý díl ukrajinské půdy patří také Číňanům. A ten zbytek oligarchům, tj. Židům.

 3. Když dá někdo někomu facku, nezávislý soud se zabývá i příčinami, proč k napadení došlo, aby mohl objektivně posoudit vinu a případné spoluzavinění. V případě Ruska a Ukrajiny se někteří lidé příčinami konfliktu odmítají zabývat, buď ze své hlouposti nebo ze své zlé vůle. Jejich názor na válku na Ukrajině je tak z hlediska hledání objektivní pravdy zcela bezcenný.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*