Fatální selhání justičního systému
Sdílet článek:

JINDŘICH RAJCHL

V zemi, kde soudy udělují přísnější tresty za verbální projevy na sociálních sítích, než za soustavné, 3 roky trvající znásilňování mladé dívky nevlastním otcem, nelze nelze ani na vteřinu hovořit o spravedlnosti.


Jedná se o fatální selhání justičního systému, jehož důsledkem je naprostá destrukce víry ve funkčnost českého soudnictví v očích každého normálně smýšlejícího občana.

Strana PRO je připravena provést zásadní reformu trestního práva v České republice.

Nelze totiž nadále akceptovat stav, kdy pachatel jednoho z nejzávažnějších trestných činů odejde od soudu s podmínkou, zatímco člověk šířící neškodné, byť i třeba opovrženíhodné názory ve veřejném prostoru. Taková situace je zcela bizarní.

Více o tomto tématu a o reformě justice a trestního práva vám nabídnu ve svém nedělním živém vysílání.

Coby otce tří dcer se mne totiž silně dotýká nejen odborně, ale i lidsky.

Shovívavost a časté zlehčování sexuálního násilí páchaného na ženách totiž musí v naší zemi co nejdříve skončit. Muži, kteří se jej dopouštějí, musí za katr.

Bez milosti a na dlouho.

Pro tyhle činy nemám nejmenší slitování.

A nikdy ani mít nebudu.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Toto ale není snad jedinej případ takovýho fatálního “selhání”-vždyť to je každej měsíc něco!!!Takový soudce na hodinu vyrazit a ze svýho ať platí odškodné obětem!!!

  2. A to už vůbec nemluvíme o případu, kdy pachatel je “cizinec”. Ten snad dostane metál’ Mají plnou hubu Me Too, zničí kariéru někomu, kdo (možná) před třiceti lety plácl vyzývavou pindulínu přes zadek – a v praxi je to Feriho skotačení a tříleté znásilňování! Pokrytci!

  3. S autorem na sto procent souhlasím. IMHO je vůbec otázka, aby verbální projevy (pokud nejsou jednoznačnými výzvami nebo dokonce součástí trestné činnosti) byly považovány za trestný čin.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*