Glosa MM: Bolševická žurnalistika
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Nic necharakterizuje současný zvrácený svět lépe, než nenápadné krátké zprávy:
Poté, co německý ministr financí Christian Lindner řekl zemědělcům, že v rozpočtu už nejsou žádné peníze, rozhodl Olaf Scholz po jednání s prezidentem USA Bidenem, že Německo poskytne Ukrajině nenávratnou pomoc ve výši 7,6 miliardy €ur.

Slovenské ministerstvo kultury vedené nominantkou Slovenské národní strany Martinou Šimkovičovou zahájilo na sociální síti Facebook skandální anketu, zda má podporovat akce LGBTI+, či naopak kulturní dědictví, neboť peníze na kulturu jsou dlouhodobě poddimenzované.
Tak to je opravdu skandál! Představte si, že odpadne podpora jiné, než heterosexuální orientace a školení mládeže a aktivistů LGBTI+, protože za své peníze samozřejmě takové ptákoviny nikdo dělat nebude.

Daniel Sterzik alias Vidlák:
Běda společnosti, která na začátku diskuse začne rovnou potlačovat některé názory. Může se pak snadno stát, že si už dopředu eliminuje ještě nenalezenou pravdu. Na začátku je všechno názor. Pokud jsou rovnou některé z nich nežádoucí a zakázané, snadno se s nimi zakáže i pravda.

Někteří novináři mají vzácnou schopnost vracet nás o desetiletí zpět, do našeho mládí. Do doby, kdy bujel zvláštní jev bolševické žurnalistiky, totiž prokládání naučného nebo popularizujícího textu propagandistickými větami.
Včera jsem opět narazil na podobný článek, a to od Jana Antonína Nováka v Reflexu s názvem „Závod supervelmocí ve vesmíru“, pojednávající o dvou raketoplánech, jednom americkém a druhém čínském, nyní současně kroužících nad našimi hlavami.
Začíná tradičně v duchu tehdejší doby.
„V Číně se o tajných misích nespekuluje, protože komunistická strana a totalitní vláda mají vždycky pravdu, takže o Božském draku se toho už moc dalšího nedozvíme.“
Následuje delší text s trochou informací a spoustou spekulací o americkém raketoplánu X 37B, se slovy „O jeho skutečném poslání se ale neví skoro nic“ nebo „nechybějí dokonce ani titulky jako „tajemný nástupce raketoplánů“ a spekuluje se o úkolech jak z filmů o Jamesi Bondovi.“
Následují odstavce o vývoji tohoto raketoplánu s dalšími dohady a spekulacemi, pochopitelně značně obecného charakteru.
Pak už se článek věnuje Božskému drakovi a jeho nápadné podobnosti s americkým strojem, takže pár dalších odstavců je věnováno čínským špionům v USA se závěrečným citátem amerického právníka Ryana K. Patricka „Čína buduje ekonomiku a akademické instituce z cihel ukradených po celém světě ostatním.“
(O tom, že zákony aerodynamiky a další fyzikální zákony jsou dané, a tak se například nadzvuková letadla Concord a TU 144 od sebe zákonitě téměř nemohla lišit, se v článku pochopitelně nemluví a nevím, nevím, zda by autor ze stejného důvodu rozpoznal francouzskou raketu Arianne 5 od amerického Titanu 3.)
Článek pak končí slovy, že Čína se také stala kosmickou supervelmocí, Spojeným státům začíná nepříjemně šlapat na paty a vzhledem ke své ekonomické síle bude i ve vesmíru daleko nepříjemnějším soupeřem než někdejší Sovětský svaz.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. S tím Sovětským TU-144 jsem všude četl,jak ho SSSR západu prakticky ukradl-to,že jej sověti měli dřív a až na hlučnost mělo ve všem ostatním mnohem lepší parametry,to se v těch “odborných” článcích psalo jen tak pod čarou,stejně jako se v nich psalo o tom,že chudý SSSR neměl na jeho provoz,zatímco bohatý západ jeho provoz nehorázně dotoval x desetiletí,aby provoz Concordu nakonec ukončili také-jeho havárie byla jen vítanou záminkou jak celej tento ekonomickej nesmysl ukončit na což sověti přišli o x desetiletí dřív

    • No to je jasný. SSSR byl totiž napřed ÚPLNĚ VE VŠEM!! Například ve spotřebě vodky na mužika…

    • Jestli to mělo být na mě, tak zkuste hádat ještě 2x, třeba to trefíte. Myslíme ten samý SSSR, kde už včera prožrali, co měli na zítra??

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*