Co mají společného zákazy koncertů Jarka Nohavici, zákaz nastudování Čajkovského v Národním divadle, zákaz her Dostojevského?
Sdílet článek:

Co mají společného zákazy koncertů Jarka Nohavici, zákaz nastudování Čajkovského v Národním divadle, zákaz her Dostojevského?
Jedno!

Všichni ti “umělci” orchestrů, divadel a šéfové “kulturáků”, jsou královsky živeni z našich daní. Ano, z dotací.

Kdyby totiž nastaly normální poměry, které jsme my v ODS mnozí prosazovali (a marně!) po celá devadesátá léta, tedy, že umělec se má uživit tím co umí, jak samo slovo umělec praví, pak k tomuto dojít nemohlo.

(A podotýkám, že vím o čem je řeč, že jsem se po třicet roků spoluživil i muzikou, skládáním písniček i jejich zpěvem, leč jsem v životě nevzal ani korunu z daní mých spoluobčanů. Vždy jsem jen bral honoráře JEN za to, že na nás lidé chodili a zaplatili!)

Jestliže Nohavica vyprodá sál, jestliže Národní divadlo má jistotu, že na Čajkovského Střevíček přijdou tisíce a tisíce diváků v mnoha reprisách, pak pokud by majitel takového kulturního podniku byl závislý výhradně na tržbách, politiku by neřešil.

Jak říká Haškův hospodský: “Turek nebo pohan, Srb nebo Rakušák, dej si pivo a hlavně zaplať. Pro nás živnostníky je toto naše jediná politika!”

 

L.Š.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. A to si vemte, že není to tak dávno co v pomateném Německu V Gelsenkirchenu odhalili kontroverzní sochu Lenina.

    cituji z června 2020-:–V době padajících soch :V sobotu byla v západoněmeckém městě Gelsenkirchen odhalena socha bolševického vůdce Lenina. Odhalení předcházela slavnostní recepce s dortem a pečenou klobásou. Zúčastnili se jí zhruba tři stovky hostů, snímané třemi ruskými televizními štáby. Účastníci museli mít ochrannou roušku a dodržovat stanovené rozestupy.,konec citace zdroj msm iprima .
    No , jo bylo to plánováno na duben 2020, ale covid to změnil na červen.
    Takže socha Lenina , ruského rodáka nedaleko od Mosky,, kdoví, kde je jí dnes konec, zda tam ještě je je cajk cajkovnej. Jenom takový obraz společnosti , kde vládnou aktivisté a politici ideo mad in Aspenu…a Čajkovskij je fujky, fujky…? Budou pomatení neormaxistě vyhazovat i svého leninka a i jeho knihy? )))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*