Fialova vláda bojuje … proti vlastním občanům
Sdílet článek:

Vláda soustavně bagatelizuje ceny energií a pohonných hmot. Vlastně tvrdí, že když se Ukrajině válčí a lidé tam trpí, je nepatřičné v tuto chvíli poukazovat na vysoké ceny benzínu. Lidé jsou podle vlády prostě jen zpovykaní. Jako by strádání byla nějaká soutěž.


Nicméně, ukazuje se v tom, jak je Fialova vláda krátkozraká a chybí tam jakékoliv povědomí o tom, co je leadership. Vláda si pochvaluje, že lidé pomáhají, že lidé vesměs Ukrajinu podporují. Na druhou stranu s touto vůlí pomáhat a s touto účastí trestuhodně hazardují. Pokud se totiž budou ekonomické problémy prohlubovat a vystřelené ceny budou dále prosakovat do dalších vrstev ekonomiky, solidarita a účast lidí se bude nepochybně snižovat, až k nějakému bodu, kdy někteří lidé začnou říkat, že “nám Ukrajinci a Ukrajina ujídá chleba”. Pokud si Fialova vláda přeje něco jako národní jednotu, a tvrdí přitom, že “na Ukrajině se bojuje za nás”, pak svoji nečinností směrem dovnitř tuto jednotu podkopává.

Přitom by stačilo aspoň jednoduché gesto: radikálně snížit nebo zrušit daňové zatížení pohonných hmot a energií vůbec. Neohlížet se pro tuto chvíli na pravidla EU – ostatně Polsko šlo také touto cestou. Bylo by to gesto vůči veřejnosti: my, vláda, nechceme na současné situaci parazitovat.

Místo toho však vláda nazývá takovéto návrhy populismem. Což ze strany politiků ANO nepochybně jsou – protože ANO samozřejmě nikdy nebylo pro nějaký ekonomický liberalismus.

Možná, že si ale vláda vůbec nedělá starosti s tím, zda národ podporuje Ukrajinu a Ukrajince, protože ve skutečnosti tu podporu vůbec nepotřebuje. Je si vědoma toho, že má nástroj nouzového stavu, během kterého může dle libosti konfiskovat (za nějaký slib nějaké kompenzace) a lidi k pomoci donutit v podstatě násilím – ostatně někteří politici stran současné vládní koalice se tak již vyjadřují, například jihomoravský hejtman.

Podle Fialových slov se “na Ukrajině bojuje za nás”. A abychom z toho asi nevyšli jako občané země nezasažené válkou tak snadno, řekl si Fiala, že vláda bude opět bojovat proti vlastním občanům. Ostatně, občané této republiky jsou tomuto způsobu politiky vystaveni už dva roky. Babišova vláda také spíše než z koronavirem bojovala proti občanům. Fialova vláda chce jet ve stejných kolejích.

 

Luboš Zálom

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

 1. Fialová vláda přece byla pečlivě vybrána,podvodně nastolena a mediáln udržovaná k tomu,aby dokončila totální destrukci ekonomiky,meznárodních a mezilidských vztahů občanů české republikyzapočatou operetním předáváním moci mezi
  brežněvovskými a gorbačovskými bolčeviky.
  Tolik obdivované mnohými mediáními poškozenci též zvaného sametová “revoluce ??”
  Za mohutné finanční podpory služebníků těch nejbohatších z bohatých ŠMEJDŮ.

  Současná smečka zemských škůdců reprezentující úpadek ČR odmrštila OPRÝSKANOU
  ŠKRABOŠKU liberální demoGracie,laškování z pojmy lidských práv a jakési svobody vynadat předem určeným.Nastoupila diktátory a totalitou léty osvědčenou praxi vyhrožování,arogance,
  šířění strach,nenávisti a odporu k pojmům pravda láska slušnost a MÍR..
  Čím déle tento spolek bude udržován ve své pozici tím hlouběji se tato zem
  ppropadne do výkalů septiku zvaného Evropská uhnié a NATO

 2. Taková míra nevkusu,drzosti a pozérského hejhuláctví,co přišla s touhle fialovou bandou amatérů tady od listopadu 89 fakt ještě nebyla.Tohle už nikdy lidé k moci nepustí,pokud si tedy tihle kleptomani neprosadí korespondenční volbu nebo ústavní vedoucí úlohu brusele.

 3. Věř a víra Tvá Tě spasí Carlosi !
  Copak opravdu nevidíte tu snahu všech,opakuji všech vlád od Velkého Sanmetevého švindlu o likvidaci moji i Vaší země?Právě od všech SVOBODNĚ A DEMOgRATICKY zvolených představitelů této země,Těch minulých často dnes považovaných za spasitele země i od současného podvodně nastoleného čeledníku nočníkových lokajů slouhů xindlu.
  Na otázku proč a v čím zájmu raději neznám odpověď

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*