Glosa MM: Aktualizace programového prohlášení vlády
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Vláda dnes po zhruba 14 měsících schválila aktualizaci svého programového prohlášení. Novinářům to po zasedání kabinetu řekl premiér Petr Fiala (ODS). Nutnost změnit programové prohlášení vláda zdůvodňuje především válkou na Ukrajině a jejími ekonomickými dopady. Nejvíc se mění například závazky týkající se financí, energetiky či školství.
Zcela bych souhlasil, pokud by vláda zároveň podala demisi a byly nové volby, neboť k ničedmu z toho od voličů mandát nedostala.

„Na ministerstvu dopravy připravujeme registrace ukrajinských automobilů, protože pokud krize neskončí, tak potřebujeme mít jistotu o technickém stavu vozidel a samozřejmě je započítávat do majetkového testu jednotlivých lidí,“ řekl už dříve Právu ministr vnitra Vít Rakušan.
Tolik zpráva. Neměli by se zároveň všichni ukrajinští řidiči starší 18 let a mladší 60 let vyexpedovat okamžitě na Ukrajinu, kde mají zákonnou povinnost bojovat v americké proxy válce s Ruskem? To by přece byla vynikající pomoc Zelenskému.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

14 Comments

 1. Současná vládní garnitura tím v podstatě přiznává, že nesmyslným zatažením do cizí války za cizí zájmy způsobila úpadek české ekonomiky, se kterým si vzhledem ke svým “odborným kvalitám” neví rady.

 2. Ceska republika nikoho do valky nezatahuje ani ji nezpusobila.Pomaha trpicimu narodu tak jak ostatni svobodne demoktaticke zeme branit Ukrajine svou vlast aby neskoncila v otroctvi RF.Upadek Ceske ekonomky by si přàl agresor dobyvacne valky a co nejvetsi bordel v ní.Je na nas,aby zustalo jen u jeho přání.

  • Který z těch nejmíň pěti národů na Ukrajině asi nejvíc trpí?
   Protože Ukrajina není národ. Je to mnohonárodnostní stát, což si ovšem chatbot nemůže pamatovat – programátor mu nedal dostatek paměťové kapacity.

   • V.OSN ma ve Vas obrovskeho experta na problem Ukrajina a jeji mensiny, kterou vyresila RF silou obsazenim Ukrajinskeho statu namisto jednanim na mezinarodni urovni.Bude se tedy muset svolat mimoradne shromazdeni OSN,kde nejaky Vojtech z kdovijakeho kocourkova jim to vysvetlí tak, jak to vysvetluje ctenarum z pohodli sve cymry kdyz baští večeři.Svet je ve velkem napětí co vsechno jeste neví.Holt přehled je prehled to je marné.

   • Doplnění k národnostem na Ukrajině: Ano, Ukrajinců je nejvíc. Ale jsou tam také Rusové, Poláci, Maďaři, Tataři, Bulhaři / Moldavané a Rusíni. Těch Rusínů je přes půl milionů, ale Ukrajina je neuznává jako národnostní menšinu (i přes doporučení OSN). Tolik pro zaostalého robota / chatbota Kolemjdoucího. Jeho programátor je neschopný.

    • A predstavte si,ze vsichni dodrzovali zakony statu Ukrajina,a dodrzovala by je i patá kolona RF,kdyby se nezacala vmesovat RF do zalezitosti ciziho statu,vyzbrojovat zbranemi kverulanty a podnecovat vzpouru proti ozbrojenym silam Ukrajiny tak jak ovlivnila Cecensko,Gruzii,Krym a s jidlem zrejme roste chut jak vidime.No a Vy s tou komunistickou vychovou plesate radostí.

     • no,ono je zajímavý,že nejmíň ty zákony státu ukrajina dodržovali ti ukrajinci samotní-ty různý nájezdy,šikana,rabování nebo vraždění jiných národnostních menšim od ukrajinských banditů a banderovců,nad kterými ukrajinské úřady zavírali oči už tam byli minimálně před dvaceti lety jak mi vyprávěli ukrajinci se kterými jsem pracoval-po lidské stránce jsem měl plno těch kluků rád,byli to dobří borci,ale jako národem ukrajinci hluboce pohrdám a opovrhuju-a ostatně ani oni sami na to všechno nebyli dvakrát hrdí a NIKDY jsem od nich neslyšel sláva ukrajině!!!!

 3. Já jsem tuhle aktualizovala taky, asi jako naše vláda – zapomněla jsem doma vodítko, tak jsem aktualizovala směr jízdy do protisměru.

 4. Aktualizace programového prohlášení vlády
  Vláda schválila aktualizaci svého programového prohlášení, navrhla i úpravy krizové legislativy
  https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vlada-schvalila-aktualizaci-sveho-programoveho-prohlaseni–navrhla-i-upravy-krizove-legislativy-203379/

  Vláda schválila také pravidla pro nové dotační programy Ministerstva zemědělství, které vycházejí z nového programového období Společné zemědělské politiky 2021–2027. Nařízení se týkají podmínek …
  a zvýšení obranyschopnosti v chovu prasat vakcinací, což je opatření, které na rozdíl od předchozích bude v České republice zavedeno a podporováno poprvé.

  No – poprvé – téma už bylo zpracováno literárně.
  Plány Putinovi zhatí naši vepři boubelatí!

 5. Mate v tom zase zmatek ostatne jako ve všem.Plány panu diktatorovi nehatí vepři ale to,ze si svoje suroviny muze strçit za klobouk pokud se nezacne chovat jako človek.A to je na infarkt ze si to vubec nekdo dovolil takovou jeho tutovku zničit.

  • Páni, s váma je teda veselo! Nevadí vám, že jste Čech? Pokud ovšem jste. Mimochodem, suroviny nejsou za kloboukem – jsou už dávno v Číně, Indii, Indonésii, Africe………….

 6. No vidite.Oni se nabumbaji jak bubrličci k prasknutí a pro nas zbyde jinde.Nebo se bude za valuty pasovat do Evropy jak za socialismu rifle.

  • No však už se pašuje. Už i Ůnie naše drahá si se znepokojením všimla, že Afrika prodává nějak nápadně mnoho ropy. Tak nějak asi o polovinu víc, než vytěží.
   A za pěkný, dlouhý, tučný peníz.
   Jojo: nechtěli jste bekanou ruskou ropu levně dveřma, tak ji dostanete draho oknem.

 7. No vidite,pomuzeme tim i chudym statum třetiho sveta aby se vzpamatovali z chudoby,a rozvijely sva hospodarství.Neni to krasné a lidské? No a Vy se trochu uskromnite a vsichni budeme štastni.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*