Po čem mladí touží?
Sdílet článek:
PETR MACINKA

Jednou za čas má člověk vzácnou příležitost číst v českém tisku i inteligentní a odvážný text. Tím dnešním je článek senátora Tomáše Jirsy (ODS) v deníku MF Dnes s nadpisem „Kudy ven z klimatické pasti“. Autor v něm bez obalu popisuje pokročilé klimatické šílenství, o němž narovinu říká, že jde o strach šířící náboženství.  Podotýká, že tímto strachem je indoktrinována i mládež prožívající své životy na sociálních sítích, která „propadá klimatickému žalu, nechce rodit děti, a dokonce nepovažuje za nutné se vzdělávat, když nemá žádnou budoucnost, neboť planeta bude přece zničena.“ Dlouholetý provozovatel antikvariátu v jižních Čechách a literárně zdatný senátor Jirsa k tomu trefně dodává, že „…ostatně, nad Prahou místo Stalinova pomníku už klimatické hodiny odbíjejí konec lidstva.“

Článek senátora Jirsy je moc pěkný. Jakoby tuto jednu citovanou pasáž (ale žádnou jinou z něho) četl a podtrhal si i v pořadí další člen české vlády z Brna – nastupující ministr životního prostředí Petr Hladík, který bude i přes korupční kontroverze odehrávající se okolo jeho osoby na toto lukrativní ministerstvo nekompromisně protlačen ihned po inauguraci prezidenta Petra Pavla, jak rovněž píše MF Dnes.

Nad správným zaváděním zeleného evangelia má u nás bdít právě ministerstvo životního prostředí. Takže se vlastně hodí, že je nový pan ministr politikem ze strany lidové, která má věci týkající se víry v programu odnepaměti. V nedávném rozhovoru pro server Aktuálně.cz Hladík ke Green Dealu prohlásil, že staří lidé se jej bát nemusí, protože se dotkne jen těch mladých – a ti jej naopak podporují a volají po něm! Prostě typický lidovec: vy, senioři, vy se ničeho nebojte, dál nás volte a k tomu nám dopomáhej Bůh. A vám, mladým, vám ten život klidně zničíme, když si myslíte, že to chcete.

Tomio Okamura řečnil ve Sněmovně přes šest hodin a překonal tak svůj dosavadní rekord, píše deník Právo. Obstrukce, jimiž chce opozice nasypat trochu písku do harmonicky běžícího vládního pětisoukolí, jsou totiž jedinou možností, „jak většinu upozornit, že se, majíc plná ústa demokracie, chová krajně nedemokraticky.“ Alespoň tak obstrukční mechanismy opozice hodnotil komentátor HN Petr Honzejk před dvěma lety (Obstrukce budiž pochváleny…, HN, 28. 5. 2021).

Jenže i čeští novináři mají svůj myšlenkový vývoj a také své favority, za které občas nepokrytě kopou. A tak se nyní od tohoto stejného komentátora dozvídáme, že „obstrukce jsou peklo hlavně pro demokracii.“ (Babiš ve sněmovně rozpoutává peklo…, HN, 28. 2. 2023). Petr Honzejk bude asi taky lidovec.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. Tato zelená indoktrinace strachem je prostřednictvím médií aplikována na celou společnost. A mnozí ji rádi opakují. Vzpomínám si na výrok jednoho politika, na jehož jméno si teď nevzpomenu, jak v nějaké debatě řekl moderátorce: „Cítím enviromentální úzkost z prostředí v němž žiji“.

  Bohužel přichází další masmediální indoktrinace a to nenávistí. Začalo to nenávistí k odpůrcům nucené vakcinace, pokračuje to nenávistí ke všemu ruskému, vrcholí to nenávistí k opačnému názoru.
  A po čem touží mladí ? Hlavně po lásce. Té se jim v dnešní době hrubě nedostává !

 2. Ockovat jste se nemusel,odsouzeni RF za brutalni valku je spravne pro mladou generaci a zeleny udel je stejne ceka.Zrejme az klekne pul planety.Pravdu mate s tou laskou a nejen mezi mladymi.No a tipnul bych pana autora jako clena neomylneho jisteho institutu, takze taky jasné.

  • Hloupě žvaníte. Neočkovaného nevzali na plánovanou operaci. Vše plynule směřovalo k plošnému povinnému očkováni, nebýt změny vlády u nás a války na Ukrajině pro zbytek světa. Zásah Ruska na Ukrajině je logickým vyvrcholením předchozích událostí tamtéž.

 3. To jsme se to rozčilnuli jak tady pan general po bitvě.No a uz nepripomene pri tom rozcileni ze mel plne kalhoty i se svoji rodinou ze vsichni pomřeme.Vse smerovalo k tomu ze odbornici ne na plyn,ale na COVID strasili ze kdo bude sbirat ty mrtvoly na ulicich.Ano smerovalo protoze tem hruzam verozvestum kazdy veril tak jak na zmrznuti Evropy.Kdo nechtel vyšlo mu to.Byla to otazka volby a osobni statecnosti.

  • Nesmysl, nejpozději v r. 2021 to bylo rozumnému jedinci naprosto jasné, o co tady ve skutečnosti jde. Celá ta podvodná propaganda vyšla najevo. Očkování lidé přijali po přímém a nepřímém nátlaku, nebo to byli dementi

 4. Mate v tom opet zmatek pane ideologu Vaseho vudce, tak jak tàpete kdo je ve valce agresor a kdo obět.Ja jsem robotek Emilek a Vy nam tady matete obcany Ceske republiky pohadkami Vaseho chlebodarce jako spravne pate kolo od vozu vsude natahanych po Evropě a obhajujete svoje kolegy v samozvanych oblastech.Na Vas je treba davat pozor at to nenatahate kazdemu tady do bytu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*