Pominu-li úděsnou představu, jak by esteticky vypadala známka s prezidentem Babišem, velice se divím tomu, že ANO už dávno nevybralo a mediálně „neudělalo“ vhodného prezidentského kandidáta. Na jedné straně chápu, že se Andrej Babiš domnívá, že Sudety a další oblasti dívající se na Pražáky a jejich favority oprávněně skrze prsty zopakují výsledek volby Zeman – Schwarzenberg či Zeman – Drahoš , na druhé straně nechápu, že neví nebo netuší, že tito voliči, ukočkováni politickou a hlavně ekonomickou situací, zůstanou v lednu 2023 více doma, nežli při volbách minulých. Také provládní media budou mít převahu a spustí barnumskou antibabišovskou kampaň, byť jejich vliv nepřeceňuji, dokonce hrozí z jejich strany tradiční „overkilling“.
Obávám se tedy, že poté, co jsme se v toku času stali ekonomicky nejchudší spolkovou zemí, staneme se politicky nejlokajštějším americkým státem.
Na budově ministerstva vnitra na pražské Letné visí u příležitosti svátku 28. října nejen česká, ale rovněž ukrajinská vlajka a mezi nimI obraz s podobiznou ruského prezidenta Vladimira Putina uzavřeného v černém plastovém pytli používaném k převozu ostatků. Instalace odkazuje podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) na to, abychom si uvědomili, kdo je naším přítelem a kdo se naopak postavil do pozice nepřítele.
Tolik zpráva. Dovedete si představit, že by kupříkladu v Downing Street 10 za druhé světové války visela vlajka s podobně vyvedeným Hitlerem? Já ne, protože tehdy tam sídlil státník a nikoliv šašek.
Na pultech knihkupectví po celém světě se v pátek objevila kniha The Climate Book, kterou ve spolupráci s vědci sestavila mladá švédská aktivistka za ochranu klimatu Greta Thunbergová. Podle agentury DPA je to „komplexní referenční dílo o klimatické krizi, které by se mělo stát povinnou školní četbou“.
Tolik zpráva. Slova „po celém světě“ jsou jistě euroatlanticky nadsazená, neboť předpokládám, že v Číně, Indii, mnoha afrických státech a spoustě dalších si jí nikdo ani nepovšiml,
Ovšem kšeft to bude pro její loutkovodiče náramný.
Energetickým společnostem TotalEnergies a Shell ve třetím čtvrtletí prudce vzrostl zisk. Připojily se tak k dalším energetickým gigantům, kteří profitovali z růstu cen ropy a plynu v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu. Čistý zisk TotalEnergies bez mimořádných položek meziročně stoupl o 106,7 procenta na 9,86 miliardy USD (240,3 miliardy Kč). Zisk Shellu meziročně vzrostl o 129 procent na 9,45 miliardy USD (230 miliard Kč).
Tolik zpráva. Ty zisky ovšem nezpůsobil ruský vpád na Ukrajinu, ale následné sankce.
Jedna z největších německých energetických firem začala s demontáží větrné farmy v západní spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, a to z poněkud kuriózních důvodů – aby bylo místo na povrchový hnědouhelný důl.
Samozřejmě to s ničím nesouvisí, bylo to naplánováno už dávno, bla, bla, bla…
MACEK Miroslav
Šaška z tohoto středoškolského učitele dějepisu podle mého názoru udělala postupem času už duševně nezvládaná rusofobní paranoia. Takovou osobu mít v čele silového ministerstva vnitra považuji za obrovské bezpečnostní riziko. A to i s ohledem na mafiánské podhoubí jeho partaje.