Rakušan je nejhorší ministr vnitra, kterého pamatuji
Sdílet článek:
Měl by jít od válu a nechápu proč ho Fiala ještě neodvolal. Možná proto, že se ho bojí, nebo jen proto, že celá ta současná vláda je nejhorší vládou za posledních minimálně 30 let. Tyto řádky píši pod vlivem toho, co jsem viděl a slyšel Rakušana říkat na jednom videu, které mi znechutilo dnešní snídani.

Podotýkám, že 104. výročí vzniku Československa jsem oslavil tím pro mne tím nejlepším možným způsobem. Se synem na golfu. Ten je pro mne totiž symbolem svobody.

Ani jsem si nevzpomněl, že spousta lidí opět vyrazí na Václavské náměstí. Prý tam byly nějaké desítky tisíc lidí, které přišly způsobem svým vlastním vyjádřit svou nespokojenost se situací v naší vlasti. Nechci tu řešit, kdo ty demonstrace organizuje, ale nemám potřebu zesměšňovat účastníky těchto demonstrací. Konec konců jsem se jedné takové taky kdysi dávno zúčastnil. Bylo to v listopadu 1989.

Vít Rakušan mi začíná připomínat Miloše Jakeše. Prý sice chápe, že lidé mají strach, že se bojí velké inflace, cen energií, že se bojí války, která je blízko. Nikdy ale neměl a nemá pochopení pro ruskou pátou kolonu, pro ty, kdo tyto protesty svolávají a organizují. Nemá prý pochopení pro jejích motivy: “Tihle lidé jsou pátou kolonou ruské federace. Jsou to ti, kteří se snaží do naší společnosti zanést nejistotu, snaží se ji rozklížit snaží se využívat strachu a nejistoty. Tihle lidé jsou jednoduše obchodníky se strachem, kteří se snaží narušit bezpečnost naší země. Jsou to šmejdi, kteří místo předražených hrnců nabízejí falešné jistoty. které jsou zabalené do vlajky falešného vlastenectví”

Když slyším z úst ministra vnitra a bývalého učitele říci o někom, že je šmejd, tak to je podle mého názoru hodně za hranou. Člověk, který má bdít nad bezpečností naší země, by si měl hodně rozmyslet, co říká, protože tohle je fakt síla.

Já osobně si nemyslím, že pan ministr Rakušan je člověk, kterému mohu důvěřovat. Pravý opak je pravdou. Bohužel v té vládě je takových víc.

A nejhorší na tom však je, že jak ta minulá vláda, tak i ta současná mají společný program. Udržovat lidi ve strachu. Nejdříve ve strachu před covidem a teď před válkou na Ukrajině. Ale lidi nebojte se. Však my zvítězíme. Nad covidem i nad Ruskem. Ať to stojí co to stojí.

PS. Když je člověk pod vlivem, tak řekne nebo napíše ledacos. Někdy i to, co by třeba řekl nebo napsal jinými slovy. Nebo by k tomu nenašel odvahu, aby se společensky neznemožnil. To, že mé názory a postoje jsou dlouhodobě menšinové, mi vůbec nevadí. Mainstreamové pravdy mi často lezou na nervy. On ten svět fakt není černobílý i když se mnozí snaží, aby tomu tak bylo.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Rakušan by měl jít od válu, jinak nadělá ještě velké škody v mezinárodních vztazích. Probruselskej fanatik, ovšem dost podobnej Fialovi a Pekarové….,ti se hledali, až se našli a to ke škodě nás všech…

    Platit to budeme nakonec my…

  2. Koukám, že autor souzní, dle svého textu s Jamie Raskinem /kongresman USA/:
    „Rusko je pravoslávna krajina vyznávajúca tradičné hodnoty. Preto musí byť zničené, bez ohľadu na to, akú cenu za to USA zaplatia,“ povedal Raskin.

  3. No vždyť jste je volili, přeci lidi čumej na TV a musí slyšet co jejich miláčci říkají. Fiala řekl, a to týden před volbami na dotaz, jak hodlá komunikovat s EU pravil – no co rozhodne EU – teda ta bába z Lejna, tak se NEDÁ NIC DĚLAT! A PŘESTO JE LIDI VOLEJ. Ale měl hezký sako zřejmě. No a toho vyvalence a v podstatě všechny ostatní opravdu mohl volit jenom kretén.

  4. Fiala a Rakušan v důsledku prohlubujícího se rusofobního fanatismu začínají ztrácet kontakt s realitou a už podle mého názoru nejsou schopni racionálních úsudků. Z historie víme, že společnost v pudu sebezáchovy většinou dokáže ty nejfanatičtější z těchto lidí od moci odstavit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*