Glosa MM: Babiš kandiduje
Sdílet článek:

Pominu-li úděsnou představu, jak by esteticky vypadala známka s prezidentem Babišem, velice se divím tomu, že ANO už dávno nevybralo a mediálně „neudělalo“ vhodného prezidentského kandidáta. Na jedné straně chápu, že se Andrej Babiš domnívá, že Sudety a další oblasti dívající se na Pražáky a jejich favority oprávněně skrze prsty zopakují výsledek volby Zeman – Schwarzenberg či Zeman – Drahoš , na druhé straně nechápu, že neví nebo netuší, že tito voliči, ukočkováni politickou a hlavně ekonomickou situací, zůstanou v lednu 2023 více doma, nežli při volbách minulých. Také provládní media budou mít převahu a spustí barnumskou antibabišovskou kampaň, byť jejich vliv nepřeceňuji, dokonce hrozí z jejich strany tradiční „overkilling“.
Obávám se tedy, že poté, co jsme se v toku času stali ekonomicky nejchudší spolkovou zemí, staneme se politicky nejlokajštějším americkým státem.

Na budově ministerstva vnitra na pražské Letné visí u příležitosti svátku 28. října nejen česká, ale rovněž ukrajinská vlajka a mezi nimI obraz s podobiznou ruského prezidenta Vladimira Putina uzavřeného v černém plastovém pytli používaném k převozu ostatků. Instalace odkazuje podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) na to, abychom si uvědomili, kdo je naším přítelem a kdo se naopak postavil do pozice nepřítele.
Tolik zpráva. Dovedete si představit, že by kupříkladu v Downing Street 10 za druhé světové války visela vlajka s podobně vyvedeným Hitlerem? Já ne, protože tehdy tam sídlil státník a nikoliv šašek.

Na pultech knihkupectví po celém světě se v pátek objevila kniha The Climate Book, kterou ve spolupráci s vědci sestavila mladá švédská aktivistka za ochranu klimatu Greta Thunbergová. Podle agentury DPA je to „komplexní referenční dílo o klimatické krizi, které by se mělo stát povinnou školní četbou“.
Tolik zpráva. Slova „po celém světě“ jsou jistě euroatlanticky nadsazená, neboť předpokládám, že v Číně, Indii, mnoha afrických státech a spoustě dalších si jí nikdo ani nepovšiml,
Ovšem kšeft to bude pro její loutkovodiče náramný.

Energetickým společnostem TotalEnergies a Shell ve třetím čtvrtletí prudce vzrostl zisk. Připojily se tak k dalším energetickým gigantům, kteří profitovali z růstu cen ropy a plynu v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu. Čistý zisk TotalEnergies bez mimořádných položek meziročně stoupl o 106,7 procenta na 9,86 miliardy USD (240,3 miliardy Kč). Zisk Shellu meziročně vzrostl o 129 procent na 9,45 miliardy USD (230 miliard Kč).
Tolik zpráva. Ty zisky ovšem nezpůsobil ruský vpád na Ukrajinu, ale následné sankce.

Jedna z největších německých energetických firem začala s demontáží větrné farmy v západní spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, a to z poněkud kuriózních důvodů – aby bylo místo na povrchový hnědouhelný důl.
Samozřejmě to s ničím nesouvisí, bylo to naplánováno už dávno, bla, bla, bla…

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Šaška z tohoto středoškolského učitele dějepisu podle mého názoru udělala postupem času už duševně nezvládaná rusofobní paranoia. Takovou osobu mít v čele silového ministerstva vnitra považuji za obrovské bezpečnostní riziko. A to i s ohledem na mafiánské podhoubí jeho partaje.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*