Glosa MM: Bolševická mentalita členů Fialovy vlády
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Pomocný biskup pražský Václav Malý a český historik Jan Rychlík dostali od slovenské prezidentky Zuzany Čaputové vysoká státní vyznamenání. Oba jsou mezi 33 osobnostmi z různých oblastí společenského života, které Čaputová ocenila u příležitosti 31. výročí vzniku samostatného Slovenska.
Ironicky i neironicky řečeno, nezasloužili by si to vyznamenání Vladimír Mečiar a Václav Klaus, neboť se nejvíce zasloužili o vznik samostatného Slovenska?

Evropské unie zahájila vyšetřování dotací pro čínské výrobce, které podle ní narušují trh s elektromobily.
EU najednou vadí dotace? Vždyť celá EU je dotacemi prolezlá skrz naskrz, neboť je to hlavní mocenský nástroj bruselských byrokratů a jejich loutkovodičů.

V listopadu se Rusko poprvé od května stalo hlavním vývozcem uranu do Spojených států a podle výsledků 11 měsíců roku 2023 Spojené státy nakoupily toto palivo od Ruska za maximální částku od roku 2010, za 1,017 miliardy dolarů.
Bez komentáře…

Společnost PepsiCo zakázala ve své reklamě zmiňovat ukrajinské ozbrojené síly a podporu Kyjeva, informovala o tom organizace B4Ukraine, která monitoruje společnosti, které nadále působí v Rusku.
Podle této organizace předložila společnost PepsiCo odpovídající požadavky loni na podzim při hledání potenciálních partnerů pro reklamní produkty. V seznamu omezení se uvádí, že by neměla být zmínka o vojenských operacích, Ozbrojených silách Ukrajiny, výzvách na podporu Kyjeva a jeho armádě, stejně jako o jiných negativních zprávách, které vyvolávají pocit ohrožení.
Opět bez komentáře…

Čtenářka glos A. L. mi napsala:
Po střelbě na UK čelím vnitřnímu morálnímu dilematu a ráda bych se Vás zeptala na názor.
Na jedné straně máme zlo, stupňující se agresi, násilí jako prostředek zábavy (bože, jak já nesnáším krvavé počítačové hry). Taky zbraňovou lobby a Černochovou a vůbec.
Na druhé straně myslivce a sportovce. Ano, myslivost je nejspíš řemeslo a střelba je regulérní sport. Nemusíme tomu rozumět. Nerozumím ani modelářům a posluchačům dechovky a taky je dokážu respektovat. Lidi mají různé koníčky a i já, co se tak maximálně trefím zmuchlaným papírem do koše, dokážu pochopit radost ze zlepšení po létech zkušeností nebo tvrdém tréningu.
A pak tady máme demokracii. Nebo měli bychom mít. Je možné, aby nějakému mírumilovnému sportovci vláda chtěla třeba po dvaceti letech komplikovat držení jeho sportovního náčiní? (Já vím, sportovní náčiní obvykle nezabíjí, ale on se ten vrh oštěpem taky asi nevyvinul jen z hodu na mamuta). Nebo myslivci brát jeho neodmyslitelnou flintu (začnou se časem gumovat v pohádkách jako rum námořníků a vlkovy cigarety)? Není zadržení zbraně “na udání” krokem zpět?
Nedokážu to hodnotit, nemám kolem sebe ani střelce, ani postřelené. Jen mi někde vzadu v hlavě vyskočí vykřičník vždycky, když se něco reguluje nebo omezuje. Nebo si někdo k regulacím a omezení otvírá zadní vrátka. Viz lidovky: „Je pravda, že jsme u kulatého stolu slyšeli o nedostatku klinických psychologů a že aplikace takového ustanovení není úplně jednoduchá. My ovšem chceme, aby novela obsahovala možnost vládě vydat nařízení, které bude takové vyšetření udávat jako povinnost,“ řekl Rakušan.
Od jisté doby mám husí kůži pokaždé, když si chce vláda takhle něco “posichrovat”.
Rozhodně je škoda lidských životů. Rozhodně jsem pro centrální registr zbraní. Ale neměli jsme mít něco takového už dávno a není teď hon na majitele zbraní jen zástěrkou neschopnosti skutečně zodpovědných lidí? Všechny zbraně se přece registrují u policie, i kdyby útočník nakupoval u deseti prodejců, tady se nitky sbíhají a tady má zasvítit červená kontrolka. Popravdě jsem si představovala, že to tak funguje, a celkem mě překvapilo, že opak je pravdou.
Nevím, jestli se celé tohle téma bere za správný konec. Co byste řekl Vy?
Dodávám:
Bohužel máte pravdu, tato vláda má tendenci každý problém řešit nařízeními, příkazy a zákazy, tedy omezováním svobody. Způsobuje to, opět bohužel, bolševická mentalita členů této vlády.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. nezasloužili by si to vyznamenání Vladimír Mečiar a Václav Klaus, neboť se nejvíce zasloužili o vznik samostatného Slovenska?

    Samozřejmě že zasloužili, jako první! Jenže: jsou to snad uhlazení elegáni? No, Klaus možná – ovšem zase ty jeho ironické a sarkastické narážky, že. O Mečiarovi nemluvě. Biskup Malý to zřejmě vyhrál ornátem, jinak nevím…taky moc uhlazený není, natož nažehlený.

  2. A tak by nebylo od věci, osvětlit nám (nevzdělaným) proč vám ti bolševici tak leží v žaludku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*