Glosa MM: Český průmysl v září zrychlil meziroční pokles
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Český průmysl v září zrychlil meziroční pokles na pět procent ze srpnových 1,7 procenta. Průmyslová výroba poklesla potřetí v řadě. Hodnota nových zakázek meziročně klesla o 5,2 procenta, oznámil v pondělí Český statistický úřad. Premiér Fiala by měl ihned svolat tiskovku, poplácávat se s ministry po zádech jak jsou skvělí, protože pokles, za který může Babiš, je nečekaně nízký.

Dovoz do Německa se podle tamních statistiků propadl o 16,6 procenta, což se projevilo také na horších údajích českých vývozců. Jak oznámil Český statistický úřad, poklesl český export meziročně o plných 10 procent.

„Tragédie, která se odehrává na Blízkém východě, je výsledkem kolektivního politického a morálního selhání, za které izraelský a palestinský národ platí velmi vysokou cenu…Ta cena roste čím dál víc. My jsme odmítli věnovat pozornost této situaci. Morální a politické selhání kvůli absenci reálné vůle z naší strany vyřešit tento izraelsko-palestinský problém,” uvedl vysoký představitel Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell.
Proč kolektivního? V toku let selhali zcela konkrétní politici a nevolení vysocí představitelé EU. Bohužel z nich zůstane většina nadále u koryt.

Ministr financí Ukrajiny Serhij Marčenko prohlásil, že bez finanční podpory ze strany partnerských zemí mohla v rozpočtu objevit „díra“ v hodnotě kolem 29 miliard dolarů a dodal, že ekonomická krize na Ukrajině bude mít důsledky pro celou Evropu, neboť EU může očekávat růst cen a další příliv migrantů.
Nám je to ovšem, viděno očima politiků, jedno. Hlavní přece je porazit Rusko, nebiť jinak by záhy bylo v Praze a dokonce i v Lisabonu, že ano?

Služba bezpečnosti Ukrajiny odhalila bývalého náměstka ukrajinského ministra obrany Vajčeslava Šapovalova, který zpronevěřil téměř 1 miliardu hřiven (přes 633 milionů korun českých).
To nic, pošleme další peníze…

Amerického ministra zahraničí Blinkena přivítali po jeho příletu do Turecka u letištních schůdků viceguvernér Ankary a americký velvyslanec.

Cenový strop pro ruskou ropu zavedený G7 stále více ztrácí na účinnosti, připustil The Wall Street Journal.
Podle jeho údajů se příjmy ruského rozpočtu z plynu a ropy v říjnu oproti září více než zdvojnásobily. Ve srovnání se stejným měsícem loňského roku byly také o více než čtvrtinu vyšší.
V reakci na západní omezení vytvořila Moskva vlastní lodní síť a přepravuje ropu a ropné produkty „stínovou flotilou“ 180 tankerů. Největšími klienty jsou Čína, Indie a Turecko, píše se v článku.
Dodávám:
A my, co jsme od prvopočátku tvrdili, že jakékoli sankce dříve či později začnou více poškozovat toho, kdo je uvaluje, jsme byli nazýváni Putinovými šváby…

Ulice Velké Británie jsou plné bezdomovců, a proto se ministryně vnitra Suella Bravermanová rozhodla jednat, píše agentura Reuters. Podle ní nelze připustit, aby britské ulice připomínaly Los Angeles nebo San Francisco, byly okupovány řadou stanů, které obtěžují občany, a také lidmi, kteří agresivně žebrají, kradou, berou drogy, znečišťují veřejný prostor a odhazují odpadky.
Někdy je zapotřebí si připomenout, co je též nechtěnou součástí západních hodnot, dodávám.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*