Glosa MM: Dnes jsme přesvědčeni, že Rusko tuto válku prohraje, říká Zelenský
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Slova k zapamatování ukrajinského prezidenta Zelenského:
Dnes jsme přesvědčeni, že Rusko tuto válku prohraje. Jsem si jist, že vyhrajeme, protože pravda je na naší straně. Společně dokážeme, že život je hodnota, že na lidech záleží. Na svobodě záleží, na Evropě záleží. Bude to společné vítězství. O pravdě, o demokracii, o našich lidech.

Ukrajinská těžební a hutnická společnost Metinvest, kterou vlastní podnikatel Rinat Achmetov, se podle serveru Meduza zabývá výrobou přesných kopií vojenské techniky. Uvnitř malého hangáru, který stojí zastrčený na okraji rozsáhlého průmyslového areálu uprostřed Ukrajiny, vyrobila již stovky replik různých typů západních zbraní, které následně zničila ruská vojska.
Kopie jsou vytvořeny s jediným cílem, být zničeny co nejrychleji. Ocelárenská společnost tvrdí, že tyto návnady jsou pozoruhodně úspěšné. Stovky z nich se už staly terčem ruských sil téměř ihned po jejich nasazení. Rusko tak plýtvá masivní množství financí na ničení bezcenných kusů železa, prakticky k nerozeznání od skutečných zbraní.
Dodávám:
Ovšem ten hangár je také replika, to dá rozum…

Pavel Páral:
Žádná vize a její naplňování nezmění skutečnost, že máme a s velmi vysokou pravděpodobností i v budoucnu budeme mít čtyřikrát dražší energii než USA, což jasně determinuje osud jakéhokoli průmyslového odvětví v zemi.
Dodávám:
Už konečně chápete, proč musel být zničen Nord Stream a vypukla americká proxy válka na Ukrajině? Za vším hledej peníze a strýčka Sama…

Maďarský europoslanec Tamás Deitch:
„Sankce prý srazí ruskou ekonomiku na kolena a v krátké perspektivě povedou k ukončení ukrajinské války. Od té doby uplynul rok a půl! Je těžké vůbec odhadnout, kolik škody ještě sankce napáchají ekonomikám evropských zemí ve srovnání s potížemi, které způsobují Rusku.”

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

  1. Nemluvě o tom, že sankce vystřelily Rusko na místo páté největší ekonomiky světa, a sundaly z toho místa Německo. A to vůbec nezmiňuji vzrůst BRICS a dedolarizace.

  2. Dnes opět bombastický titulek,”ukrajinci se přiblížili ke Krymu”. Skutečnost, do 9:00 postoupili o 150m směrem ke Krymu.Rychle s tím do novima televize. V 16:10 je Rusové zahnali o 350m od Krymu.A tak vítězíme.

  3. Pokud Zelenský hovoří o pravdě, která zvítězí, má zřejmě na mysli ideologii kyjevským režimem uctívaného Stěpana Bandery, představitele ukrajinské formy nacismu. Neštěstím západní Evropy je, že, oslabena po dvou světových válkách, se stala nesvéprávnou kolonií Spojených států amerických.

  4. Zelenského klan zvažuje odvádět na vojnu i ženy a mladé kluky už od 16ti let…

  5. Rusku stačí obrana s občasnými odlehčujícími protiútoky, aby Ukrajina nemohla soustředit moc vojáků a zbraní na jednom místě. Při poměru padlých útočník : obránce cca 2:1 a poměru mobilizovatelných sil Ukrajina : Rusko cca 1 : 4 je prognóza pro výsledek konvenční války víceméně jasná. Ostatně po zastavení útoku Němců ve Francii za WW1 bylo okamžitě všem vojensky a ekonomicky vzdělaným osobám jasné, že Německo a jeho spojenci válku nevyhrají. Právě kvůli podobným poměrům sil. Ostatně proto také Itálie opustila Trojspolek a přidala se k Francouzům.

  6. Tak je vubec zazrak vlastenctvi a hrdinstvi Ukrajinskeho lidu branit svoji vlast pred zotročenim a vzdorovat druhe nejsilnejsi armadě světa.Obrovska země napadla necekaně a bezduvodne vojensky a ekonomicky slabší zemi.Co by jsme za to dali,tak se branit Hitlerovi v roce 1939 a davat mu zabrat.Neskutecne hrdinstvi a vlastenectvi.Kdovi jak by to s tim vlastenectvim dopadlo u nas kdyby na nas zautocili ruzni dobyvatelè.At si kazdy odpovi za sebe.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*