Glosa MM: Do Saudské Arábie ve středu přijel čínský prezident Si Ťin – pching
Sdílet článek:
V našich jednostranně zaměřených zprávách téměř uniká pozornosti událost, která může ovlivnit budoucí chod světa mnohem více, než válka na Ukrajině. Do Saudské Arábie ve středu přijel čínský prezident Si Ťin – pching, aby se zúčastnil prvního čínsko – arabského summitu a summitu Rady pro spolupráci Číny se zeměmi Zálivu. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning nazval toto setkání novým milníkem vztahů mezi Čínou a arabskými státy.
Summitu se zúčastní 14 arabských lídrů a podle saudského tisku budou podepsány obchodní dohody ve výši 29,26 miliard dolarů.
Rozhovory se též budou týkat negativního vlivu protiruských sankcí na arabský svět a možné čínské pomoci při stabilizaci regionu.

Vědci našli v Grónsku zdaleka nejstarší DNA, které se podařilo sekvenovat. Dva miliony let staré genetické stopy rostlin a živočichů získané z půdy dávají představu, jaký byl tehdy na severním konci ostrova život. Nyní pustá arktická poušť byla v té době krajinou s bujnou vegetací, stromy a spoustou zvířat včetně už vyhynulých mastodontů.
Tolik zpráva. Bohužel v ní chybí, jak se na tom zatraceném teple podílel člověk, uhelné elektrárny, benzinové a naftové motory a jiné zdroje CO2.
Ale vážně: bereme jakékoliv oteplování jako zlo, ačkoliv pro některé oblasti by bylo pravým požehnáním.

Energetický expert Vladimír Štěpán:
„Němci mají sice 24 miliard kubíků v zásobnících, ale podle své obvyklé spotřeby je spotřebují za dva měsíce. A co dál? Máme počátek prosince a zbývají čtyři měsíce zimy. Co to znamená pro nás? Že si vytáhnou náš plyn ze zásobníků. Vždyť je jejich. Síkela lže o tom, jak je náš. To jsem tedy zvědavý. Naše vláda hraje vyloženě poker.

Slova k zapamatování:
Porážka Rusů je daná věc a jejich propaganda to ví, říká šéf ukrajinské rozvědky Kyryl Rudanov.

Další slova k zapamatování:
Abbas Galljamov, který v minulosti připravoval projevy Vladimiru Putinovi, vypustil ven informaci, která podle jeho slov pochází od nejmenovaných osob, které mají do situace „vhled“:
Pro případ, že by se situace kolem invaze na Ukrajině nevyvíjela v jejich prospěch, mají ruský prezident a jeho blízké okolí plán na útěk do zahraničí.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*