Glosa MM: Facebook povolí výzvy k zabití Putina a Lukašenka
Sdílet článek:

Ruský prezident Vladimir Putin podle českého premiéra Petra Fialy vede ekonomickou válku proti Evropské unii i Česku s cílem rozvrátit jejich stabilitu a demokratické struktury a do společnosti zasít neklid. Ten Putin má tedy velice hloupé poradce na zahraničí! Měli by přece vědět, že na rozvrácení naší stability a demokratických struktur, stejně jako na zasévání neklidu do společnosti, si bohatě stačíme sami v čele s naší vládou.

***

Za války na Ukrajině ještě víc než za války s covidem považuje stát za podezřelé individuum každého bez ohledu na jeho hodnotové, profesní a politické zakotvení i reálné životní činy jen proto, že zastává jiný než většinový názor a dává jej najevo. Kdo se nespokojí s momentálním vládním názorem, mediální masáží a míněním hlasité většiny, s populárním černobílým nálepkováním, kdo klade otázky a hledá souvislosti pod povrchem, kdo si zachovává svou integritu a vlastní úsudek, ten je opět na nejlepší cestě k disentu.
(Z textu RNDr. Jana Piňose publikovaného na iniciativa21.cz)

***

Facebook povolí výzvy k zabití Putina a Lukašenka. No vidíte, a já si stěžuji na cenzuru a omezování svobody slova!

***

Uprchlíci z Ukrajiny budou zřejmě moci v Česku podat přihlášku na maturitní obory středních škol do 5. dubna. Prodloužil by se tak termín, který skončil 1. března. Do nematuritních oborů by se tito žáci mohli hlásit do 8. dubna. Vyplývá to z návrhu zákona o zvláštních pravidlech ve školství, který ve středu schválila vláda kvůli ruské invazi na Ukrajinu.
Tolik zpráva. Máme jí rozumět tak, že se ti uprchlíci nevrátí domů ihned, jakmile skončí válka?

***

Summit EU přímo nepodpořil rychlé přijetí Ukrajiny do unie. Premiéři věc řešili do zhruba tří ráno. Shodli se na rychlém projednání ukrajinské žádosti.
Bez komentáře.

 

 MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Panevropan fialový hnus je velký hrdina? Více sankcí! Rusko co nejvíc izolovat. Sportovce terorizovat a olupovat. Zednář Fiala je loupežník jako jeho loutkovodiči, korporáně fašistická vrchnost!

  2. Svoji odvahu celá ta rusobijská pakáž destruktérů svobody a lidských osudů dokázala zoufalým kvikotem po policejní ochraně časech sochobockých,Cenzůra a násilné umlčovánní,které následovalo po pohledu na nevinné makety šibenic z určeých pro nejmenované vlastizrádce.

  3. Bombardování uprchlíky je účinnější, než otevřená válka nebo ekonomické sankce. Cílový stát (tj. my) se zhroutí bez jediného vojáka, bez jediného výstřelu, jen tíhou vlastní humanitární ušlechtilosti. Vymyslel Erdogan, vyzkoušel (neúspěšně) Lukašenko, ve velkém a úspěšně realizuje Putin.

  4. Nabadanie k vrazde je v kazdom zapadnom state trestne… V kapitalistickom volnotrhovom hospodarstve vsak zakony logicky platia len pre obnovitelne ludske zdroje… Nikto predsa nechce obmedzovat mimoriadne talentovanych a vsetkehoschopnych tvorcov hodnot v poctivej sutazi na volnom trhu, nie…? Nie preto Klaus zorganizoval rokradnutie republiky, aby sme sa po rokoch vratili k totalitnemu dodrziavaniu zakonov…! Obnovitelne ludske zdroje by potom este mohli ziadat statnu zvrchovanost, potravinovu sebestacnost, potrestanie vlastizradcov, demokraciu (spravu statu v zaujme jeho obcanov) a podobne kraviny, co je v zasadnom rozpore s kapitalistikym hospodarskym systemom… Takto by sme 95 % svetovej populacie nikdy nevyhladili, co by zasadnym sposobom ohrozilo nas neustaly ekonomicky rast…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*