Glosa MM: Fiala cestou necestou …
Sdílet článek:

To premiérovo freudovské přeřeknutí na brífinku „po přistání – po příjezdu“ bylo velice zajímavé … pusťte si to. Ale jedno je potěšující, lhát moc neumí…

***

Ukrajinský šéf železnic Oleksander Kamyšin:

Delegace cestovala speciálním vlakem se čtyřmi novými speciálními spacími vozy. Jediným pasažéry byli účastníci delegace a ochranka. Cesta trvala osm až devět hodin, lídři poté strávili několik hodin se Zelenským a jeho týmem a poté se vrátili nočním vlakem zpět do Polska.

Což je vzhledem k jinému rozchodu kolejí na Ukrajině a v Polsku (překladiště je ve stanicích Medyka/Mostiska) vyloučené. O přestupu se kupodivu doposud nikdo ani slůvkem nezmínil, ale možná odtamtud již cestovali na letiště automobily. Proč se podrobnosti tají, je nejasné, premiér na tiskovce jen řekl, že “by to mohlo být využito”.

***

Karolina Stonjeková na facebooku: Ta Fialova kyjevská mise je samozřejmě geniální! Jasně – fakticky nic nezmění, nic nepřinese, reálně ničemu nepomůže. Ale z hlediska PR geniální – to říkám bez jakékoli ironie. Stačí se jen podívat, jak se na sítích hned poté začaly množit hlasy “Fiala na Hrad”. Takže z hlediska osobní prezentace aktérů i států, které tito aktéři zastupují, jednoznačně plus. Ostatně – když si na ukrajinském konfliktu přihřívá svou předvolební prezidentskou polívčičku Macron (a úspěšně, stačí se podívat na jeho náskok v preferencích), proč by nemohli i ostatní?

Za druhé je tenhle výlet geniální i z toho hlediska, že zase ukázal, jak v krizi Unie s celou svojí slavnou společnou zahraniční politikou prostě nefunguje. Že je to vždycky jen splácanec jednotlivých národních politik a nejrůznějších zájmů: Macron si jede na vlastní pěst, Scholz radši dělá, že neexistuje, proklínané a eurobahnem vláčené Polsko se chápe své příležitosti, Česko si dělá dobrou startovací pozici před blížícím se předsednictvím, a tak dále, a tak podobně. Ruku na srdce, kdyby nějaká společná politika reálně fungovala, tak by v tom vlaku včera seděla Leyenová s Michelem, nikoli Fiala a spol.

A zrovna tohle se mi na celé věci líbí asi nejvíc – nejenom, že Fiala ukázal, jak EU ve skutečnosti (ne)funguje, ale ještě mu za to paradoxně zatleskali právě ti největší euromilci. Takže za mě super!

***

Francis Fukuyama: „Rusko směřuje k naprosté porážce na Ukrajině. Ruské plánování bylo nekompetentní a vycházelo z chybného předpokladu, že Ukrajinci jsou Rusku nakloněni a že se jejich armáda po invazi okamžitě zhroutí,“ píše hned v úvodu politolog působící na Stanfordově univerzitě.

„ Armáda v poli dosáhne bodu, kdy nebude moci být ani zásobována, ani stažena a její morálka se rozpadne.“ „Putin porážku své armády nepřežije. Těší se podpoře právě proto, že je vnímán jako silný muž. Co může nabídnout, jakmile prokáže neschopnost a bude zbaven své donucovací moci?“

***

Tak výborně, dezinformace zlých jsou blokovány, můžeme tedy svobodné čerpat své poznání z “informaci” těch hodných. Takže víme že Putin, zabiják Covidu, je zcela izolovaný, nemocný frustrovaný a šílený, jeho armáda je demoralizovaná, nepostupuje a je drcena sankcemi. Ukázal nám, že jeho plyn nepotřebujeme, energetickou krizi zvládneme a ještě na tom vyděláme přílivem uprchlíků a když ne, tak nepřátele ve svých řadách exemplárně potrestáme. To ukazuje, že přes všechny fatální neúspěchy se Putinovi přece jen něco povedlo – změnil EU v totalitní absurdistan, který se chová jako loutka někoho jiného v pozadí a systematicky pracuje na svém sebezničení.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

11 Comments

 1. Fialový hnus byl skutečně za židem Zelenským až v Kyjevě? Není na jediném obrázku ani kousek Kyjeva. Dobrotrusové s námi zase hrají falešně? Podvody a úpadek jsou jejich hodnoty?

  • No představte si. Dopídila jsem se, že do Kyjeva trvá cesta vlakem 24 hodin a oni to zmákli za osm až devět….to asi jeli šinkanzenem a ten jel tak strašně rychle, že si nevšiml, že se mu mění rozchod kolejnic.
   No páni – to máme premiéra, co?
   Popravě….bůhví, kde to byli, já si myslím, že ve Varšavě na americké ambasádě. Teda, jestli má ta ambasáda podkroví, protože z nějakého podkroví mají foto.

 2. Přiznávám ,že až obdivuji tu ztrátu finkce všech smyslů lidského těla u
  stvoření,kteří považují to neskrývané ubohé a hlavně životu na této
  planetě nebezpečné vtírání se do přízně těch,kteří jimi neskrývaně opovrhují.
  Jaké děsivé věci museli zpáchat ,když veřejně celému světu k posměchu a opovržení
  předvádějí svoji ubohost,psí strach,a zálibu pohybovat se v zápachu vlastních
  zvratků a výkalů.
  Právě oni svoji servilností,ne Putin,Bidet či Zelensky rozdmychaly bratrovražedné aktivity na ukrajině dnes.Na jejich hlavu padá krev zabitých,zápach spálených ruských tankistů,beznadj civilních běženců,zaplňujících Evropu.
  Na místo snahy o prospěch země v jejíž čelo se podvodně postavili,neporkytě
  vyvolávají mezi lidem národů této země nenávist,strach a mě nepochopitelnou touhu po krvi neznámých,nevinných lidí,které jakásí psychopatická stvůra prohlásila za nepřítele,Nikdy bych nepředpokládal jak ubohé a nebezpečné stvoření může být medidiální feťák,polozdělaný fanatik a odkopnutá veličina.

  Na řemeslo se to nehodí,ukončenou školu to nemá,tak aspoň aby se stal tím posrancem či minístem v Česku.

  • doplněk …vtírání se do přízně těch,kteří jimi neskrývaně opovrhují za hrdinství či snad dokonce státnícký akt.

 3. Taková pitomá záměna písmenka co.?
  To se přece u presstitutů stane,Vsunout písmenko E po J namísto O lze snadno
  Chybička se vloudí snadno a CoronaJára Soukupův na Barrandově měl důvod předvést svoji oblíbenou Ódu na anál mocných.Zdaleka nejen on touží po nových hodinkách
  k narozeninám.

 4. Od toho dne, kdy jsem viděl vpravdě mistrovskou ukázku falše, podvodu a klamu, geniálně ztvárněnou Mistry Hoffmanem a De Nirem ve snímku “Vrtěti psem”, žádné z těchto a předchozích sviní nevěřím ani pozdrav.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*