Glosa MM: Guy Verhofstadt k českému premiérovi Fialovi
Sdílet článek:
Najděte si někde a pusťte dvouminutovou arogantní řeč Guy Verhofstadta k českému premiérovi Fialovi ohledně ukončení práva veta v rozhodování EU.
Být na Fialově místě, beze slova bych se zvedl a odešel a neseděl tam jak ponížený lokaj, kterému milostpán vyčítá, že mu špatně vyčistil boty. Na zvracení…

Týdny a měsíce volají naši (a pochopitelně nejen naši) kancelářští válečníci po odstřihnutí od ruského plynu, jehož nákup podporuje ruskou agresi vůči Ukrajině. Když se zdá, že Moskva konečně vyslyší jejich prosby, vypuká panika.
Logicky uvažující člověk úpí, ovšem než si uvědomí, že má co do činění s Fialou, Černochovou, Bidenem, Stoltenbergem, von der Leyenovou a dalšími. Pak jen smutně pokývá hlavou, neboť dobře ví, že veškeré náklady jejich mizerných rozhodnutí nakonec ponesou na svých bedrech mírumilovní občané, kteří ne a ne se rozhoupat k defenestraci.
.
Polsko plánuje dát některým domácnostem 3000 zlotých (635 euro), aby měly na nákup drahého uhlí.
Vzhledem k vysoké kvalitě ruského uhlí se na venkově a malých městech totiž topilo právě tímto uhlím, jeho dovoz byl však v dubnu zastaven a cena vyletěla vzhůru.
Dodávám:
To má logiku. Přece, když máte hřebík v botě, tak ho též neodstraníte, ale vezmete si analgetikum…

.

Česká inflace láme rekordy. Hůř už je jen u Ruska.
Tolik titulek na seznam.zprávy.cz. Až z textu se ovšem dozvíte, že „u Ruska“ znamená pobaltské státy.

Postřeh z USA:
Jediná věc, která klesá rychleji než Bidenova oblíbenost, je americká a evropská ekonomika.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. jak jsem dříve autora nesnášel kvůli jeho minulosti,musím konstatovat,že jeho glosy čtu opravdu rád-jsou vtipné a vždy udeří hřebíček na hlavičku

  2. “beze slova bych se zvedl a odešel a neseděl tam jak ponížený lokaj”…
    Jenže Fiala ve skutečnosti opravdu tím lokajem je…

  3. Když u konzervativní pan Macek, píše o defenestraci, tak by mohl nějaký obchodní řetězec udělat Vidlácký týden s nějakou pěknou akční cenou na vidle. Nebo by se mohl najít sponzor co na nějakou demonstraci (jistě nějaká bude) naveze kamion vidlí.
    Soudím, že hranice kdy stačilo fialovou bandu jen zmlátit čaganem a vyhnat byla dávno překročena.

  4. Zdařilé propagandistické polopravdy jsou výkladní skříní publicistiky na Seznmau.cz. Myslím, že už to dosahuje kvalit kojzarovského Rudého práva. A proto se musím ptát, kde jsou slušní a seriózní novináři, kteří by založili a vedli objetkivní zpravodajský server jako rovnocenou opozici prorežimních, propagandistickcých Novinek, Aktuálně cz., iDNESu a jim podobných?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*