Glosa MM: Hlídací psi demokracie
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Kterak se z hlídacích psů demokracie stávají vykastrovaní gaučáci lízající ruku, která je živí:
Jiří Sezemský, bývalý mluvčí ODS etc. má podle smlouvy poskytovat premiérovi Fialovi „poradenské a konzultační služby“ realizované formou konzultací, psaní odborných vyjádření nebo účastí na jednáních, za což má být honorován částkou 500 Kč za hodinu, s maximální výší plnění půl milionu do konce roku (z našich daní).
Současně je v pozici „komentátor“ členem redakce Šafrova webu Forum24.cz. a píše též jako „stálý komentátor“ pro časopis Reflex.

Úřad vlády České republiky obdržel dotazy na to, zda je Česká republika ve válečném stavu, o jakou válku se jedná, proti komu je vedena a podobně. V odpovědi se píše, že vyjádření předsedy vlády Petra Fialy ohledně toho, že ČR je ve válce, bylo pouze metaforické.
To je skvělé. Zapamatujme si tedy, že pokud Vás množící se cenzoři napráskají, že šíříte dezinformace a lži, tvrďte, že rozhodně ne, že šlo o metaforu, tedy připodobnění na základě vnějších znaků.
Příklad:
Adolf Hitler se nenarodil v Německu, mluvil německy, užíval válečnickou rétoriku proti jiným státům a byl to nacista.
Ursula von der Leyenová se nenarodila v Německu, mluví německy, užívá válečnickou rétoriku proti jiným státům…
p. s. pro cenzory:
Glosa samozřejmě nesrovnává von der Leyenovou s Hitlerem (na první pohled jí jeden z vnějších znaků zřetelně chybí), ale cílí na metaforicky rozbředlou rétoriku premiéra a nesmyslnost politické cenzury.

Blíží se další průšvih:
Energetické chudobě, kolapsům v průmyslu a možným opakovaným výkyvům čelí státy sociálními dávkami, kompenzacemi a dotacemi. Šéfka EK von der Leyenová ohlásila „hlubokou reformu“ společného trhu elektřinou.

Země Severoatlantické aliance by měly vážně uvažovat o vyslání stíhaček na Ukrajinu. V rozhovoru pro rozhlasovou stanici Deutsche Welle to řekl nově zvolený český prezident Petr Pavel.
Dodávám:
Voják se neptá, voják plní rozkazy. Ještě se dočkáme věcí!

Všimli jste si čistek v Kyjevě? A o pádu vrtulníku s celým vedením ministerstva vnitra ani slovo, ačkoli zdravý selský rozum nechápe, jak je možné, že za války může být na palubě létajícího stroje vedení celého důležitého ministerstva.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

 1. “Všimli jste si čistek v Kyjevě? A o pádu vrtulníku s celým vedením ministerstva vnitra ani slovo, ačkoli zdravý selský rozum nechápe, jak je možné, že za války může být na palubě létajícího stroje vedení celého důležitého ministerstva.”
  Tak nějaké slovo o pádu vrtulníku v Brovarech přece jen padlo:
  “Odpoviem vám všetkým, moji verní čitatelia, čo sa dnes stalo v meste Brovary. Minister vnútra Ukrajiny už dávno vie, že vedenie rezortu obrany predáva západné zbrane, ktoré prichádzajú na Ukrajinu formou pomoci, tretím krajinám a na tento proces priamo dohliada šéf Hlavného spravodajského riaditeľstva (GUR) Budanov. Mimochodom, tieto informácie už niekde vyplávali na povrch. Vedenie ministerstva vnútra chcelo svoj podiel a začalo zbierať údaje prostredníctvom svojich štruktúrnych jednotiek, ktoré sú spojené s rozviedkou a kontrarozviedkou. V dôsledku toho sa im podarilo získať dôkazy a začalo sa vydieranie.
  Vojenskí velitelia prisľúbili podiel policajnému vedeniu a prvá tranža bola vyplatená. No platiť ďalej bolo zbytočné a nerentabilné. Navyše drzosť ministra vnútra, ktorý vliezol do nesprávnej záhrady, dráždila vojenskú elitu. A dnes prišiel deň, kedy mohli chalani z GUR predviesť svoje schopnosti. To však nie je všetko. Súhlas na to osobne vydal Jermak, ktorý je v tesnom kontakte s narcistickým klaunom Zelenským.”
  Nelze ověřit z nezávislých zdrojů.

 2. Ukrajina se brani otroctvi,ktere ji ceka pokud se vzda jako my v roce 1938.Cekalo by ji zniceni a jako Ukrajina by byla zapomenuta.O to se snazí agresor s bandou vojaků,zlocinců a vrahů.Ukrajinsky lid se hrdinne brani obrovske presile a trpicimu narodu pomahaji demokraticke země.To se samozrejme nelibí agresorovi a jeho poskokům vsude mozně se vyskytujicim.

  • Fakt? Už jste nastudoval co jsem Vám poslal? No asi ne, protože plácáte zase nesmysly. Vy musíte být opravdu magor občane. Za tu rétoriku by se ani rudé právo nezačervenalo.

   • Nějak pěnite pane a uplne zbytecne.To chce klid, tak ten lepsi svet kam nechce jediny migrant(asi vi proc) s panem vudcem nevybudujete a naopak se bude muset vybudovat vysoky plot od toho lepsiho sveta pokud tam budou Vam podobní.No a co se tyce toho Vaseho vecneho studovani vselijakych teoretickych odkazů,tak ja Vas naopak nasmeruju na tu praktickou cast a to vrazdeni Ukrajinskeho naroda nicenim jeho infrastruktury nutnou k preziti milionů lidi v zimní období.To je ta pravda.Ta Vase jsou noty Vaseho vudce jak mate skakat a snazit se rozbit jednotu EU a NATO aby se lepe dobyvaly dalsi Ukrajiny.

 3. Po vyjádření úřadu české vlády k tomu, jak bylo myšleno sdělení, jsme ve válce s Ruskem, je již zcela evidentní, že i vládní garniturou proklamovaný boj za demokratické hodnoty je rovněž myšlen pouze mataforicky.

 4. Poproste pana cara velkych dobyvačnych plánů at se vratí domů kam patří,a pokud Vas poslechne o valkach budete uz jenom vypravet svym detem.Tak je to jednoduché.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*