Vláda jde proti rodinám s dětmi a proti porodnosti
Sdílet článek:

PETR MACH

Zrušení školkovného, slevy na studenta, omezení slevy na manželku a další úpravy jdou proti rodinám s dětmi a proti porodnosti. Vláda premiéra Fialy mluví o šetření, ale před vlastním prahem nezametá – obrovský státní aparát nechává ještě více bujet, zvyšuje daně a poplatky, nakupuje předražené stíhačky a miliardami zbrojí cizí stát, živí neomarxistické aktivistické neziskovky, zřizuje nová ministerstva a nakonec stovky poradců vymyslí úsporu, která vlastně žádnou úsporou není.

Rodina obsahuje základní podpůrné mechanismy, které přispívají k blahu jednotlivců i společnosti jako celku. Právě tam se předávají hodnoty, rozvíjí dovednosti a pěstují se návyky mezilidských vztahů. K nejbližším jdeme pro emocionální, podpůrnou, finanční i praktickou pomoc v dobách nouze, což podporuje nezávislost – princip, který mají na srdci nejen konzervativci. Pro stát to má i tu výhodu, že takové fungování rodin dlouhodobě snižuje výdaje.

Společnost, která zanedbává své rodiny, riskuje ztrátu své identity i vitality a urychluje svůj pád do dekadence a zapomnění. Měli bychom upřednostňovat politiky a iniciativy, které posilují rodinnou jednotku a přiznat si, že na tom závisí naše národní budoucnost!

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*