Glosa MM: Trump a Ukrajina
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Po páteční schůzce Viktora Orbána s Donaldem Trumpem Orbán prohlásil, že Trump má ohledně konfliktu na Ukrajině „velmi jasnou vizi, se kterou je těžké nesouhlasit“. Trump podle něj nechce dát na válku „ani cent“, a proto válka skončí. „Je přece zřejmé, že Ukrajina nemůže stát na vlastních nohou. A pokud jí Američané společně s Evropany nebudou dávat zbraně a peníze, válka skončí,“ vyložil Orbán Trumpův pohled na válku. Bývalý americký prezident si podle něj myslí, že když Spojené státy Ukrajinu přestanou finančně podporovat, Evropa to sama nezvládne a konflikt též skončí. Trump je dále přesvědčen, že pokud mají Evropané strach z Ruska nebo chtějí posílit svoji bezpečnost, mají si za to hradit sami.

Josef Mašín z USA v rozhovoru s Parlamentními listy:
Jaké je řešení situace války na Ukrajině? Okamžité ukončení války s Ruskem. K míru mohlo dojít již měsíc po začátku války. Vyjednaná dohoda v Istanbulu byla již v březnu 2022 na stole, ale zákrokem bývalého britského ministerského předsedy Borise Johnsona a Joea Bidena byla zrušena. Dodnes jsem neslyšel přijatelnou definici vítězství, o které Západ usiluje. Tato válka může být skončena pouze u diplomatického stolu. Odhaduji, že diplomatické řešení bude mít podmínky, že si Rusko ponechá rusky mluvící území Luhanska, Doněcka a Krymu a se zárukou, že se Ukrajina nikdy nestane členem NATO…Romney ze svého slunného sídla v La Jolla v Kalifornii a jemu podobní prohlašují, že Ukrajinci bojují i za nás. My jim potřebujeme poslat pouze peníze a oni se za nás mají nechat zabít. To považuji za zločinné.”

Čtenář glos T. M. M. mi napsal:
Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, proč navýsost důstojná umělkyně vpravdě světového významu paní Anna Netrebko nesmí v Praze vystoupit, protože je Ruska, zatímco stejně tak Ruska, divné stvoření jménem Daria Kashcheeva v Rudolfinu nejen že vystoupit smí, ale ještě jsme nuceni vyslechnout na tomto úctyhodném podiu její velmi osobní stesky, že jí stárnou vaječníky? Na tohle bych rád znal odpověď. To nelze podle mě obhájit. Má na to odpověď třeba kolínský učitel?

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. “Čtenář glos T. M. M. mi napsal:
    Mohl by mi prosím někdo vysvětlit…”
    —————————————-
    Ano. Mohl. Anna Netrebko nemá české občanství, kdežto zastydlý vaječník Daria Kashcheeva z Tádžikistánu už jej má… Vyvstává ale jiná otázka: “Zda si lze české občanství koupit?”, protože ten zastydlý vaječník umí stejně tak dobře česky, jako Usáma bin Ladin po flašce konzumního rumu…:-)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*