Manipulace na výbornou
Sdílet článek:
Ač by mnozí lidé rádi věřili, že kovid ustupuje a celá pandemie je za námi, výroky jak našich, tak i zahraničních představitelů dávají tušit, že to ještě nebude tak lehké.

Ministr Válek se připravuje na horší mutace, ale zůstává v klidu. Dle svých tajemných slov chystá novou legislativu, kdy už ani nebude potřebovat s takovým úsilím protlačený pandemický zákon. Z hlediska legislativy bude mít velice silných nástroj. Ministr se těší, jak si pak na jednání v parlamentu bude hrát karty a občanovi teče po čele ledový pot…

Šéf německých pediatrů Thomas Fischbach se ale neschovává pouze za legislativu a jde na to emotivně. Naléhavě se vyjádřil pro zavedení povinného očkování pro všechny dospělé v Německu a to od června. Potřebu povinného očkování zdůvodňuje ochranou dětí a dospívajících.

“Ti, kteří stále odmítají očkování, si berou zbytek populace jako rukojmí”, upozornil.

To se týká zejména dětí a nezletilých, kteří jsou zbaveni možností vzdělávání a rozvoje a v důsledku omezení trpí so­ciálně a psychicky. „Toto už je nepřijatelné! Nyní je konečně zapotřebí solidarity dospělých s těmi nejmladšími,“ uzavírá.

Takže řekněme se to ještě jednou: povinností dospělých vůči dětem je naočkovat se experimentální vakcínou proti onemocnění, které děti ve skutečnosti téměř neohrožuje. Úmrtnost dětí na kovid je totiž tak nízká, že byla v některých studiích nazvána jako “nekvantifikovatelná”, u dospívajících je jen nepatrně větší.

Nebo snad představitel německých pediatrů neměl na mysli nebezpečí samotného onemocnění kovidem, ale opatření s ním spojená jako jsou zavřené školy, nošení roušek či respirátorů a nestálé testování? Ano, všem je asi jasné, že dětem nic z toho moc neprospělo, ale jsou to snad oni, kdo to od nás požadoval?

Podívejme se teď na definici pojmu manipulace.

Manipulátor bojuje podlými prostředky za to, aby vás donutil dělat něco, co sámi nechcete či posvětil své jednání puncem nesobeckosti a spravedlnosti nebo dokonce vyššího zájmu. Častou a velice efektivní technikou manipulace je vzbuzování pocitu viny, což je zdůvodňováno pseudologickými argumenty. Kdo se nechce podvolit přání manipulátora, bývá označen za sobeckého, do sebe zahleděného či omezeného člověka. Typické pro manipulaci je to, že to, z čeho je manipulovaný obviňován, dělá manipulátor sám.

Tedy představitelé lékařské vědy (nebo bychom snad raději řekli pavědy) nejprve místo podpory zdraví, včasné léčby nemocných a racionálního posouzení faktů svědčících o tom, že roušky, lockdowny a jiná restriktivní opatření mají při šíření epidemie jen malý vliv, nejprve nařídí opatření zásadně omezující životy mladých lidí a poté z toho obviní ostatní.

Morální povinností dospělých lidí tedy je, aby se nechali naočkovat a poté autority milostivě osvobodí jejich děti.

Skvěle zvládnutá manipulace. Představuji si, jak by v nějaké ideologické škole, v předmětu nazvaném “Jak efektivně při komunikaci s masami využít vyššího principu mravního, tak aby to bylo především k jejich vlastnímu prospěchu” (z důvodu délky názvu zkráceno na Manipulace) učitel nadšeně řekl: “Fischbach…na výbornou!”

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*