Glosa MM: Integrace přistěhovalců ve Švédsku selhala
Sdílet článek:

Včera večer jsme se vrátili z Wachau a z Wagramu a jen sděluji, že válka na Ukrajině viditelně není válkou zdejších obyvatel: modrožlutou vlajku jsme tam nezahlédli ani jedinou.

 

***

Vždy, když některý z ministrů české vlády něco vyhlásí, neděste se. Času na to budete mít dost, až premiér ohlásí, že ministr se spletl a platit bude něco stejně nesmyslného.

***

Odběratelé plynu v desítkách polských měst a obcí ve Velkopolském, Malopolském a Mazovském vojvodství, kteří měli uzavřenou smlouvu na odběr plynu se společností Novatek Green Energy vlastněnou druhým největším ruským producentem plynu OAO Novatek, byli od středečního odpoledne bez dodávek.
„Vládu zaskočily výsledky vlastního rozhodnutí. Udělala si z těchto lidí pokusné králíky, aby na nich vyzkoušela, jak se jim bude dařit bez plynu,“ komentoval to list Gazeta Wyborcza.

***

Zajímavá logika bezpečnostního experta Jana Ludvíka z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, proč musí Rusku vyhlásit Ukrajině válku:
V tuhle chvíli je dost možná Rusko na Ukrajině přečísleno obránci a potřebovalo by mobilizovat síly. A proto je třeba říct, že je to válka. Pokud to není válka, tak Rusko nemůže použít brance. Rusko je nějakým způsobem na Ukrajině používá v rozporu se svými vlastními zákony.

***

Podplukovník Vojtěch Kaprál, člen Speciálních vojenských sil ve výslužbě:
Domnívám se, že Moskvě jde o odříznutí Ukrajiny od Černého moře, což už se zčásti Ruské federaci podařilo, a o obsazení celé Doněcké a Luhanské oblasti, které zčásti ovládají ukrajinské síly. Není známo, jestli dojde u těchto republik k přičlenění k Ruské federaci. Vsadil bych se, že ano.
Sdílím od prvopočátku stejný názor a nikdy jsem nevěřil na řeči o obsazení Pobaltí a zastavení se až v Praze nebo Lisabonu, jak nás doposud někteří politikové straší – viz heslo „Na Ukrajině se bojuje za Prahu“. Za co se bojuje na Ukrajině, píšu ve svých glosách už týdny.

***

Pro někoho, zdá se, je to však náhlé překvapení:
Spojené státy mají „vysoce důvěryhodné“ zprávy od rozvědek o tom, že se Moskva brzy pokusí anektovat část východní Ukrajiny, řekl v pondělí novinářům americký velvyslanec při Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) Michael Carpenter.

***

Komentátor Tucker Carlson na Fox News:
Válka na Ukrajině není o záchraně demokracie nebo ochraně posvátných hranic suverénního státu. Bidenově administrativě o nic takového zřetelně nejde. Ne. Válka na Ukrajině je naplánována ke svržení režimu v Moskvě.

***

Po násilných nepokojích o velikonočním víkendu, které si vyžádaly více než sto zraněných policistů, švédská premiérka Magdalena Anderssonová ve čtvrtek připustila, že integrace přistěhovalců ve Švédsku selhala.
„Segregace zašla tak daleko, že ve Švédsku máme paralelní společnosti. Žijeme ve stejné zemi, ale ve zcela odlišné realitě. Budeme muset přehodnotit naše dosavadní pravdy a učinit těžká rozhodnutí.“
To je tedy překvapení, že ano? Osočování těch, kteří to tvrdili celá léta, snad konečně ustane, ale spíše ne. Budou se hledat výmluvy, proč se to nepovedlo a hledat viníci mimo vlastní řady.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. V souvislosti s válkou Rusů proti Američanům na Ukrajině se mi nelíbí ta pozice Česka jako amerického pudlíka těšícího se na každé přátelské poškrábání od pánečka.

  2. ..aby to nedošlo k nám–Cizinci z EU mají v Německu nárok na přídavky na děti – i když jejich děti žijí ve své domovské zemi. Úřady podle „FAZu“ hromadí žádosti a vláda očekává do konce roku náklady v celkové výši jedné miliardy eur. –a to už je zr.2014 částka viz https://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/kindergeld-fuer-eu-auslaender-deutschland-muss-milliarden-zahlen-a-968828.html

    Pozn.-snad tohle neplatí, nebo nebude platit i u nás, to se na koho čeho pssst danový otrok nedoplatí tam na ně.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*