Glosa MM: Zvyšuje více ceny válka na Ukrajině nebo protiruské sankce?
Sdílet článek:

Inflace v eurozóně se minulý měsíc vyhoupla na 7,5 procenta, což je nejvíce od zavedení eura před dvaceti lety a zároveň vysoko nad dvouprocentním cílem Evropské centrální banky. Přestože se jedná doposud o rekordní hodnoty, svůj vrchol má podle odhadů ekonomů teprve před sebou. Válka na Ukrajině totiž nadále zvyšuje ceny potravin a energií, a vyšší růst cen se tak může zakořenit na delší dobu.

Tolik zpráva. Zvyšuje však více ceny válka na Ukrajině nebo protiruské sankce? Nestřelili jsme se při americkém tempu zavádění sankcí do vlastní nohy? Neplatí to, co jsem napsal již před časem, totiž že jde o proxy válku USA s Ruskem, kterou zaplatí Ukrajinci krví a Evropa včetně nás penězi?

***

Markéta Pekarová Adamová: Snížili jsme spotřební daň na pohonné hmoty! České občany nenecháme ve štychu. Pokud patříte například mezi majitele Škody Octavia, ušetříte při natankování plné nádrže kolem 100 korun. Vysoké ceny jsou důsledkem agrese diktátora Putina vůči Ukrajině. Situace se vrátí do normálu jen díky jeho porážce, pro kterou děláme maximum.

K tomu jeden vox populi:
To je dobré si uschovat. Kdo se bude chtít rozvést, tak stačí ukázat tohle u soudu s tím, že manžel či manželka tuhle volili.

***

Alexander Mitrofanov: Ve světě se děje něco, co má vskutku biblický formát. Putinovo Rusko porušilo světový řád, když napadlo demokratickou Ukrajinu a chce ji zničit. A kdyby ji zničilo, tak chce pokračovat dál a likvidovat naši civilizaci.
Bez komentáře.

***

Ruské válečné fregatě Admirál Makarov operující v Černém moři velí někdejší ukrajinský námořní důstojník Grigorij Brejev, který dříve sloužil v ukrajinské armádě a po obsazení Krymu a Sevastopolu složil roku 2014 přísahu Rusku.
Tolik zpráva na seznam.cz. K tomu jeden z diskutujících:

Takových případů ve světě existuje nepočítaně. Například v Česku je jeden generál, který přísahal věrnost KSČ a socialistické armádě a nakonec převlékl kabát a “zběhl” k NATO. A dnes je to jeden z kandidátů na prezidentské křeslo.

***

Europoslanec Jan Zahradil ke svému souhlasnému hlasování v EP: Evropský parlament přijímá taková usnesení právě proto, že ví, že nebudou realizována. Národní vlády, které na rozdíl od europoslanců zde mají své pravomoce a svou zodpovědnost, nepřipustí zhroucení svých ekonomik ze dne na den. A my, co hlasujeme pro, tak činíme zejména proto, abychom se vyhnuli mediálnímu lynči novinářů, zradikalizovaných aktivistů, nevládních organizací a “občanské společnosti”. Alespoň u mě to tedy platí. Čínským agentem už jsem byl, na základě nesmyslných vývodů spolku Sinopsis, právě vyznamenaného rektorkou UK Králíčkovou a konstrukcí jednoho belgického novináře, o němž jsem přesvědčen, že je napojen na tamní zpravodajskou službu. Ruským agentem ať je pro změnu zas někdo jiný.
Že je to pokrytectví? Ano, je, to přiznávám.

***

Petr Paulczyński na facebooku:
Extrémista je člověk, který si chce v zimě díky plynovému kotli zatopit.
Populista je ten, kdo takového člověka chápe.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

 1. Fanatismus je projevem myšlenkové lenosti. Současná doba přeje fanatikům, a to, bohužel, nikdy nebylo dobře. Fanatismus jako státní doktrína podle mého názoru většinou dojede na to, že nedokáže lidi nakrmit. Otázka je, jak to nyní potrvá dlouho.

 2. Ve dnech 4.–10. 4. 2022 přepravilo nejméně 42 ropných tankerů přes Bospor a Dardanely na export asi 2 200 000 tun ruské ropy — v hodnotě asi
  1 400 000 000 USD do Turecka, Řecka, Holandska, Itálie, Španělska, Egypta.

  více pokračování zdroj citace

  https://www.blackseanews.net/en/read/187830

  Já jenomže „světové společenství“ těch správných hodnot ))) se sankcemi, bojkoty, zákazy dovozu? ))))

 3. BASF musí odepsat miliardy — Nord Stream 2

  Protože chemický gigant musí odepsat svůj závazek týkající se potrubí, zisk v prvním čtvrtletí klesne téměř o třetinu. Provozně se však věci BASF vyvíjejí lépe, než se očekávalo.

  Miliardový odpis kvůli zastavenému plynovodu Nord Stream 2 způsobil v prvním čtvrtletí propad zisku chemické společnosti BASF. Sečteno a podtrženo, zisky klesly o téměř 29 procent na 1,22 miliardy eur, jak v pondělí 11.4.2022 oznámila společnost Ludwigshafen. Důvodem jsou úpravy ve společném podniku Wintershall Dea, který BASF zaúčtoval do svého investičního výsledku přibližně 1,1 miliardy eur. Ropná a plynárenská společnost Wintershall Dea, ve které BASF stále drží 67 procent a investorská skupina Letter One ruského miliardáře Michaila Fridmana 33 procent, odepsala Nord Stream 2 úplně v březnu…
  zpráva BASF 12.4.2022

  ——————————————
  Viceguvernér ČNB Tomáš Nidetzký říká, že vyhlídky, že úrokové sazby v ČR se směrem ke konci roku začnou snižovat, jsou mimo diskuzi .Nidetzký je otevřený tomu, že úrokové sazby půjdou výše, také však bere v úvahu dopad na ekonomiku (Reuters)
  12.4.2022
  ————————————————

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*