Glosa MM: Kazetová munice
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Prezident Pavel:
Česko přispělo za dobu trvání invaze celkovou hodnotou 45 miliard korun na boj proti ruské agresi.
Dodávám:
Hluboce se mýlí. Nepřispělo Česko, ale čeští daňoví poplatníci, a to nedobrovolně. Každá čtyřčlenná rodina se zadlužila zhruba 17.000 .- Kč.
Už dávno jsem navrhoval jiné řešení:
Vypsat válečnou půjčku (podle premiéra jsme přece ve válce) a spousta těch válkychtivých Čechů by přece ráda dobrovolně přispěla mnohem vyššími obnosy.

Aktivista Tomasz Peszynski na Seznam Medium aneb ukázka současné žurnalistiky:
Je naprosto evidentní, že se 8. 6. Ukrajinci pokusili o masivní obrněný útok tanky Leopard 2 a bojovými vozidly Bradley, který Rusové zastavili velkou palebnou silou a Ukrajinci přišli o 7 Leopardy a 17 vozidel Bradley.
To je špatná zpráva. A teď dvě dobré. Ukrajinci rozhodně neudělali tu chybu jako Němci v roce 1943 u Kurska. (Důrazně upozorňuji na to, že ukrajinskou a německou situaci srovnávám jen a pouze z důvodu taktické podobnosti na frontě, není to žádný politický, ani ideologický nebo morální jinotaj, a kdo by to tak chápal, chápe to špatně). Němci se rozhodli zvrátit postup Rusů a provedli protiútok, na který však byla Rudá armáda dobře připravena, ale nacistické vedení to neakceptovalo a vrhalo stále další a další obrněné formace proti ruské frontě, což skončilo vyhlazením celých divizí a strategickou prohrou třetí říše.
Ukrajinci tuhle hloupost rozhodně neudělali, a když zjistili, že řízný úder západní vojenskou technikou nevyšel, ihned ho zastavili a zkoušejí to jinak. Jak, to nikdo neví.

Co se divíte? USA mají s kazetovou municí ty nejlepší zkušenosti, vždyť během nevyhlášené války v Laosu kazetové bomby roztrousily téměř 300 milionů bombiček. Z jihovýchodní Asie sice nakonec Američané odtáhli, ale nevybuchlé bomby zabily a zranily za následující desetiletí tisíce a tisíce laoských civilistů (40 % z nich byly děti).
Poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost Jake Sullivan o přesunu kazetových bomb na Ukrajinu aneb popření sama sebe:
Uznáváme, že kazetová munice představuje riziko poškození civilistů nevybuchlou municí. Proto jsme rozhodnutí odkládali tak dlouho, jak jsme jen mohli. Existuje však i obrovské riziko poškození civilistů, pokud ruské jednotky a tanky projdou přes ukrajinské pozice a obsadí další ukrajinské území a zotročí další ukrajinské civilisty, protože Ukrajina nemá dostatek dělostřelectva. To je pro nás nepřijatelné. Ukrajina nebude používat tuto munici na nějakém cizím území. Toto je jejich země. Brání se, jsou to jejich občané, brání se a jsou motivováni použít jakýkoli zbraňový systém, který mají, způsobem, který minimalizuje riziko pro tyto občany.

Veterans Today:
Neměnný scénář těch, kteří vydělávají na válce, nás vede od jednoho vojenského fiaska ke druhému, od Vietnamu, Afganistánu, Iráku, Libye, Sýrie k nynější Ukrajině. Svoboda a demokracie jsou v ohrožení. Zlo musí být poraženo. Lidská práva musí být ochráněna. V sázce je osud Evropy a NATO, založený na pravidlech mezinárodního pořádku. Vítězství musí být dosaženo.
Výsledek jsou vždy stejný. Příběhy a jeho ospravedlnění se ukáží být lživé. Optimistické prognózy falešné. Ti, v jejichž zájmu bojujeme, jsou stejně zkorumpovaní jako jejich nepřátelé.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

12 Comments

 1. Autor zapomněl dodat, že americké kazetové bombičky jsou hodné, vybuchují za lidská práva a rozšiřují demokracii, ať se to komu líbí, nebo ne.

  • To je snad nad slunce jasné, že USA jsou tím nejhodnějším světovým četníkem, co jsme kdy měli. A kdo říká opak, ten je … však už to známe 🙂

 2. To je najednou pláče nad nejakymi bombickami,kdyz na Ukrajinu jich lita kazdy den halda.No a co kdyby se teda sebrali a vypadli z Ukrajiny okupanti tam odkud prišli kdyz si spletli to cviceni.A bombicky je uz nebudou strašit.

  • Pešku, my se naopak radujeme! Přeci úžasné emerické bombičky nikomu neublíží, radosti rozdají – tak nevím, co se tu štětíte? Vy snad nemáte radost, že se nějakému tomu ukrajinskému díťátku utrhnou nožičky?? Fuj, styďte se, polevil jste v progresivitě!

  • Ano, Kolemjdoucí. Uznávám, že to co jste napsal je váš názor. Své doporučení adresujte přímo okupantům – určitě nad tím budou přemýšlet.

 3. Za tu defraudaci 45 (přiznaných) miliard jako investice do války za zájmy USA (posunutí zbraní NATO na co nejširší část ruských hranic) a Ukrajiny (ukrajinizace devítimiliónové Ruské menšiny po ochranou zbraní NATO) bude doufám jednou současná česká vládní garnitura postavena před soud.

 4. T.No jo pane.Vy by jste chtėl aby RF zotrocila sousedni stat a cely svet Vam u toho tleskal.Kdyby jste si precetl diplomku pana vedouciho zlocincu a vrahů,tak najednou neslo o zadne chudaky obyvatele ruske narodnosti,ale o rozkradeni těch oblasti ve prospech tech Vasich oblibenych demokratů lepsiho sveta.

  • 1) “Vy byste” je správně.
   2) Jak víte, co Tomáš chce?
   3) Tomáš má názor, do kterého nepřísluší vám kecat a má plné právo jej zde přednést.

 5. V.Tak tak kdyby jste bojoval za nazory Ukrajincu při obraně sve vlasti před loupezivou okupaci ciziho uzemí,tak bych Vas musel mimoradně pochvalit.On ten pa T Vas zmocnil za jeho zastupovaní? Ještě jste zapomnel za 4).Po tom co chce nebo nechce pan T a Kolemjdoucí mi do toho vubec nic není.A mate to do budoucna vyřešené.Chudak Vaši sousedi.

  • Vážený Kolemjdoucí, pokud nemáte co říci k tématu článku, zastrčte si laskavě své nevyžádané rady do zadní části.

 6. V.Ale ale to nam tady zase nejak pan soudruh vzpomina na to krasne kadrovani.A copak copak Vam vadí pane kdyz se Vas to vubec netyka?Co kdyz je pan T třeba rad? Tak to vidite,nic nevite a vsechno vite.Třeba jak to bylo na Ukrajině v roce 2014.No a to zmrznuti Evropy jak jste tu sýčkoval.Uz jste si uvařil ten čaj z dobromysli?.A uz vite kdo je obět a kdo agresor na te Ukrajině?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*