Glosa MM: Migrační pakt a Babiš
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Petr Fiala 20. 12. 2023: Andrej Babiš opět potvrzuje, že evropské politice nerozumí. Za prvé – stále nedošlo ke konečnému rozhodnutí. Za druhé – ani tento návrh neobsahuje povinné kvóty. Ty jsou pro nás nepřijatelné. Za třetí – právě migrační pakt řeší migraci před a na vnější hranici EU.

Dnešní ranní zpráva: Podle předběžné dohody přijaté po celonočním jednání, která musí být ještě formálně ratifikována Evropským parlamentem a Radou EU, zavedou hraniční země v jižní Evropě přísnější azylové řízení na svých hranicích mimo EU a budou mít větší pravomoci při vyhošťování odmítnutých žadatelů o azyl. Země ve vnitrozemí budou mít na výběr, zda přijmou určitý počet migrantů, nebo budou platit do společného fondu EU.

Vedení Hospodářské komory ČR prosazuje, aby jí všichni podnikatelé v zemi platili příspěvek až 200 korun ročně bez ohledu na to, zda jsou jejími členy, či nikoliv.
To má logiku:
Také si nedobrovolně platíte spoustu politiků a úředníků, které k životu vůbec nepotřebujete.

Nejvyšší soud v Coloradu zakázal poměrem hlasů 4 :3 Trumpovi účast v místních primárních volbách, v jejichž rámci se bude vybírat republikánský kandidát pro prezidentské volby v roce 2024. Použil přitom ke zdůvodnění zřídkakdy používanou část ústavy, která zabraňuje znovu kandidovat těm, kteří se v úřadu zúčastnili „insurrection or rebelion“, tedy „vzpoury nebo povstání“.
Washington Post zdůrazňuje, že pokud jiné státy zakážou Trumpovi účast v primárních volbách, pak pro něj bude obtížné, ne-li nemožné získat republikánskou nominaci a vítězství v listopadu.
Jak vidno, američtí levičáci jsou posr.ní strachem, že Trump zvítězí a spočítá jim jejich sviňárny.

Německo loni převzalo kontrolu nad velkou ruskou ropnou rafinerií Schwedt, která dodává do Berlína 90 % paliva.
Rusko nyní zabavilo podíly rakouské OMV a německé Wintershall Dea v ruských plynových podnicích.
Zapamatujte si jednou provždy:
My přebíráme kontrolu, Rusové zabavují.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*