Glosa MM: Miliardy na podporu bydlení?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Miliardy, které stát prostřednictvím ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a Státního fondu podporu investic (SFPI) vynaložil v letech 2016 až 2021 na podporu bydlení, měly na trh s bydlením zcela marginální vliv. Konstatoval to v pondělí Nejvyšší kontrolní úřad.
Stát v uvedeném období podpořil částkou 13,8 miliardy korun přes 4500 subjektů.
Dodávám:
Každá dotace je zločin aneb mysleli jsme to dobře a dopadlo to jako obvykle.
A tradiční drobný dodatek:
Ty vyhozené peníze nám nejprve museli politici vytáhnout z kapes.

Makroekonom Jaroslav Šulc v rozhovoru s Parlamentními listy:
To, že jsme se přitulili k Němcům v tom jejich rychlíku Energiewende nebo Green Dealu, to je naše pitomost, naše nekvalifikovanost a neschopnost si tuto velikášskou, zhoubnou, makroekonomickou a sociálně bouřící operaci dobře propočítat a bouchnout pěstí do stolu a říci: „Tak takhle, prosím, ne! Němci, běžte do háje s tímhle nápadem. Že si řešíte své problémy, je vaše věc, ale neděste tím Evropu.“ Jestli lidé říkají, že jsou nešťastní z cen energií, tak ať se zeptají pana premiéra, na čem se dohodl se šesti energobarony, jakým způsobem budou řešit ceny energií, jak se bude řešit vládní opatření vůči energiím. Už před dvěma měsíci jsem říkal, že je nejvyšší čas podat trestní oznámení za škodu velkého rozsahu v organizované skupině.

Čtenář glos H. A. mi napsal:
Nemohu si přečíst nejznámější ruské noviny na webové adrese www.rt.com. Na vyhledávači seznam.cz jsem se dozvěděl, že server obsahuje nepravdivé, zavádějící informace. Dále následuje odkaz na směrnnici EU:
V souladu se změnami nařízení Rady (EU) č. 833/2014 o omezujících opatřeních vzhledem k činnostem Ruska destabilizujícím situaci na Ukrajině ze dne 1. března 2022 a 3. června 2022 jsme přijali preventivní technická opatření v podobě znemožnění přístupu k webové stránce rt.com.
Rozumím tomu správně, že i když někdo, kdo prošel soustavou českého vzdělávání a vlastní například doktorát ze sociologie, či je ústavní soudce, si nemůže přečíst ruské noviny, protože nerozezná pravdu od evidentní ruské propagandy, jelikož o něm směrnice EU tvrdí, že je nekompentní blbec?
Dodávám:
Ano, politici z EU se opravdu domnívají, že ti lidé jsou blbci, protože jinak by je přece nevolili.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*