Glosa MM: NATO na Ukrajinu?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Slovenský předseda vlády Robert Fico před několika málo dny veřejně prohlásil, že některé členské státy NATO by mohly vyslat své vojáky na Ukrajinu s tím, že se o tom bude jednat na pondělním summitu k Ukrajině v Paříži. Fico za toto své tvrzení sklidil vlnu kritiky a útoků s tím, že si vymýšlí a straší. Jenže po pařížském jednání přišel tamní prezident Macron s prohlášením, že vyslání vojáků je možností a nelze to vůbec vyloučit.
Nějak se nám ta doba, kdy se z dezinformace stává informace, začíná zkracovat.

Řeporyjský starosta Novotný:
„Neváhal bych hájit Českou republiku se zbraní v ruce.“
Zdá se, že se z něj vyklubal Putinův šváb, protože touto větou zcela popírá „jediné správné“ tvrzení, že jsme ve válce s Ruskem, neboť jinak by už dávno bojoval na Ukrajině.

Připomínat historii by mělo být zakázané! Zvláště, když se francouzskému prezidentovi Macronovi připomene osud francouzské divize SS Charlemagne, jak učinila tisková mluvčí Kremlu Zacharovová.
Podle historických pramenů byla totiž divize SS Charlemagne 25. února 1945 nasazena v Pomořansku a ihned byla napadena a obklíčena Sověty. Vznikly tři náhodně zformované skupiny. První se probojovala k Baltskému moři a byla evakuována přes Dánsko do Meklenburska. Druhá byla kompletně zničena. Třetí skupině se podařilo probít na západ k německým liniím.
Z původních 7500 příslušníků divize jich přežilo první bojové nasazení pouhých 1100 a asi 350 z nich bylo vyvázáno z přísahy věrnosti SS. Ti, kteří v divizi Charlemagne zůstali, se zúčastnili bitvy o Berlín. Dne 2. května 1945 se divize, ze které již zbývalo pouhých 30 mužů, vzdala Sovětům.
Ruský Gazprom loni stále dodával, takzvanou „ukrajinskou cestou”, tedy skrze trubky plynovodů, položených pod ukrajinskou černozemí, do Evropské Únie zemní plyn v objemu 42,4 milionu metrů krychlových denně. Trasa, kudy příslušný plynovod vede, stejně jako jeho přečerpávací a tlakovací stanice, jsou všeobecně považovány za ta zcela nejbezpečnější místa na Ukrajině.,
Vedle tří stávajících ruských „atlantických” LNG terminálů (Jamal, Portovaja a Vysock), buduje v současnosti Rusko ještě jeden, Actic 2 na pobřeží jižně ostrova Nvaja Zemlja. Ze všech těchto míst přepravují tankery gigantická množství LNG do evropských terminálů, kde se smísením s plynem jiných dodavatelů (USA, Afrika, Střední Východ), proměňuje za velké peníze v „molekuly svobody”, na symbol nezávislosti EU na Rusku a Putinově režimu.
A máme tady další důkaz vítězství kapitalismu nad ideologií aneb za vším hledej peníze…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Třeba to ten Novotný myslel tak, že chce se zbraní v ruce chránit Českou republiku v Bruselu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*