Můžeme je už konečně zastavit?
Sdílet článek:

VLAĎKA ŠPIDLOVÁ

Blog Nikoly Bornové čtu ráda. Ráda jsem její texty četla na blogu idnes, než byla odejita, ráda jsem pak vyhledala její soukromý blog. Nikola, pokud jí můžu oslovovat takhle familiárně, píše chytře, vtipně, její názory víceméně korespondují s mými. Že je něco shnilého ve státě nejen dánském, ale hlavně evropském, ví nebo tuší dneska snad už i to pověstné malé dítě a Nikole zřejmě čtenářů dost přibývalo.

I stalo se, že si jí všimli Pratchettovi čeští elfové a tím pádem i český mainstream ztělesněný v tomto případě vždy dezinformačně pravdomluvným Seznamem.cz. Četla jsem Nikolin článek popisující “návštěvu” redaktorky Seznamu zrovna tak jako článek redaktory Cirokové a následnou diskusi. Ona vlastně paní redaktorka nepíše vyložené nepravdy, ale píše jenom to, co se jí hodí a v souvislostech, které se jí hodí. Nešetří slůvkem “konspirační”, protože ví, že to v těch jedině správných, prudce inteligentních, demokratických a bystře v souvislostech uvažujících skalních diskutérů Seznamu vzbudí ty správné emoce. Neuvádí, kromě jediné věty, vytržené z kontextu, žádnou další citaci z inkriminovaného článku, neřkuli dokonce jakýkoliv odkaz na něj. Neuvádí žádnou relevantní informaci o autorce, tedy kromě toho, že je autorkou řetězového, samozřejmě konspiračního, mailu. Chytře zvolené foto nenápadně poukazuje na to, že autorka je s prominutím venkovská boule, která samozřejmě už podle bydliště – vesnice – evidentně moc rozumu nepobrala. A píše konspirační řetězové maily. Stádu momentálně nesmělých euroovcí soustřeďujícímu se kolem Seznamu.cz více netřeba.

Redaktorka Ciroková velice šikovně využívá módních trendů v dnešní žurnalistice, pokud se o nějaké žurnalistice dá vůbec mluvit – nelichotivě onálepkovat a pak je povoleno vše.

Že Nikola rozhovor s paní redaktorkou Cirokovou odmítla, je pro paní redaktorku nepodstatné. Podstatné pro ni je, že si může plivnout na člověka, který se vlastně ani nemůže a nemá jak veřejně bránit. Nikola o tom může psát na svém blogu, ale ten se nikdy nedostane k těm, kteří na ní teď na Seznamu dští oheň a síru. Ani by je nezajímal, protože tihle lidé mají jenom svůj omezený pohled na svět a kdo není s nimi, je proti nim. Může se ohradit proti článku s tím, že k němu nedala souhlas…možná. Mohla by…možná…podat trestní oznámení…Ale koho to bude zajímat, v téhle společnosti, ovládané lidmi, jako je jakási Ciroková, s jejich jedinou správnou pravdou, patentem na rozum a nálepkováním.

Opravdu není proti něčemu takovému obrana? Opravdu si ti dnešní jediní správní mohou vybrat cokoliv a kohokoliv, překrucovat, dehonestovat, očerňovat, vytrhávat věci z kontextu, vytvářet si vlastní hodící se teorie a vůbec se neobtěžovat s jakýmikoliv důkazy, vyjádřeními, protesty?
Kdo nejde s námi, jde proti nám. A nemá právo na názor, na pochybnosti, otázky, protože správný euroovčan názor nemá, nepochybuje a neptá se. Správný euroovčan jde kupředu levá a kýve. Ale to už tu párkrát bylo. Říkalo se tomu tehdá totalita, jednou za ní stál německý nacismus, podruhé sovětský komunismus.

A my zvonili klíčema jak idioti jenom proto, abychom se obloukem vrátili tam, odkud jsme chtěli utéct. Takových Cirokových je spousta, a, se současným režimem za zády, se jim zdá, že mohou všechno. A já jenom doufám, že zvonec nezvoní jenom na konci pohádek, ale že bude brzy odzvoněno i těmhle novodobým Kojzarům.

A ještě malý vzkaz Nikole, třeba se k ní dostane. Kašlete na ně. Lidí, kteří si Vás váží a názorově s Vámi souzní je fakt víc než fejkových profilů na Seznamu.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

13 Comments

 1. Nikola Bornová píše už dlouho, čtu ji pravidelně a s potěšením. Je vidět, že i presstituti ji zaznamenali a vyrazili do boje. Že je jejich činnost kontraproduktivní dosvědčuje i příklad jiného dezoláta a rusského švába blogera Vidláka, kterému provládní presstituti udělali takovou reklamu, jakou by sám nikdy nesvedl. S Nikolou to bude to samé a měl bych pro ni ještě doporučení. Protože jsme oba z vesnice, tak vím, že až se tam zase objeví takový odpad minule, nějaké vidle se jistě najdou.

  • Vzhledem k tomu že jsi venkovan, což nemá nic společného se selským mozkem, tak tvou reakci docela chápu. Na tvém místě bych než začnu něco psát, trošku přemýšlel, pokud je čím, ovšem.

   • Skeletore, ať vám nezaskočí latéčko, člověče. Já Venkovana pochopila….ovšem to bude tím, že jsem omezená, hloupá a nemám čím přemýšlet 😀

 2. Bohužel si tenhle ovčanský odpad vypěstoval novodobý režim…chvíli to trvalo, ale povedlo se. Vidím to ve svém okolí, jelita, jitrnice, košťata…zkrátka debilové, pro které je určující, co jim naservíruji ovládaná média…copak by se bádal po pravdě. Viděli jsme za kovidího cirkusu, stejné s ukrošaškárnou atp. Na tyhle ovečky ale taky dojde, až se dostaví nějaký ten zdravotní problémek (třeba z tečky, jak už hojně vidíme v okolí) a najednou nebudou kačky na jejich ošetření, někde dostanou hipec na budku a při zběsilém obvolávání pomahačochráničů jim bude sděleno, že nemaj lidi a čus. Ono to dosáhne vrcholu, jako v každé civilizaci před náma…inu, minulost se opakuje. Nepoučili jsme se

 3. Nikola je chytrá a inteligentní a píše opravdu zajímavé články, které mě baví číst. Ciroková a podobní presstituti mají v této době pré. V podstatě můžou každého svými hnojomety zaměřit a znemožnit. A diskuzní oslové na Seznamu už jen dokonají dílo. Jenže Ciroková a ostatní …..všeho dočasu, žádný strom neroste do nebe a jestliže jste dnes vsadili na …s EU(sem můžeme dosadit třeba USA, NATO nebo Západ) na věčné časy a nikdy jinak, tak ty věčné časy mají omezenou lhůtu a pak možná zažijete to, co jste dělali tak rádi dezolátům, chcimírům a ruským švábům.

  • Jo, jo, je potřeba důsledně archivovat příspěvky těchto redaktorů Seznamu a po čase jim to připomenout.
   Byl bych ohledně trestu ohleduplný. Uložil bych jako nejvyšší trest: Aby ve vězení museli číst nahlas celý den (snad jen 8 hodin) články, které oni sami napsali.

 4. S.A co by jste řekl na to,že to co přejete USA a EU se stalo za pár let RF? Jednou uź tu bylo na věčné časy s SSSR a vidite jak to dopadlo.Vy nebo Vaši rodiče vsadili v roce 1989 na to kde dneska jste.No a dneska máte výhodu v tom,že kdyby jste chtěl utéct do RF,tak Vás na hranici nikdo nezastřelí.Tak vidite jas suprovo se máte.

  • Patrně neumíte pochopit smysl psaného textu. Standa totiž zcela jasně napsal, že dnešní bolševici vlastně prosazují to, co u nás platilo kdysi. Tedy kdysi se psalo v mediích heslo “Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak”. No a dnes pro změnu novodobí bolševici v mediích prosazují heslo “S EU a USA na věčné časy a nikdy jinak”. Vašimi slovy – “Jednou uź tu bylo na věčné časy s SSSR a vidite jak to dopadlo”. A totéž platí dnes o EU a USA. Co je na tom nesrozumitelného?

   • B.Tak věčné časy by si chtěli někteří zopakovat a vyzkoušet s RF.No a my dnes na rozdíl od těch věčných časů s SSSR jsme rádi v otroctví EU a NATO svobodných demokratických států.Vy ne? Pak nezbývá než změnit lokál.Dneska na rozdíl od těch věčných časů ty hranice můžete přejet do RF třeba na kole s trumpetou.

  • Vidím to stejně. Pokud loutkovodičům masmédií vadí už i blogeři, přiznávají tím, že jim teče do bot.
   Hlodavcovi prý razantně klesá sledovanost. Ano, směřuje k tomu stát se kůlem v plotě jako milouš.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*