Glosa MM: Pád McCarthyho
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Většina účastnických fondů loni kvůli vývoji na kapitálových trzích prodělala. Dynamické fondy, které se zaměřují hlavně na akcie, uzavřely rok 2022 průměrně s výsledkem minus 10,94 procenta, vyvážené minus 6,24 procenta. Konzervativní fondy se zhodnotily v průměru o 0,37 procenta. Za deset let existence vykazují dynamické fondy podle Asociace penzijních společností průměrný roční výnos čtyři procenta, což však je ani ne jeden procentní bod nad průměrnou roční inflací. Ostatní fondy svou výkonností na růst cen dlouhodobě nestačí.

Slovenský historik, politický a mediální analytik a publicista Eduard Chmelár:
„Jsem přesvědčený, že Směr zůstane úplně klidný a pevný v postojích, protože on na rozdíl od Hlasu není tlačený do vlády. A pokud Peter Pellegrini udělá tuto osudovou chybu, za rok jsou tu další volby. Nikdo neudrží takovéto extrémní různorodé seskupení (od radikálních liberálů až po ultrakonzervativce) dohromady déle.“

Na Slovensku se objevily informace o tom, že Statistický úřad Slovenska díky parlamentním volbám již nebude potřebovat zjišťovat přesný počet romských obyvatel v republice, neboť má k dispozici hlasy odevzdané za Matovičovo stranu OĽANO.

Prezident Pavel na Radiožurnálu:
„Pokud jednotu podpory Ukrajiny začneme narušovat, pomalu tím dáváme za pravdu Rusku, že je třeba jednat realisticky.“
Neuvěřitelně upřímné doznání, že doposud jednáme nerealisticky!

„Zatím neexistují žádné důkazy o rozsáhlé korupci,“ prohlásil koordinátor pro strategickou komunikaci v Radě pro národní bezpečnost Bílého domu John Kirby a rovněž zástupce americké administrativy poznamenal, že Washington nemá žádné důkazy o tom, že by Kyjev zneužíval finanční prostředky, které mu byly převedeny západními zeměmi.
Tolik zpráva, které pochopitelně všichni beze zbytku věříme, neboť Američané vždy mají jen ty důkazy, které se jim hodí do krámu – viz chemické zbraně v Iráku.

Kash Patel, bývalý náčelník štábu ministra obrany:
S pádem McCarthyho došlo ve Washingtonu DC ke katastrofě mezi lobbisty a ve vojensko-průmyslovém komplexu. Ať už si o hlasování myslíte cokoli, je dokonáno. Možná nastává čas zjistit, jak k tomu došlo. Nestalo se to přes noc. Washington selhává celá desetiletí. Možná teď začne Kongres napravovat to, co se doposud dělo. Možná přestanou pálit dolary na Ukrajině.

FBI se před volbami v roce 2024 zaměřuje na příznivce Donalda Trumpa jako na hlavní hrozbu domácího terorismu. Představitelé FBI sdělili časopisu Newsweek, že většina jejich vyšetřování je zaměřena na Trumpovo hnutí MAGA, agenti popírají, že by se záměrně zaměřovali na hnutí MAGA, ale přiznávají, že situace vypadá právě tak.
Opovažte se jen pomyslet, že by mohlo jít o ovlivňování voleb, jde přece jen o ochranu demokracie!

Čtenář glos E. B. mi napsal:
Ve včerejších glosách mne zaujala věta z projevu Petra Pavla „…žádná geopolitická výzva není náročnější než asertivní Čína a její přitažlivost pro mnoho zemí.”
S negativní interpretací pojmu asertivní Čína jsem se setkal v poslední době několikrát a myslel jsem, že se jedná o překlep, zjevně nejedná.
O tom, co se nám nelíbí na Číně je možno diskutovat, ale co je špatného na asertivní?
Wikipedie uvádí:
Pojem asertivita označuje schopnost prosazovat jiný názor, aniž bychom narušovali práva ostatních. Člověk, který jedná asertivně, zvládá jasně definovat své požadavky. Nejedná proti právům druhých lidí, umí naslouchat a je schopen přistoupit na kompromis.
Na opačné straně asertivity je agresivita, pasivita a manipulace.
Z výroku Petra Pavla mohu učinit dva závěry:
1. Pokud Čína (a potažmo kdokoliv) bude prosazovat svoje zájmy sebevědomým způsobem, byť s respektem k druhým, je to pro nás náročná výzva, protože my preferujeme agresivitu, pasivitu nebo manipulaci.
2. Uvedený výrok je blábol a nemá smysl se jím zabývat.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. „Zatím neexistují žádné důkazy o rozsáhlé korupci,“ – a proč tedy v tom slavném dopise Zelenskému podmínili další pomoc vymýcením korupce? Tedy – ten poslali ještě než zjistili, že žádná pomoc nebude. Možnná proto není ani ta korupce.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*