Glosa MM: Podle eurokomisařky Věry Jourové by mohl být dobrou náhradou za ni Dominik Hašek
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Podle eurokomisařky Věry Jourové by mohl být dobrou náhradou za ni Dominik Hašek, neboť je homo politicus.
Zdá se, že tato soudružka se rozhodla nám škodit i ze záhrobí.

V některých ukrajinských regionech se od začátku ruské invaze až desetkrát zvýšil počet vydaných potvrzení o neschopnosti sloužit v armádě, uvedl ve středu ve svém nočním projevu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Na vině je podle něj korupce a úřady vedou v patrnosti tisíce případů podplácení.
Tolik zpráva. Na vině ovšem není korupce, to je jen prostředek, ale neochota Ukrajinců nechat se zabít za cizí zájmy či nadrogovaného prezidenta s jeho suitou s majetkem a rodinami v zahraničí.

Sankce, které Evropská unie uvalila na Rusko kvůli anexi Krymu a agresi proti Ukrajině, mají podle německé ministryně zahraničí Annaleny Baerbockové jen slabý účinek.
Jak na koho, zelená soudružko, jak na koho, chce se mi dodat.

Nigerští rebelové požadují, aby se všechny francouzské jednotky stáhly ze země do 3. září, informuje Sky News Arabia.
Proto jsou to přece rebelové a ničitelé demokracie. Kdyby do Nigeru naopak pozvali více francouzské armády a dovolili Francouzům ještě více plundrovat nerostné bohatství, byli by to demokraté, kteří svrhli nenáviděný režim prorostlý korupcí.
Mimochodem, 7. srpna 2023 navštívila Niger Victoria Nulandová, první náměstkyně ministra zahraničních věcí Spojených států Antonyho Blinkena. V hlavním městě Niamey jednala s představiteli vojenské junty, která v zemi uchopila moc.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Magdeburgu převzala Cenu císaře Otta za příspěvek k demokracii a evropskému sbližování.
Samozřejmě, že na ni neplatí starý bonmot, že čím větší neřád, tím více řádů.

Čtenář glos P. P. mi napsal:
Saúdskoarabský soud v červenci odsoudil k smrti muže, který se provinil pouze protirežimními příspěvky na sociálních sítích, jako je Twitter a YouTube. Ze soudních dokumentů vyplývá, že se měl někdejší učitel provinit konkrétně tím, že sdílel a komentoval příspěvky „znevažující krále a prince“. Jako přitěžující okolnost soud vyhodnotil, že muž „protikrálovské“ myšlenky šířil prostřednictvím sociálních sítí „globálního dosahu“.
Očekávám ostrou reakci ministra Lipavského a Pekarové Adamové a návrh na uvalení sankcí na tamní nedemokratickou ropu a plyn.
Spíše je ale možné očekávat v blízkém časovém horizontu legislativní normu (povinné implementovanou do legislativy států EU) trestající jakékoli urážlivé výroky soudruhů funkcionářů a orgánů EU nepodmíněnými tresty odnětí svobody v sazbách určených demokratickými orgány EU.

Čeština je jazyk vtipný:
Za 65.000 můžete držet v ruce Pavlovo pero.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Jourová opět prokázala svou politickou neprozíravost a nemoudrost, protože paranoidní rusofobie prezentovaná myšlenkovým gigantem Haškem, přestává být v Evropě v módě. Protiruské sankce působí velmi dobře, Češi a Němci by mohli povídat. Nevím, jaký byl císař Otto demokrat, Čaputová, jako představitelka novodobého komunismu eufemisticky nazývaného “liberální demokracie” však rozhodně demokratkou není.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*