Nic jiného než slepou podporu Ukrajiny neumějí
Sdílet článek:

TK

Každoroční svolání diplomatů na setkání s prezidentem a vládními špičkami opětovně odhalilo prázdnotu české zahraniční politiky. Vážná debata o skutečných prioritách České republiky v mezinárodních vztazích se nekonala. Vše zastínily až rituální sliby věrnosti našich představitelů Ukrajině, podpořené dokonce tím, že poprvé v historii k shromážděným českým diplomatům promluvil i představitel cizího státu. Nemohl jím být samozřejmě nikdo jiný než ukrajinský ministr zahraničí Kuleba.

Adoraci Ukrajiny přímo úměrně provázely primitivní výpady proti Rusku. Podle premiéra Fialy je ruská agrese důvodem nervozity v naší zemi. Nikoli tedy ceny energií, potravin nebo nedostatek antibiotik. Podle prezidenta Pavla zase Rusko hrozí nabourat celý světový řád. Otázku, zda jej spíše nenabourali ti, kteří povýšenecky a blahosklonně ignorovali zájmy Ruska jako jaderné velmoci, a tím mu poskytli důvod k válečné operaci na Ukrajině, si hlava státu samozřejmě nepoložila. Podle prezidenta Rusko nesmí ve válce zvítězit, premiér zase vidí šance na ukončení konfliktu jako malé.

Nenastává už ale čas pohlédnout do očí realitě, že sázka na vojenský triumf Ukrajiny je chybná? Jenže tihle politici už do této Českou republiku zničující strategie investovali nejen desítky miliard, ale i svůj politický kapitál. A proto se od nich sotva dočkáme náznaku sebereflexe a názorového posunu. Zahraniční politika současných špiček nás dál povede mezi ty, kteří vyjdou z konfliktu na Ukrajině jako poražení hlupáci.

Trikolora vidí zahraničněpolitické zájmy České republiky úplně jinde. Jednak ve vztazích se zeměmi střední Evropy, zejména V4, s nimiž sdílíme mnohem více než se státy daleko na východ (i na západ) od nás. Jednak ve vzájemně vyvážených vztazích se světovými mocnostmi, bez okopávání jejich kotníků a nadbíhání cizím zájmům. A určitě také ne v pasivním přejímání progresivistické agendy, kterou nás tak vydatně zásobuje Evropská unie, leč která dramaticky mění náš svět k horšímu. To je politika skutečných zájmů naší země, nikoli tupá adorace Kyjeva, Washingtonu a Bruselu. Nebo Moskvy.

Trikolora

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,86 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Doufám, že Biden s blížícími se prezidentskými volbami 2024 povede podporu současného ukrajinského režimu do ztracena (ukončení války na Ukrajině je silnou kartou republikánských kandidátů). Tím by šílencům, kteří se nám v současné době snaží vládnout a kteří udělali z České republiky mezinárodně nesvéprávnou, servilně-servisní organizaci Ukrajiny, vyschl mocenský rybník.

  2. T.Ukonceni valky je velice jednoduche.Pan dobyvatel stáne z ciziho uzemí bandu vojaku,zlocincu a vrahů zpatky na sve uzemi,a bude pokračovat ve cviclčeni na svem uzemi jak bulíkoval celemu světu.No a na svete bude konecně klid a Vam ubude další tema jak si kopnout do CR,že pomaha trpicimu narodu.Vidite jak je to jednoduchè?Zkuste mu napsat.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*