Glosa MM: Proč bylo zrušeno hlasování šesti zemí v soutěži Eurovize?
Sdílet článek:
Washington doufá, že po telefonickém rozhovoru (na americkou žádost) mezi náčelníkem generálního štábu ruských ozbrojených sil Valerijem Gerasimovem a předsedou Výboru náčelníků štábů amerických ozbrojených sil generálem Markem Milleym budou strany schopny co nejdříve dospět k rozuzlení situace kolem Ukrajiny. Oznámil to ve čtvrtek 19. května vrchní velitel spojeneckých sil v Evropě, americký generál Tod Walter.
A teď otázka za sto bodů:
Bude někoho v rámci případného řešení zajímat osud územní celistvosti Ukrajiny, zachování tamní pseudodemokracie či prezidenta Zelenského, nebo půjde jen o poker velmocenských zájmů?

***
Al Jazeera:
„Ukrajina potřebuje, aby ukrajinští hrdinové zůstali naživu,“ pronesl ve čtvrtečním videu prezident Volodymyr Zelenskyj. „Pracujeme na tom, aby se naši hoši vrátili domů, a tato záležitost potřebuje delikátní přístup a čas.“
Což ovšem může být obtížné, protože tyto válečné postapokalyptické hochy z plakátů vidí zcela jinak Kreml a ruská národní televize.
V očích Moskvy jsou azovští bojovníci „nacisté“ a „ultranacionalisté“, kteří vnutili svoji ideologii celé Ukrajině a prováděli genocidu rusky mluvících Ukrajinců.
Někteří z azovských bojovníků jsou skutečně ultranacionalisté a stoupenci nadvlády bílé rasy, kteří bojovali proti separatistům již v roce 2014.
Jejich ideologie a mučení válečných zajatců donutilo v roce 2018 kongres Spojených států přijmout zákaz dodávat jim vojenský materiál.
„Jsem velice potěšen, že právě přijatý soubor zákonů zabraňuje Spojeným státům dodávat zbraně a provádět výcvik neonacistů z Azovského batalionu bojujícího na Ukrajině,“ řekl tehdy kongresman Ro Khanna.
Azovští lídři poté uskromnili svoji rétoriku, zformovali politickou stranu a snažili se stát ukrajinským politickým mainstreamem.
***

A tak jsme se konečně dozvěděli, proč bylo zrušeno hlasování šesti zemí v soutěži Eurovize:
„Známky udělené porotami šesti zemí byly odstraněny poté, co si nezávislý pozorovatel všiml nesprávných vzorců hlasování ve výsledcích šesti zemí při hlasování v semifinále”, prohlásil organizátor Eurovize.
A je to. Je zřejmě jen otázkou času, kdy budou „nesprávné vzorce hlasování“ vyřazovány z parlamentních a prezidentských voleb.

***

Bývalý prezident George W. Bush promluvil ve středu večer během akce ve vlastním prezidentském centru v Dallasu v Texasu. 41. prezident přirovnal ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského k bývalému britskému vůdci Winstonu Churchillovi a ruského prezidenta Vladimira Putina zkritizoval za rozpoutání brutální invaze na Ukrajinu:
„Výsledkem je absence brzd a protiváh v Rusku a rozhodnutí jednoho muže zahájit zcela neopodstatněnou a brutální invazi do Iráku,“ řekl, aby se záhy opravil: „Myslím Ukrajinu.“ Posléze se omlouval, že mu je 75 let a v tomto věku občas člověk udělá chybu.
Jenže v roce 2003 mu bylo 56 let…

***

Daily Mail:
Čtyřhvězdičkový generál ve výslužbě a bývalý poradce prezidenta Clintona Barry McCaffrey sdílel na twitteru část videohry „Arma 3“ s textem:
„Ruské letadlo je zasaženo ukrajinskou raketovou obranou. Rusové ztrácejí velké množství útočných letadel. Ukrajinská letecká obrana je impozantní.“
Tweet byl záhy smazán.
Dodávám:
Ještěže nežije u nás, to by mu byl ihned za takovou fake news zrušen účet.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Možná, že o ukončení války na Ukrajině nakonec rozhodne americký lid, který není spokojen s podstatným růstem svých životních nákladů. A bylo by to jenom dobře, nejenom pro americký lid. Pro nás by to bylo vítané nejenom ekenomicky ale i morálně. Respektive, do svých děr by mohli zase zalést hrdinové dnešní doby, jako ten mladý udavač s pardubické univerzity a zbabělé vedení školy. Kromě relativizování “dobra” a “zla” ve válce na Ukrajině byl vyučující potrestán i za to, že zpochybnil přistání Američanů na Měsíci. A to je zřejmě ještě větší ideozločin než ten prve zmíněný.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*