Glosa MM: Proč nepoletí český astronaut do vesmíru?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Česká republika nevyužije nabídku americké společnosti Axiom na let do vesmíru pro českého astronauta Aleše Svobodu. V současnosti nejsou na krátkodobou misi peníze. Její cena by činila 60 milionů dolarů (1,35 miliardy korun).
Tolik zpráva.
Tedy, za předpokladu, že by namísto Aleše Svobody vystřelili do vesmíru Pekarovou Adamovou, Vystrčila nebo Černochovou, šlo by pro Českou republiku o ziskový podnik.
Pochopitelně bez návratové kabiny.

Čínský prezident Si Ťin-pching během čtvrtečního setkání s čelními představiteli Evropské unie v Pekingu vyzval EU, aby spolupracovala s Čínou na zajištění globální stability a vyhnula se vměšování.
Co si to ten Číňan dovoluje? Šíření „západních hodnot“ následovaných základnami nazývat „vměšování“!

Na každého zabitého bojovníka Hamásu připadají pouze dva civilisté, řekl mluvčí izraelských ozbrojených sil Jonathan Conricus.
To je dobrý poměr, vysvětlil, protože během vojenských operací NATO v městských oblastech Afghánistánu a Iráku bylo zabíjeno 9 až 15 civilistů na jednoho zabitého ozbrojence.
Raději bez komentáře, ten by měli poskytnout ti naši politici, kteří tak vehementně podporovali (včetně naší vojenské přítomnosti) válku USA v Afganistánu a Iráku.

Dennis Radtke, sociální expert německé CDU a europoslanec:
„Je nepřijatelné, aby se transformace průmyslu a modernizace bundeswehru, železnic a infrastruktury financovaly na úkor důchodců,“ řekl novinám Bild.
Ovšem financovat americkou proxy válku s Ruskem do posledního Ukrajince na úkor důchodců je zřejmě v pořádku…

Ukrajinský prezident Zelenskyj píše (dle požadavků zpracovaných agenturou Reuters) Santa Clausovi do USA:
Milý Santa Clausi, letos se vykašli na chudé americké děti, sáhni do svého pytle a okamžitě mi naděl systémy protiraketové obrany THAAD, stíhačky F/A 18 Hornet, vrtulníky Apache a Black Hawks, a také nezapomeň na letadla C 130 Hercules a C 17 Globemaster.
Děti dalších a dalších zabitých ruských a ukrajinských otců ti budou vděčny.

Prezident Biden v Kongresu USA:
Osobně nejsem připraven otočit se k Ukrajině zády a jistě si většina Američanů myslí totéž.
(Opravdu si to většina Američanů myslí?)
Pokud Kongres nepodpoří moji žádost, mohlo by to vést k přímému zapojení USA do konfliktu s Ruskou federací.
(Pročpak? Vždyť to by přece záleželo na rozhodnutí vrchního velitele ozbrojených sil, a tím jste vy. Vy si snad přejete vyprovokovat válku usa s jadernou mocností? Pak by se ovšem neválčilo tradičně jen mimo území USA. To opravdu chcete?)
Jsem přesvědčen, že Rusko by se po dosažení cílů speciální vojenské operace zaměřilo na země NATO.
(Opravdu jste o tom tvrzení, které používáte jako strašák na občany, přesvědčen? Já jsem zase přesvědčen, že jde o velice vhodnou záminku k dalšímu posunu základen NATO a amerických vojáků k ruským hranicím – když už ten Krym nevyšel – a k nucení chudnoucích evropských zemí zbytečně nakupovat další a další drahé americké zbraně.)
Vyzývám republikány, aby nestříleli Ukrajinu do kolen kvůli rozdílným názorům na problémy na americké hranici, kde slibuji změnit přístup.
(Proč jste tedy ten přístup nezměnil už dávno?)
Pokračování podpory Kyjeva evropskými partnery bez nových finančních prostředků USA je sporné.
(Tady máte zcela pravdu. S potěšením by ihned vycouvali a svedli vše na vás, aby se pokud možno pokusili zachránit místa u koryt).

A jeden test na závěr:
Ukrajina vydá desítky miliónů dolarů na začlenění transgender osob do ukrajinské armády.
Je to desinformace nebo pravda?

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. “Ukrajina vydá desítky miliónů dolarů na začlenění transgender osob…” – jasně, že je to dezinformace, nejhorší dezinformace jsou přece ty pravdivé, jak pravil Visionář Vrábel, t. c. v exekuci.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*