Glosa MM: Bourání pomníků
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Francouzská letecká společnost Air France žádá vládu, aby zdanila letecké dopravce z Číny nebo přijala jiná opatření ke srovnání nákladů, neboť čínské společnosti při letech do Evropy využívají ruský letecký prostor a tím zkracují let o 2 – 3 hodiny.
Dodávám:
Jedno „jiné opatření“ se nabízí: létat též přes Rusko.

Zítra bude v polských Hlubčičích během živého přenosu zbourán pomník připomínající téměř 700 sovětských vojáků, kteří padli při osvobozování města.
Obávám se, že v toku času přijde z Polska zpráva o osvobození stalinského tábora Osvětim hrdinnými německými vojáky a banderovci.

Lotyšská policie oznámila, že pokládání květin 9. května na místa odstraněných pomníků na paměť padlých sovětských vojáků bude považováno za oslavování agrese a bude pokutováno.

Bidenova administrativa vyčlenila 500 000 dolarů na intenzivní výuku angličtiny pro pakistánskou transgenderovou mládež.
Vývoz západních „hodnot“ vesele pokračuje…

Studie provedená Univerzitou v Jižní Karolíně odhalila, že v seriálech Netflixu je málo barevných žen a lidí s postižením.
Navrhuji Netflixu angažovat autory této studie…

Dedolarizace v praxi: Jižní Korea a Indonézie opustí ve vzájemných finančních transakcích dolar a poté ve všech obchodech (Reuters).

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

  1. Jen taková technická. A nebyli náhodou mezi těmi sovětskými vojáky i vojáci ukrajinské národnosti? Já jenom, aby si pak Poláci a Lotyši nemuseli sypat popel na hlavu…:-)

    • To je těm idiotům úplně jedno. Můžete jim ovšem zkusit připomenout “”Lotyšské střelce” kteří byli elitou bolševické Rudé gardy za občanské války a bez nichž by bolševická revoluce dopadla neslavně nebo “rytíře revoluce” Poláka Felixe Dzeržinského který příkladně zatočil se všemi “kontrarevolucionáři”, tedy především s těmi co se nemohli nijak bránit a se kterým to seklo když při řeči k Ústřednímu výboru VKS(b) napadl nepřátele soudruha Voždě 🙂

  2. To, že vítězství Sovětského svazu nad hitlerovským Německem v konečném výsledku přineslo Československu sovětskou soft totalitu na místo německého vyhlazovacího hardcoru, nemůže v civilizované společnosti být ospravedlnitelným důvodem pro to, aby bez elementární lidské úcty byla špiněna památka desítek tisíc sovětských vojáků, kteří na našem území položili život především nikoli za “dovoz soft totality” ale za porážku zrůdného německého nacistického režimu. Ti lidé, kteří ničí pomníky sovětských vojáků, jsou v mých očích prachobyčejní vymaštění hlupáci.

  3. T.V tom máte naprostou pravdu a nikdo nezpochybňuje jednoznačnou zásluhu Rudé armády na osvobození zotročene Evropy od fašistickeho zla.Byli by jsme vyhlazeni jako podřadná rasa.Za to patří vojákum Rude armady úcta a vděk.To ale neznamená,ze budeme jejim synum a vnukum schvalovat vrazlždeni sousedniho naroda jenom proto,ze nechce žít podle představ agresora.Možná by dostali pár facek od svých dědů jak se chovají,kdyz oni byli spolubojovniky s USA a pratelé.Proč to nemůze byt dnes?

    • Kolemjdoucí zase mimo mísu.Jak vy to člověče děláte? To už je veliký talent. Takže už nejen kolektivní vina, ale dokonce přesgenerační?

  4. Dnes jsou to tedy výživné glosy! Mně zaujalo toho půl milionu doláčů pro pákistánské transgendery a směju se ještě teď. Pro všechny dva, co se někde v Pákistánu ukrývají?? Spíš si namastil kapsu nějaký ouřada na nějakém ministerstvu…..

  5. M.No je videt pani aristokratko, si Vas oblibenec z Vaseho mladi muze cvicit s bandou vojaku a vrahů kde chce,upirat existenci komu chce,pokud se nejedna o Vas obyvak,kreslo a kocoura.No a pokud by nahodou dosel az k Vam do obyvaku,tak poprosite o funkci predsedkyne svazu zen misto Kabrhelové.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*