Glosa MM: Koncert ruské pěvkyně Anny Nětrebkové se 16. října v pražském Obecním domě neuskuteční
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Jak vyplývá z nejnovějšího průzkumu, který zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM), důvěra ve vládu a Sněmovnu poklesla o sedm procentních bodů na 25 procent.
Dodávám:
To není špatné, pokud si ovšem nepřipomenete, kolik lidí (a potažmo jejich rodinní příslušníci) je přisáto na veřejné cecíky…

Koncert ruské pěvkyně Anny Nětrebkové se 16. října v pražském Obecním domě neuskuteční. Ve čtvrtek to oznámil člen představenstva společnosti Obecní dům Vlastimil Ježek.
Ježek konstatoval, že nikdo z pořadatelů se zrušením koncertu sice nesouhlasí, ale rozhodli se vyhovět doporučení.
Ano, česká připosranost stále funguje, soudruzi, že ano?

„Kdo je schopen znásilnit, je schopen také bojovat za svou vlast. Netvrdím, že nutně jenom v zákopech – mohou dělat ve zbrojních továrnách, odklízet trosky, pomáhat ve zdravotnictví. Nic z toho se neděje,“ prohlásil bývalý prezident Miloš Zeman.
Dodávám:
Jenže, Miloši, jsi přece ekonom, takže víš, že ukrajinští chlapci mimo Ukrajinu již zaplatili nezkorumpovaným ukrajinským politikům výpalné, aby nemuseli na frontu, a jak jsi vždy tvrdil, pacta sunt servanta…

Nákladní Boeing 747, který se v pondělí na trase z Německa do Japonska dostal do problémů kvůli prasklému oknu, musel vypustit většinu ze 110 tun paliva nad Českou republikou a menší část nad Saskem. Dnes to řekla mluvčí německé služby bezpečnosti leteckého provozu (DFS) Utte Otterbeinová. O místě vyprázdnění nádrží dosud v médiích panovaly nejasnosti. České Řízení letového provozu (ŘLP) dnes na síti X uvedlo, že událost byla vyřešena v souladu s bezpečnostními postupy.
Dopady vypuštění paliva na lidi a životní prostředí hodnotí německý Spolkový úřad pro životní prostředí (UBA) jako nikoli kritické, napsal ve středu Bild.
Předpokládám, že i tento příopad bude rychle „vymlčen“…

Po zákazu EU dovážet ruskou naftu do zemí EU, vytlačilo Rusko z brazilského trhu USA a stalo se největším dodavatelem ropných produktů na latinskoamerický trh, píše agentura Bloomberg.
Dodávky již dosáhly 235 000 barelů denně a stále rostou.
Jak jinak? Ve kšeftě vždy existuje horror vacui, který je ihned zaplněn…

Na Ukrajině může být vyhlášena všeobecná mobilizace, pokud zemi „bude hrozit ztráta státnosti”, zaznělo v Nejvyšší radě Ukrajiny.
Jsou to vtipálci, neboť nebýt miliard ze zahraničí, státnost Ukrajiny by skončila za pár vteřin…

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Anna Nětrebko nevystoupí a já jsem náramně zvědava, jestli Pospíšil uhradí tu ztrátu, jak vyhrožoval. Lístky se budou muset vracet, logistika předělávat…….počkám si, nač se bude vymlouvat, chlapešek.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*