Myslíme si, že jsme se ocitli v diktatuře? Ano, ale dost možná již přichází jiná – a nekonečně horší!
Sdílet článek:

Kořeny samotné vědy se nacházejí v magii a mytologii. (Robert Scholes a Erik Rabkin „Vědecká fantastika – historie, učení, vize“, Oxfordská universita, 1977)

Když jsem v dubnu roku 2020 psal pro jeden web České televize na požádání malou glosu o tom, že zde neřádí žádná virová epidemie, nýbrž epidemie strachu, trochu jsem doufal, že se moje vize nakonec snad až tak nenaplní.

Naplnily!

Strach z jakési marginální nemoci, která se nikdy opravdovou epidemií za ten rok ani na jednu jedinou vteřinu lege artis nestala, a přesto dokázala nemožné – tedy uzavřít skoro na rok více jak milionu mladých tuzemců vzdělání, zrušit hospody, zavřít divadla, živnostníkům obchody a jejich provozovny – ukázal jasně, že s lidmi lze manipulovat prakticky neomezeně. Jsou schopni se zbavit veškerých dosavadních návyků, vlastního kvalitního prožívání života, svých přátel i svých koníčků; jsou ochotni přijít i o vlastní obživu! A to jen skrze promyšleně a cíleně stupňovaný jejich strach! A je jedno, co je toho strachu předmětem.

Tudíž nyní vidíme jasně, že sebevíce nesmyslná a iracionální záminka se může kdykoli v blízké budoucnosti stát (protože jsme nyní již rok toho očitými svědky) bleskově důvodem budoucího zavedení plošné diktatury v rozměrech, které si možná ani dnes, po zkušenostech s hysterií kolem čínské chřipky, možná ani ještě neumíme představit!

Doktor Jacques Valle (nar. 1939) ve své knize „Neviditelná kolej“ vypráví o tom, co si slavní vědci – badatelé myslí o UFO. Doktor zde soudí, že jsme se už „těsně přiblížili“ k porozumění tomuto jevu. Zaznamenává, že myšlenka o „mimozemském“ rozumném životě se stala v posledních letech podivuhodně módní, a to ve stejné míře mezi vědci i lidmi pověrčivými. Je to výsledek „velikého očekávání kontaktu s vyššími formami inteligence, které mohou ukázat cestu naší nešťastné, zmučené a těžce nemocné planetě“.

Související články na X-P.cz:  Jen za první čtvrtletí tohoto roku zemřelo o deset tisíc starobních důchodců více, než v jiných letech! Proč asi?

Významné je, že vidí, jak se myšlenka o hostech z vesmíru stala „velikým mýtem“ či podivnou nepravdou naší doby. Pro velké množství lidí se stalo očekávání hostů z vesmíru něčím velmi důležitým.

A co lidé očekávají, to se také většinou stane!

Dr. Vallee se zde ale rovněž táže, neslouží-li idea hostů z kosmu ke „skrytí a maskování reálné a nekonečně složitější podstaty technologie, (spíše však autorů těchto jevů), která dala původ těmto jevům“. Tvrdí, že „máme co činit nikoliv s vlnami vpádů z kosmu, jdoucími jedna za druhou, ale se systémem kontroly!“

Proč cituji dávnou knihu dr. Vallee z konce sedmdesátých let?

Jednoduše proto, že to, co se nyní začíná pojednou objevovat a prosakovat, může být poté, co si vládci světa ověřili, že správně vyvolaný strach u mas lidí funguje dokonale, dalším stupněm naší poroby. A to poroby nepředstavitelné, možná až na samou dřeň našich životů.

V USA, odkud jak již víme, k nám po dlouhá léta plynou nejrůznější fenomeny, které se posléze stávají i u nás tvrdou realitou, v poslední době podivně sílí opět hysterie kolem takzvaného UFO. Nejenže se nyní již několik měsíců denně objevují v americkém tisku desítky článků na toto téma, ale tamní politici již začínají najednou otevřeně hovořit o ohrožení národní bezpečnosti. Pentagon také právě v těchto dnech vydal „vědecko vojenskou“ zprávu o UFO.

A začínají se současně množit vyjádření politiků, počínaje republikánským Timem Burchettem a konče bývalým presidentem USA Obamou, že možná invaze mimozemských civilisací může znamenat fatální ohrožení celé civilisace na naší planetě. Což korunoval nedávno v pořadu populárního konservativního novináře z Fox News Tuckera Carlsona zaměstnanec ministerstva obrany USA, který na obrazovce prohlásil, že „v otázce UFO tajné služby selhávají, jako před 11. zářím“.

Co z těchto pro nás zatím možná směšných a nenápadných signálů ze zámoří vyplývá?

Nic více a nic méně, že může velmi brzy nastat situace, kdy covidohysterická kampaň strachu bude vystřídána o dost horší hysterií – a to daleko většího strachu – z „vědecky“ podložených obav z útoku mimozemských civilisací!

„Když lidé, kteří jsou vyvedeni z duševní rovnováhy nesmysly a paradoxy, zaměřují svou pozornost na hledání smyslu toho, co vidí, odkrývají se mimořádně široce k odevzdání svých myslí a svých osobností těm, kdo jim tyto nesmysly denně předkládají“, napsal dr. Vallee vemi vizionářsky již před 40 roky.

A nyní jsme toho, co kdysi předvídal jen teoreticky, již svědky!

Takže co s tím? Máme se jít raději rovnou oběsit, nebo nechat věcem jejich spád s očekáváním našeho chmurného konce v totalitě, která se nedej Bože možná blíží a jakou ještě svět nezažil? Protože když vládci a média začnou vyhlašovat, že jsme ohroženi útokem mimozemšťanů, pak použijí všech prostředků k tomu, aby za souhlasu vystrašených nevědomých davů nás všechny zbavili veškerých posledních zbytků našich svobod. Již to totiž předvedli s daleko mírnější hysterií kolem nijak významného covidu!

Ne. Ani se věšet, ani oddaně neočekávat trudný konec někde doživotně ve sklepě!

Když totiž vycházíme z křesťanských postojů, z naší víry v Trojjediného a nás nadevše milujícího Boha, pak víme, že jednou přijde čas, kdy satan bude nakrátko uvolněn ze svého vězení v podzemí, kde byl „přikován“ v den Kristova . A co když ten čas nadchází právě nyní?

Je dost dobře možné, že ještě nikdy od dob Kristových se běsové neobjevili tak otevřeně a na tisíci místech současně jako dnes?

Je-li tomu tak, zbývá nám jedině víra. Pevná víra nikoli v člověka, ve vědu, v pomíjivá poznání omezených lidí s profesorskými diplomy (které v den jejich smrti budou stejně platné, jak každé jiné mrtvole pršiplášť), ale Víra v Toho, který nedovolí, aby nám byl odňat věčný život.

Zemřeme všichni. Nikdo z nás nebude výjimkou. Takže oč jde?

O to, abychom po projití branou smrti poté žili věčně a v radosti. Bez ohledu na dnešní hysterčení a šílení běsů, démonů a ďáblů, bez ohledu na jimi šířený strach. Ten strach má totiž jediný účel: O ten náš věčný život a pokoj v Bohu nás stůj co stůj připravit.

Takže hlavu vzhůru: Když Bůh s námi? Kdo pak proti nám?!

Leo P. Švančara

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Proč na nás nezaútočili už dříve? Zřejmě to není jejich plán. Spíše chtějí zachovat ekosystém pomocí depopulace (viz Juncker o vůdcích jiných planet).

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*