Diablo 2: Resurrected – remake kultovního RPG vyjde již brzy
Sdílet článek:

Microsoft na své nabušené herní Windows/Xbox prezentaci přiložil pořádně pod kotel. Pochlubil se nejen výrazným vylepšením svého Xbox Game pass, ale také prezentoval celou řadu nových her. A nejen ty své. Jedním z mnoha překvapení byla i prezentace REMAKU populární RPG série Diablo.

Původní izometrické ARPG přišlo na počítače v roce 2000 a položilo základní principy tohoto žánru (ještě předtím se o to samé postaral první díl z roku 1997), kterému se od té doby obecně říká „diablovka“. Tvůrci pracující pod hlavičkou společnosti Blizzard Entertainment pak dotáhli celý koncept téměř k dokonalosti o rok později vydáním datadisku Lord of Destruction, čímž vytvořili herní legendu.

Právě na ni nyní došlo v rámci retrospektivního vydávání zlatého blizzardího fondu (World of Warcraft a Warcraft 3 již mají svou renesanci za sebou). O remaster Diablo 2 s podtitulem Resurrected se stará studio Vicarious Visions, které se zasloužilo o modernizovaný návrat původního Crashe Bandicoota či Tony Hawk’s Pro Skater.

Vedle nové ukázky s výrazně modernizované hry (po technické a grafické stránce, obsah zůstává stejný), jsme se dočkali hlavně oznámení vydání. A to proběhne už 23. září 2021!

Beta hry se však všem nedočkavcům otevře již v srpnu. Mimo singleplayerového obsahu v něm budou moci hráči vyzkoušet také multiplayer pro až osm bojovníků, což by tvůrcům mělo poskytnout dost dat ke stabilnímu chodu v době vydání. Potvrzeno bylo vydání na PC (kde bude podporován také gamepad), a dále konzolové verze na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a Switch. Cena je stanovena na 40 euro (předobjednávková cena pro základní PC verzi).

Pokud si tak chcete zkrátit čekání na plnohodnotné pokračování v podobě Diablo 4, které stále ještě nemá oficiální datum vydání, můžete se v září vrhnout na sice známé, ale modernizované dobrodružství (4K rozlišení, 3D prostředí, nasvícení, speciální efekty), které kdysi definovalo žánr akčních rubacích RPG her. A to není málo.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*