Glosa MM: Šel bych bránit naši vlast?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Václav Rathouský na facebooku:
Od chvíle, kdy generálové straší mobilizací dostávám otázku, zda bych šel dobrovolně bránit vlast… Odpovídám stále stejně. Pokud by nás napadl NEPŘÍTEL, který by ohrozil cokoliv co je mi VLASTNÍ, tak ano. Důležité je ovšem ono “pokud”.
Ještě donedávna, do covidové tyranie, jsem naši vládu pokládal za vlastní i přesto, že v ní již desetiletí nesedí nikdo, komu bych věřil. Minulá léta jsem však viděl nejen absolutní prodyšnost našich hranic, ale i absolutní vládní ponížení. Záda našich páníčků se před tyraniemi farmaceutických, mediálních i korporátních zájmů ohnula tak, že je již nepokládám za naše páníčky, ale za cizí služebníčky.

Když se navíc v minulém roce vláda ohnula i před lobby energetickými a “naše” elektrárny začaly sloužit světu namísto nám, nevím CO ještě bych měl bránit? “Naše” elektrárny? “Naše” média? “Naše” zemědělství? “Náš” průmysl? “Naši” vládu? “Naše” školství? “Naši” kulturu…? Možná bych měl bránit naše životy? O ně tu ale myslím nejde, protože ty nám nikdo zvenčí vzít nechce. Ty chce možná naopak (v cizím zájmu) riskovat “naše” vláda.

Proč tedy na otázku “zda bych šel bránit naši vlast” neodpovídám jednoznačné ano? Protože zpochybňuji slovo Vlast. To pochází od slovesa vlastnit a od přijetí něčeho za své. Pokud ale na tomto území vládnou naši správci cizích zájmů, pokud nám vládne cizí politika, pokud nám vládne cizí kultura, pokud si kupuji vlastní elektřinu na cizí burze a pokud nám vládne cizí kapitál, tak již nic nevlastním, ale jsem vlastněn. A zbytky skutečného vlastnictví (svobodu slova, úspory, měnu, majetek, vlastní slepice…) spíš ohrožují naši “přátelé” než “nepřátelé”. A s tímto vědomím se dá bojovat pouze proti svým vlastníkům…

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Pan autor nejak zapomnel,ze nas do toho ciziho kapitalu v 89 hnal spolu s panem privatizatorem rychlosti formule 1 a byli v ODS nejvetsi kamoši.Dneska pise clanky,ze nas vlastni cizi kapital kteremu to vsechno dali kdyz sami tvorili privatizacni zakony.Jó to pokrytectví.

    • Máte pravdu, ale autor v článku nerozporuje svou aktivní účast na ekonomice v 90tých l., nýbrž filozofuje nad brannou povinností v aktuální době.

  2. Zpochybnuje ze neni zadna vlast protoze nas vlastni cizi kapital za ktery nepujde bojovat ale bojovat proti vlastnikum cizakum,kdyz jim to nejdriv prodali.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*