Glosa MM: Fico okamžitě najel na ruskou notu?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Pod titulkem novinek.cz “Fico okamžitě najel na ruskou notu“ najdete věty, které svědčí nikoli o ruské, ale slovenské notě:
„Pokud budou na stole sankce, které nás budou poškozovat, jak nás poškozovala většina sankcí, tak nevidím žádný důvod je podporovat.“
„Okamžité zastavení vojenských operací je to nejlepší řešení, které dnes pro Ukrajinu máme. Za rok uvidíme dalších sto tisíc mrtvých, a když se podíváme na mapu, zjistíme, že Rusové získali více území než Ukrajina. To je nakonec výsledek roku 2023. Kladu všem prostou otázku, jaký je rozdíl v nemocnici za 20 milionů nebo odminováním za 20 milionů a náboji za 20 milionů? Já tvrdím, že velký, a že ty nemocnice a odminování pomohou Ukrajině víc než náboje. Válka na Ukrajině není naše válka. S touto válkou nemáme absolutně nic společného.“
„Budu podporovat myšlenku, že Evropská unie by měla být jedním z hlavních tvůrců jakéhosi plánu pro Ukrajinu.“
„Nedívejme se na věci černo-bíle. Nedívejme se stále jen americkýma očima. Dívejme se slovenskýma očima. Bezpečnost nebude, když válka bude pokračovat dalších deset let. Bezpečnost bude tehdy, když bude mírový plán. I my budeme v bezpečí tehdy, když bude Ukrajina v bezpečném neutrálním postavení.“

Dvě včerejší zprávy:
Americký ministr zahraničí Antony Blinken požádal katarského premiéra, aby ovlivnil televizní kanál Al Jazeera, a ten „zmírnil rétoriku“ o palestinsko-izraelském konfliktu. Dále požádal o „snížení objemu zpráv“, protože jsou plné podněcování proti Izraeli, uvádí Axios.
Manželka, syn a dcera zpravodaje Al Jazeera Waela al-Dahdouha byli zabiti při leteckém útoku na jejich dům v táboře Nuseirat v centru Pásma Gazy,

Westminsterská deklarace je prohlášení 136 akademiků, historiků a novinářů, levicových, středových i pravicových, kteří se sešli koncem června v londýnském Westminsteru, vydané 18. října.
Z jejího textu cituji:
“Píšeme jako novináři, umělci, autoři, aktivisté, technologové a akademici, abychom varovali před rostoucí mezinárodně organizovanou cenzurou, která hrozí podkopat staleté demokratické normy. Pocházíme z levice, pravice i politického středu. Spojuje nás závazek k univerzálním lidským právům a občanským svobodám – svobodě projevu na místě první.
Jsme hluboce znepokojeni pokusy označovat vládnoucí ideologii nepříjemné projevy za ‘dezinformace’, ‘manipulace’ a další mlhavě definované pojmy,” stojí v textu. “Zpřevracení a zneužívání těchto pojmů má za následek nepřijatelnou cenzuru projevu všech občanů včetně novinářů a názorových disidentů v zemích po celém světě.”

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Snaha Slováků vymanit se z amerického područí, které začalo přinášet už jenom zkázu, vzbuzuje u zdejších amerických lokajů, kteří si od svého lokajství slibují nikoli prospěch této země ale jen posílení vlastní politické moci, zuřivou hysterii.

  2. T.Tak strach pana premiéra se dá pochopit.Mit za sousedy stát kde 150 milionů lidi je bez mrknutí oka schopno vzít zbraň do ruky a jít zabíjet koho určí vůdce,z toho mrazí nejen jeho.To je panečku výchova.No ale jinak může s fanfàrama vystoupit z lokajske NATO a tradáá do náruče svobody.Proč to neudělá je ta pravda.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*