Mrtvý střelec z univerzity by mohl mít na svědomí i vraždy v Klánovicích
Sdílet článek:

DTO

Střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy má 14 obětí, 25 lidí je zraněných. V budově byl obrovský arzenál zbraní a střeliva, řekl policejní prezident Martin Vondrášek. Nebýt rychlého zákroku policie, obětí by bylo násobně více. “Policie pracuje s verzí, že střelec z filozofické fakulty má na svědomí i muže a novorozence z Klánovického lesa,” doplnil.

Kromě jedné oběti byly všechny nalezeny uvnitř budovy. Policie nyní provádí jejich identifikaci a ztotožnění. „Víme, že pachatel byl majitelem velkého množství legálně držených zbraní. Jestli se střílelo jen z nich nebo také z nelegálních je předmětem vyšetřování,“ řekl Vondrášek.

Podle něj se o aktivitách vraha na sociální síti Telegram v ruském jazyce policisté dozvěděli až po jeho šíleném činu. Na jeho stopu je přivedlo až vyšetřování vraždy ve středních Čechách.

Policie podle Vondráška pracuje s verzí, že střelec má na svědomí i muže a kojence z Klánovického lesa. Před šesti dny zatím neznámý pachatel zastřelil v lese dospělého a dítě, podle médií jsou oběťmi dvaatřicetiletý muž a jeho teprve dvouměsíční dcera. „Domníváme se, že si oběti vybral naprosto náhodně,“ sdělil.

Deník TO

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*