Největší lékařský skandál století
Sdílet článek:

G. SITAŘ

Je to jeden z největších lékařských skandálů století. Šéf unijního lékařského výboru obvinil farmaceutické firmy z organizace kampaně na vyvolání paniky a ovlivňování rozhodnutí Světové zdravotnické organizace. Tohle zaznělo v roce 2010 při pandemii prasečí chřipky. A jak to bylo dále?

Podivuhodná historie skandálu kolem prasečí chřipky, který zřejmě zapadl, a podobně zvláštní historie testů PCR, s jejichž pomocí mohla média každý den ukazovat rostoucí grafy. Kompletní zdrojová informace na konci článku.

(1) Reportáž britské televize z roku 2010

V reportáži zaznělo: Evropské země jsou zatíženy účty za miliony dávek vakcíny, kterou nikdo nechce. Šéf výboru chce vyšetřování.

Předpovědi následků pandemie byly děsivé. Vláda zareagovala utrácením stovek milionů liber na vakcíny, léky a reklamu na ně. Byly vládám prezentovány zavádějící informace?

Politici v Bruselu požadují vyšetřování role, kterou hrály farmaceutické firmy při ovlivňování politických rozhodnutí, které vedly k rozhazování peněz.

Člen evropského zdravotnického výboru Paul Flynn uvedl: „Kdo rozhoduje, jaké je riziko pandemie? Jsou to farmaceutické firmy, které chtějí prodávat léky, nebo je to někdo, kdo se rozhoduje podle odhadu rizik?”

Takto končila pandemie prasečí chřipky v roce 2010.

(2) Pandemie čehokoli

Přes upozornění evropské komise může Světová zdravotnická organizace vyhlásit pandemii pouze na základě geografického rozšíření viru bez ohledu na to, o jak vážné onemocnění se jedná. Z definice pandemie vypadlo měřítko závažnosti choroby.

(3) Duben 2009: test na virus prasečí chřipky

Na počátku pandemie prasečí chřipky publikuje přední německý virolog Christian Drosten článek v časopise Nature, ve kterém popisuje, jak se mu podařilo extrémně rychle vyvinout test na virus prasečí chřipky.

(4) Leden 2020: PCR test

V lednu roku 2020, na úplném začátku pandemie, publikuje ten samý Christian Drosten v evropském žurnále Eurosurveillance studii s názvem „Detekce nového typu koronaviru 2019-nCoV testy RT-PCR v reálném čase”. Jeho studie je recenzována za jeden den a ihned publikována.

Spoluautorem studie je Olfert Landt z německé firmy Tib-Molbiol.

(5) Leden 2020: testování může začít

Světová zdravotnická organizace na základě studie vydává ještě v lednu doporučení, jak používat testy PCR k detekci nemoci Covid-19. Kritérium pro vyhodnocení testu PCR jako pozitivního je podle dostupných údajů stanoveno na hodnotu 40 cyklů.

Pozn. autora: 

Z různých studií může i laik vyčíst některá fakta. PCR test není ze 100 % digitální ve smyslu vir je přítomen, test pozitivní, vir není přítomen, test negativní. PCR test je, laicky řečeno, analogový. Výsledek testu je pozitivní podle toho, jaké množství viru je detekováno. Čím vyšší počet cyklů je nutný k detekci viru, tím nižší je množství detekovaného viru a obráceně. Nízký počet provedených cyklů znamená vyšší virovou nálož.

Jaké množství viru má být detekováno pro pozitivní test, je zjevně flexibilní. Pro srovnání lze použít studii z roku 2021, která říká, že výsledek PCR testu vyšší než 31 cyklů znamená nízké zasažení virem.

Nebo článek New York Times ze srpna 2020, ve kterém se píše, že standardní testy diagnostikují velké množství lidí, kteří v sobě nosí relativně nevýznamné množství viru”. Vědci citovaní v článku navrhují hranici pro pozitivní test ve výši 30 cyklů.

(6) Listopad 2020: otázky kolem kvality testu

V listopadu 2020 napíše více než 20 vědců z Německa, USA a dalších zemí vydavateli studie o testu PCR dopis, ve kterém žádají, aby byla studie stažena, neboť podle jejich názoru obsahuje závažné nedostatky, které v dopise uvádí.

Vydavatel studie v odpovědi píše, že recenze nejsou veřejně přístupné. Žádost o stažení studie je zamítnuta, neboť zkrácený proces recenze byl dostatečně kvalitní, byť trval pouze „hodiny”.

(7) Někdy v roce 2021: cenzura

Nezávislý novinář, který upozorní na to, že studie na PCR testy byla zrecenzována během 24 hodin, což je velmi nezvyklé, je na sociálních sítích kompletně zablokován.

(8) Září 2021: za vším jsou peníze

Farmaceutická společnost Roche kupuje firmu Tib-MolBiol pana Olferta Landta, který se podílel na vývoji testu PCR schváleném za 24 hodin.

(9) Někdy v roce 2021: chřipka přestala existovat

Světová zdravotnická organizace zveřejní data, ze kterých vyplývá, že v roce 2021 nebyl na celé planetě zjištěn téměř žádný výskyt viru chřipky. Chřipka se vrátila v roce 2022. Viz graf níže.

Pozn. autora: 

Má to nějaký význam dnes? Ano, protože strategie manipulace strachem zůstává stále stejná. 

Lidé museli každý den poslouchat katastrofické zprávy o počtu nakažených, které testovali testem odzkoušeným za jeden den, o kterém si jiní vědci mysleli, že vykazuje závažné nedostatky. Práh citlivosti byl pravděpodobně nastaven tak, aby vyšel jako pozitivní každý, kdo viděl virus v televizi. 

Otázku, zda je možné tak důležitou studii recenzovat za jeden den, nikdo nekladl, a pokud ji položil, byl cenzurován. 

Děsivé grafy dávaly možnost zavírat lidem firmy, které budovali celý život, a dětem školy a hřiště.

To samé se opakuje s klimatickou změnou. Bez názorové opozice a na základě zmanipulovaných dat, viz třeba zde nebo zde nebo zde nebo zde, jsou občané každý den týráni katastrofickými předpověďmi. Důvěryhodná média, jejichž cílem by mělo být chránit občany před zvůlí státních orgánů, mlčí stejně jako kdykoli předtím a soustředí se na boj proti dezinformacím. 

Stejně jako Google, který blokuje přístup k neschváleným informacím o klimatické změně. Důkaz zde.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*