Glosa MM: Sesadí Poláci von der Leyenovou?
Sdílet článek:
Zadlužené Řecko a Itálie v problémech. Jejich bankrot však Evropská centrální banka nedovolí. Zatím, chce se mi vzhledem k její politice dodat.

Polská vláda přitvrzuje ve sporu s Evropskou komisí v souvislosti s dodržováním zásad právního státu, které vyžaduje předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Ta jimi podmiňuje vyplacení pandemického peněžního balíku obnovy za více než 35 miliard eur, které nyní blokuje. Polsko vyhrožuje, že vytvoří koalici, s níž von der Leyenovou sesadí. Belgický europoslanec Guy Verhofstadt zase vyhrožuje jménem europarlamentu šéfce Evropské komise, že ji sesadí, pokud peníze naopak vyplatí. V sázce je podle něj duše Evropy.
Bez komentáře.

.

Rusové raketami ostřelují atomovou elektrárnu, kterou mají obsazenou. To nevymyslíš!

.

Na okraj, ruské „speciální operace“ na Ukrajině:
USA naposledy vyhlásily válku roku 1942, a to Maďarsku, Bulharsku a Rumunsku. Vše ostatní od té doby byly „akce“, „konflikty“ a „operace“.

BIS: Uvádíme na pravou míru údajný citát ředitele Bezpečnostní informační služby.
Bezpečnostní informační služba by ráda uvedla na pravou míru údajný citát ředitele BIS Michala Koudelky, který se v minulých dnech začal šířit na sociálních sítích. Jedná se o použití malé části tři měsíce starého rozhovoru pro Seznam Zprávy. Údajný citát byl upraven tak, že byla vynechána část odpovědi a doplněna slova, která v rozhovoru nezazněla.
Neoriginální citát zní:
Znevažování předsedy Senátu a předsedkyně Poslanecké sněmovny má tendenci nahlodávat důvěru společnosti ve stát. BIS na to musí reagovat.
Tento citát je významově jiný než originální, pocházející z velkého rozhovoru, ve kterém se ředitel Koudelka bavil s redaktorkou Cirokovou obecně o problematice dezinformací a jejich vlivu na společnost. V originálním rozhovoru na www.seznamzpravy.cz mimo jiné říká:
Pokud někdo šíří, že Petr Fiala na Ukrajině nebyl, tak je to lež a ne názor či kritika. Jde o to, kdo a jakým způsobem tyhle informace šíří a do jakého kontextu je zasazuje, a to už pak pohled na celý problém mění. Nebo vzpomeňme si na docela ošklivé útoky na ministra vnitra nebo ministryni obrany, která dělá velmi odhodlaně a velmi dobře svojí práci. A velmi odvážně musím říci. Přesto místo poděkování čelí nevybíravým útokům. Nebo znevažování předsedy Senátu a předsedkyně Poslanecké sněmovny. A toto všechno má tendenci nahlodávat důvěru společnosti ve stát. A to ve chvíli, kdy čelíme tak vážnému ohrožení. A ty útoky budou pokračovat a budou ještě rozsáhlejší a masivnější, možná zrádnější, ale my na ně prostě musíme být připraveni reagovat.
Dodávám:
Neoriginální citát stručně shrnuje, že znevažování ústavních činitelů nahlodává důvěru ve společnosti a BIS na to bude reagovat, což je též obsahem Koudelkovy odpovědi.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Řekl bych, že ta nezkrácená verze Koudelkovy řeči je ještě totalitně “šťavnatější” a z hlediska existence demokracie v ČR je to ještě větší prů.er. Chtěl bych ještě upozornit na tu zlotřilou dezinformaci mainstreamových pseudonovinářů z posledních dní, že dodávky ropy z ropovodu Družba zastavili Rusové. Za tuhle zlovolnou veřejně šířenou lež nebudou trestně stíháni?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*